Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 120x60 centis ágyban mennyi...

120x60 centis ágyban mennyi idős koráig fért el kényelmesen a gyereked?

Figyelt kérdés
19-20 hónapos lesz a fiam, mikor kistesója születik, azon gondolkozunk, hogy a kistesónak is vegyunk kulon kiságyat, őt meg hagyjuk a sajatjaban, vagy neki vegyunk egy nagyobbat. Leesesgatlos ágy egyelőre kizárva, kimászna folyton játszani, ez tuti, nem érett még meg rá, mindenképp rácsosat akarok. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy vegyek a kicsinek is egy 120x60-as ágyat, vagy vegyek a nagynak egy 140x70-est és a kicsi kapja meg az övét.
2017. aug. 9. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Majdnem 3 éves volt a lányunk, amikor lecseréltük, de még elfért volna benne tovább is.
2017. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 éves, még bőven elfér
2017. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

bölcsiben dolgozom, a fektetőink 130x60-70 cm körüliek. van a csoportomban 5 éves gyerkőc, még hason fekve is kényelmesen elfér rajta. (nem tudom, milyen pózban alszik a gyerkőc, ha "magzatpózban", akkor még sokáig elég lesz. ez a gyerkőc mozgásban sérült (amúgy 110cm magas, szülei is magasok, a saját és a gyerkőc adottságaitokat is vedd figyelembe), ezért nem nagyon mozog alvás közben).


én a helyedben egyébként inkább leesésgátlós ágyat vennék. a gyerek csak kicsi, nem h.lye (már bocsi) :D amit te elvársz tőle, azt fogja teljesíteni. meg kell tanulnia, hogy nem játékidő van, hanem alvás. a bölcsiben sem másznak le az ágyukról a gyerekek (a 14 hónapos sem), még ha felnőtt nincs is a csoportban (ők nem látnak, de figyeljük közben őket). nem tudom, hogy altatod őt ebéd után/este, de legyél ott vele, ha lejön az ágyról, elmondod, hogy most alvásidő van, nem játszat ilyenkor. visszateszed az ágyba. ezt annyiszor eljátszod vele, ahányszor kell. egy idő után ha rászólsz is tudni fogja és magától az ágyában marad. ismétléssel tanul a gyerkőc.

2017. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányom 140x70-es ágyát 4 évrs korában cserértük le, még elfért benne bőven. Szóval legalább 2 éves korig elférnek a kisebben.
2017. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tegnap 16:47

Nem minden gyerek egyforma es en meg nem erzem ugy, hogy készen allna erre... Mikor beteszem az agyba egyedul elalszik, mert tudja, hogy ugyse tud kijonni... Pl mellettünk a nagyagyban nem tud elaludni mert egybol lemaszik és szalad jatszani. Pici baba mellett ehhez nem lesz erőnk, aludjon csak racsosban még egy ideig.

2017. aug. 10. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 140x70-es ágyunk van, a fiam kb 3 hónapos korától összevissza forgolódik benne, rendszeresen keresztbe fekszik. Most még épp elfér keresztben is, de a kisebb ágyban ezt már nem tudná megcsinâlni. Én örülök, h a nagyobb ágyat választottuk.
2017. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9 hós kislányom a 100x100-as járókájába költözött, mert sokat mocorog éjszaka és abban több a hely.

A 60x120-as ágy kb. 7-8 hónapos koráig volt elég.

2017. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!