Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltok a felesleges...

Mit csináltok a felesleges ajándékokkal?

Figyelt kérdés

Örülök, mert jószándékkal vesznek dolgokat de folyton kapok olyan dolgokat, ami már van épp elég, ami egyáltalán nem tetszik, ami marhára nem praktikus, ami tuti, hogy nem kell, amiből kizárt, hogy olyat használjunk, aminek csak a világon semmi értelme csak egy plusz felesleges tárgy és így tovább. Nem csak konkrétan babázáshoz kapok dolgokat, hanem mit tudom én ilyen terheses dísztárgyakat, vagy bazi nagy terheskönyvet, amit tele kéne írnom meg ragasztanom meg ilyenek, amikkel egyáltalán nem tudok mit kezdeni. Kicsi a lakás, már eddig is maximálisan tele voltunk, így is nagy szortírozást kellet tartani, hogy a babakellékeknek találjunk helyet. Aztán jönnek jószándékkal a felesleges mindenfélék. Valamelyik nap a még megsem született gyerekünk pár éve menő mesefigurás hátizsákot kapott! Erre mondjuk már mondtam, hogy szerintem ez nagyon korai és tök felesleges stb. de elkezdték megmagyarázni, hogy de nézzem meg milyen aranyos...


Ilyenkor mit lehet csinálni? Ha megmondom, akkor paraszt vagyok, ami végül is érthető. Eladni nem illik. De nem kell. Rakosgassam őket ide-oda? Hogy lehet kedvesen az emberek tudtára adni, hogy ne vegyenek már mindenfélét főleg anélkül, hogy megkérdeznék egyáltalán kell-e vagy olyan kell-e, mert ők feleslegesen költik a pénzüket, mi meg nem férünk és ez senkinek se jó...


2017. aug. 20. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Add el. Mivel jobb a szekrény alján rohasztani?
2017. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy a nagyobb es draga dolgokat megvettuk magunknak, az aprobb hasznos dolgokrol kulonbozo arkategoriaban (szundikendo, takaro, kisagyra forgo, pelenka kuka stb) pedig csinaltunk egy un. Baby register-t, amin szerepeltek azok a dolgok, amiket szerettunk volna a babanak megvenni (olyasmi mint a filmekben az eskuvoi ajandek lista), es ezt megosztottuk a szukebb csaladdal (nagyszulok, sogor, sogorno) akikrol tudtuk, hogy ugysem jonnek ures kezzel, hogy ebbol valasszanak, mert ezekre van szuksegunk. Igy senki nem jott haszontalan ajandekkal... a csaald ertekelte a kezdemenyezest, mert igy nekik is konnyebb, es biztos hogy olyat hoznak ami tetszeni fog :)

a tobbiek meg ugyis egyszer jonnek, de ok ugyis pelust ilyrdmit hoznak leginkabb...meg 1-2 nem hasznalt dologtol azert el lehet ferni.

2017. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem illik eladni... persze, de kérdés nélkül egy fél bababoltot odahordani sem. Add el, és költsd el pelenkára, vagy valami hasznosabbra. Így ők is segítettek, és ti is jobban jártok. Ha kérdeznék később, hol vannak a cuccok, és nem akartok túl őszinték lenni, mondjátok, hogy pár dolgot ismerősnél/rokonnál tároltok, mert nem fértetek el.
2017. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tovabbajandekozom, ha olyan, akkor eladom. Nem kell senki orrara kotni.

Mi pl kaptunk egy kotott gyapju pulovert a 6 honaposomra, de nagyon vastag, nem tudtam volna hasznalni, nem sulesztem meg a gyereket.

Lefotoztam benne, es eladtam ujonnan.

2017. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

En nekem is hoztak 1-2 olyan dolgot ami mar van vagy nem kell eleve (főleg ruhákat). Vagy pl.konyvet en is volt, h uezt ketszer kaptam meg. (elajandekoztam a kismama bnomnek)

Hat ez van. Halistennek egyik se toronyora lanccal, szóval elfér,de alig varom, h hivatalosan kis "kinoje" a baba.

2017. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A baby registry amúgy tök jó szokás az angolszász országokban, nekem tetszik. Sajna nálunk nem jellemző figyelembe venni az ilyet. Én pl. sok dolgon úgy látom, hogy épp találták akciósan, olcsón, turkálóban és akkor már megveszik, mert hoznak valamit. Pedig nem is kéne. Nem is babanézőbe jönnek vagy valami, csak ha már jönnek/megyünk és már úgyis terhes vagyok, akkor olyan mintha úgy éreznék, hogy hát valamit kell aztán "jóaz". Komolyan vannak ilyen nagy figurás műanyag rikítós színű képkeretek, meg ez a hátitáska, meg 4 darab használt rácsvédő - egy személytől (nem a sajátja volt, direkt vette), olyan 50,56-os bodyk, amiknek a színe nagggyon durva, arról nem beszélve, hogy ebből a méretből már elve bőven eleget vettünk is. Kaptam virágos rét alakú edényszárítót is, nagyanyám felhívott, hogy vett nekem edénykészletet(!) mert kell a gyereknek külön meg ilyenek. Ez annyira gáz, mert egyrészt tök jól esik, de másrészt meg miért nem kérdezi meg senki mielőt vesz valamit, hogy amúgy kell egyáltalán? :D
2017. aug. 20. 19:43
 7/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

Mondjuk én is eladáspárti vagyok,de a rendszeres odahordozást,esetleg úgy kivédheted,hogy pl

-ohh milyen jó hátizsák,köszönjük Erzsi néni,nagyon tetszik,de egyenlőre nincs rá szükség,lehetne,hogy Erzsi néni tárolja 2-3 évig amikor kell majd,mert nem akarjuk hogy tönkremenjen,mert a sok tárolt cuccunkba múltkor belement a moly egy csomó mindent ki kellett dobni.Szólunk,ha szükség lesz rá.

2-3 ilyen alkalom,és nem visznek többet lomot.

2017. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 7 jól nyomja :D

Amúgy én is eladnám simán a neten minek tárolni feleslegesen másnak meg lehet pont jól jön h féláron hozzájut vadi új cucchoz!

A vendégeknek meg simán mondani kell h köszönjük szépen de igazából annyi mindenünk van h nincs szükség semmire.ami kell azt megveszitek ;)

Én mindig mondtam h mindenünk megvan pont azért h ezt elkerüljük!

Eztán hoztak ennivalót ami meg folyt ki a hűtőből :D

Ha ettől meg attól kaptátok és nem használjátok nem fűz hozzá még semmi emlék.

2017. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan helyzetnek hangzik, hogyha nem szolsz, csinalni fogjak tovabb. En megmondanam, hogy nincs tobb hely, es vegyenek nyugodtan, ha nagyon szeretnenek, viszont taroljak maguknal, es ti majd szoltok, ha szukseg lesz ra. Esetleg at is vinnem hozzajuk, amiket eddig vettek, hogy addig ott tarolnatok, ,,biztosan szivesen elteszik nektek"-szoveggel.


A tobbi dolognal szolnek, hogy mire van szukseg, es amire nincs, azt eladnam/elajandekoznam, pl. raszorulo csaladoknak.


Nalunk az volt, hogy eroskodtek par dologban, amiben vegul engedtunk, pedig nem is kellett, aztan nagyreszt csak a szivas volt vele. Ok tarolhattak egy ideig, aztan mikor egyertelmuve valt, hogy nem fogjuk hasznalni, akkor mondtak, hogy adjuk el, es vegyunk belole olyat, ami tenyleg kell. Mondjuk mi azt az egyebkent talan nem tul kedves hozzaallast vettuk fel, hogy ,,ne vegyetek semmit" (nalunk sincs hely a folosleges dolgoknak). Igyis kaptunk sok mindent, mert nem tudtak megallni, de ebbol sok dolgot legalabb elore megbeszeltek velunk.


En megmondanam, hogy nagyon kedvesek, de inkabb szoltok, ha kell valami. Ha nem ertik meg igy sem, akkor tuladnek rajta.

2017. aug. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!