Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy segítsen azon az ember,...

Hogy segítsen azon az ember, aki igazából magán sem akar segíteni? Bőv. Lennt.

Figyelt kérdés

Kétgyerekes anyuka, mindkét gyerek kisiskolás. Tény, hogy sok közöm nincs hozzá, de mivel falubeli, sokszor találkozunk és nekem panaszkodik, így csak próbálnék valamit, ha nem is miatta, hanem a gyerekek miatt.

Panasz folyamatosan, hogy ebből a pénzből nem lehet megélni, amit meg is értek, igen csekély a gyerektartás meg a családi. Másokat irígyel, másoknak könnyű. De amikor mondja neki bárki, akár én, akár családtagja, hogy esetleg munka? akkor jönnek a kifogások. Mert ha a gyerek beteg,azt senki se tolerálná, mert neki is pihenni kell vmikor meg ilyenek. Most is odavoltak agyerekek 2,5 hetet az apjuknál, ő otthon tv-zgetett.Mert pihen. Hát jó pihenjen, de a gyerekeinek semmi se jut. Még a városba se tudja bevinni őket, semmi élményt nem tud adni nekik. Nem tudja járatni esetleg sportra. Úgy segítenék, de ha feldobom a munkát, mert hát sok családos anyuka dolgozik, akkor mit képzelek én, hogy ő majd munka után még kinlódik a gyerekekkel. Ami így is nehéz. Én már feladtam, de egyre nehezebb, hisz egyre gyakrabban találkozunk, egyre gyakrabban hív.


2017. aug. 10. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
A faluban nincs lehetőség közmunkára? Akkor közel is lenne, az nem egész napos munka, maradna mellette ideje másra is, de legalább egy kicsit anyagilag is függetlenítené magát. Mi a végzettsége? Kap munkanélküli támogatást, vagy valamit? Úgysem fogja örökké kapni sem a családit, sem a gyerektartást, utána hogy tervezi eltartani magát? Felhozhatnád azt is, hogy ezzel a gyerekeinek is példát mutatna.
2017. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És még az is eszembe jutott, hogy -ha már falu- termeszthetne otthon nagyobb mennyiségben gyümölcsöt, zöldséget eladásra, vagy befőzhetne belőle, azt is tudná akár értékesíteni, vagy tarthatna állatot (akár csak tyúkokat is, már a tojáson is keresne, és azzal aztán végképp nincs sok gond). Ezt mind tudná otthon csinálni, és lenne belőle pénze. Vagy valami kézműves "okosság", szövés, varrás, ilyesmi? Csak ért valamihez... :)
2017. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Többfelől kapja ő az ívet. De mindenki b@nkó, meg neki ne mondja meg senki se mit csinál. Igen, a gyerekeinj is látszik, sőt volt, hogy a nagyobbik már meg is jegyezte az anyjának. De ugye nyilván azért, mert mamáktól hallhatta, ahogy piszkálják. Próbáltam én is kicsit beleélni magam a helyzetébe, mert ugye tényleg igaz az, hogy aki nincs benne, az könnyen osztogatja az észt.De akárhogy nézem, dolgozni lehetne mennie. És nem bírom rávezetni. Van közmunka, van mezőgazdasági munka . Oké, nem puccos munka, de több a pénz, mint a nulla.

Próbálnám magam teljesen elhatárolni, de nem lehet, hisz folyton panaszkodik.

2017. aug. 10. 15:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Van nagy udvara, csupa gaz. Ezt én is javasoltam. De elmondása szerint a gyerekek mellett nem tudná.
2017. aug. 10. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Az én anyám ugyanilyen típus volt, mindig mindenre csak a kifogást kereste. 30 éve munkanélküli, elmúlt 50 éves, és még nyugdíja sem lesz. Pedig értelmes, viszonylag tanult is. Úgy tűnik vannak ilyen "embertípusok"..
2017. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem Rád milyen hatással volt ez a "példa"?

Pl a mi esetünkben, mi dolgozunk keményen, semmit sem adunk fel, de ez látszik a gyerekeken is, igazi küzdő típusok. Anyám pedig teljesen rossz példát kapott otthonról,de ő tudta, hogy nem ilyen akar lenni, nagyon jó anya lett.

2017. aug. 10. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, h neked ilyen szinten miért van ehhez közöd? Nem az ő magánügye, h dolgozik, vagy sem? Ha zavar, h mindig panaszkodik, akkor ne hallgasd és kész.
2017. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy miért van közöm. Gondolom nem zúdítaná rám a bajait és nem kérne egy kis ezt vagy azt, vagy hozzak már a boltból mert nem tud elmenni, mert biciklije nincs (nem volt rá pénze), kocsiba meg nem tud tankolni, a gyerekek meg neveletlenek, és nem lehet velük sétálni. Ezért van "közöm", mert ő tesz érdekeltté a témában. Hogy ne hallgassam? rázzam le? Aztán meg ha neadjisten vmit csinál, mert volt rá példa, hogy közölte, inkább a vonat, akkor magamat érezhetem hibásnak, hogy nem tartottam ki mellette.
2017. aug. 10. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen embereket én rendesen ki szoktam osztani. Aki ismer, az tudja, hogy volt az én életemben is több nehéz időszak, tudom, miről beszélek.

A nyafogást és a panaszkodást ki nem állhatom.

Egyszer kezdene rá erre, kiosztom úgy, hogy legközelebb inkább elkerül.


Ez a sírás egy célt szolgál: adjál! Adj pénzt, ruhát, kaját, ugrálj neki.


Arra végképp nem írok semmit, hogy az anyja panaszkodik, hogy neveletlen a gyereke. Azt is neked kéne csinálni?!


Hagyd a pichába. Nyugi, nem lesz öngyilkos. Ahoz is lusta.

2017. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz öngyilkos, ezt csak te hiszed el, ő meg látja, hogy kihasználhat. Ha van rá pénzed, akkor adj neki, ha nincs akkor ne, ez ilyen egyszerű.
2017. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!