Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a gyerekkel,...

Mit csináljak a gyerekkel, hogy tanuljon és megcsinálja a feladatokat?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz 7 éves a lányom. Ha leülök vele foglalkozni nem akarja csinálni a feladatokat, pedig mondom neki, hogyan kell, de azt mondja nem bírja és elkezd hisztizni. Meg sem próbálja. Iskolába se engedték még épp ezért, mert a vizsgálaton is ezt csinálta.

Ma sikerült egyszer egy feladatot megcsináltatni vele nagy nehezen, hogy mondtam neki kap érte matricát.

Később ő vette elő a foglalkoztató füzetet, hogy feladatokat szeretne csinálni, de nem csinálta hiába mondtam neki, hogy kap matricát.

Hozzáteszem még hogy nem nehéz feladatokról van szó. Pl. Különbségeket keresni, meg vannak állatok és meg kell neki rajzolni, hogy melyik testrésze hiányzik.

Mit tudnék vele csinálni, hogy erről leszokjon és szépen megcsinálja a feladatokat, mert nem tudom mi lesz így vele az iskolában.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 9. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
HAGYD békén, ne nyaggasd állandóan!
2017. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Akkor még van egy éve. Csak komolyodik addig!
2017. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyél türelmes. Jól látták,hogy még nem iskolaérett. Jövőre az lesz akkor is,ha nem erőlteted. Gondolj bele,nagyanyáinknak sem volt foglalkoztató füzet,de ovi sem. Csak éltek a kisebb és nagyobb testvéreik és szomszédaik közt,megfigyelték a világot,segítettek a szülőknek.
2017. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Biztos, hogy egyébként minden rendben van a kislánnyal?

Színez már kifestőket? Minden más a korának megfelelő módon fejlődik nála?

2017. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
próbálj meg rendszert vinni a feladatokba - pl minden nap 10órakor van egy darab feladat. Csak egy, ha megcsinálta, kap egy matricát, és mehet dolgára. De ha fene fenét eszik is, 10órakor le kell ülni megcsinálni. HA belerázódott, tegyél mellé egy másik (kisebb) feladatot. Mondjuk egészítsd ki az állatokat - számoljuk meg, melyiknek hány lába van - vagy rajzold mellé, hogy mit szokott enni. Az én lányom nem hisztiből nem csinálta, de ez a módszer nálunk bevált.
2017. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Most kezdi a sulit, vagy kaptatok még egy évet?

Találd meg, mivel motiválható. Kezdatnek jó a matrica is, és 5 mstricáért egy csoki, hogy lássa a célt (vagy amit szeret). De ez nem megy ám egy aljalom után, ha évekig nem tanulta meg, hogy van dolga. Te dolgozol? Mutasd meg neki, hogy az embernek vannak feladatai, amiket meg kell csinálni, és milyen jó, ha kész van. Akár a munkahelyen, akár otthon.

2017. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Ne feladatként állítsd be, hanem játékként, tőled is láthatna példát, h szinezel, rejtvényt fejtesz és akkor majd megjön a kedve.
2017. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Annyi a baj még vele, hogy nekem csak nevelt lányom. Én csak egy éve ismerem őt. Az oviban is jár hozzá fejlesztő mert kicsit el van maradva. Nem nyaggatom a feladatokkal, mert tudom hogy ha kényszerítem akkor rosszabb lesz. Csak szeretném ha az iskolában nem így állna a dolgokhoz, pedig félek, hogy sajnos így lesz mert nagyon makacs és nem akarja megcsinálni a legegyszerűbb dolgokat sem.

Köszönöm a válaszokat

2017. aug. 9. 17:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Színez már színezőket, de azt is össze-vissza mint egy 3 éves gyerek. Egy színnel, hiába mondom neki el, hogy mi milyen színű nem érdekli. Úgy csinálja ahogy ő akarja, de az iskolában ezt nem teheti majd meg. Jövőre megy majd iskolába, még van egy éve neki.
2017. aug. 9. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Remélem nem írok rosszat, de lehet másféleképpen kéne közelíteni a feladatokhoz. Persze majd a suliban ott kell ülni ha a fene fenét eszik akkor is, de az még egy év.

viszont addig játékkal meg tudod látni mit tud már, mivel van már tisztában. Menjetek el sétálni a parkba, erdőbe, kertbe, bárhova. Szedjetek virágot, levelet, diót, bármit. Számoljátok meg. akár kezd te és látod folytatja e. Ha igen látod már tisztában van vele, ha nem akkor ezen keresztül sokkal könnyebben megtaníthatod vele, mert így nem a számolásra, "feladatra" figyel, hanem a játékra. aztán csodáljátok meg milyen gyönyörű ez a falevél stb stb. Kreatívan!

Jásztatok szóláncot, akkor a szókincsét is lehet fejleszteni vele, valamint töri a fejét. De igazából nem tanul, hanem anyával játszik. Viszont ez is kicsit a fegyelemre tanítja, mert míg gondolkodik milyen szót mondjon addig megáll és agyal. Ezen keresztül a betűkkel is meg lehet ismertetni. Mert ugye amire végződik a másik azzal kezdődik. El lehet magyarázni neki. Szóban is, írásban is. Szóban is el lehet vinni a szót, hogy milyen szép szavak, betűk vannak, milyen jó hogy el tudjuk olvasni a boltban a feliratokat, vagy a buszon, így tudjuk hova megy a busz stb. Annyi témát fel lehet hozni vele.

Írásban le lehet rajzolni és amelyik betű tetszik neki azt kiszínezheti, mondhat vele szavakat, ki tud többet, versenyezni.

Az én gyerekem nagyon szerette a tesco feliratot a bevásárlóközpont tetején. Tetszett neki, hogy óriás betűk. Akkor aztán el lehet vinni a beszélgetést akármerre akár, illetve amilyen kérdéseket feltesz, ami érdekli. Mindenre válaszolni rendületlenül.

Volt amikor már a gyerekem tanult olvasni megállt az egyik bolt előtt amire ilyen matricabetűk voltak ragasztva és azt nézegette. Megállt és próbálta felismerni. Mindig mosolyogtak rajta. Én türelmesen dícsértem, mondtam neki melyik tetszik stb.

Ha mentünk busszal valahova mindig meséltem neki, hogy a szavak betűk tök izgalmasak, mert így bármilyen gondolatunkat le tudjuk írni, el tudjuk mondani.

A számok a legjobban a gyerekemet a pénzen keresztül voltak a legnépszerűbbek.

Amit nem értett meg amúgy, azt a pénzen bemutatva egyből megértette.

Mond neki segítsen már megszámolni a sok aprót a pénztárcádba, mert az olyan sok neked. Neki ez is egy feladat. Ahova le kell ülni, ahol koncentrálni kell, ahol meg kell tanulni melyik pénzérme mennyit ér stb. Lehet még fog maradni és ha megtetszik neki így úgy amúgy elkezdni rakosgatni, csoportosítgatni. De akár te is kitalálhatsz játékot vele. Csoportosításokat, vagy akár boltosat is játszhattok. Na aztán abba is bele lehet vinni bármit.

Küld el boltba. Adj neki 200ft-ot, vagy várd meg a bolt előtt és mond neki, hogy vehet magának valamit. Vagy ha még nem volt, vagy idegen neki menj be vele és magyarázd el mire elég ennyi pénz, hogy nézze meg mit vehet meg mit nem. Aztán később engedd neki egyedül menjen be. Ha sikerül neki nagyon dícsérd meg, ha nem akkor bíztasd, hogy ügyi volt, legközelebb még jobb lesz. Ha lesz sikerélménye motiváltabb lesz és büszke lesz magára.

Kérd meg rajzoljon neked valamit ajándékba mert lesz a névnapod, szülinapod, bármi.

Vagy versenyezzetek, hogy pl rajzolni kell egy virágot, aztán beszéljétek meg kinek milyen lett stb, ki milyenre színezze ki. Ekkor is fejleszted a tűrőképességét, hogy meddig bír egy helyben ülni.

A lehetőségek tárháza végtelen, csak kreatívan!

Kitartás!

2017. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!