Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék kiegyensúlyozo...

Hogyan lehetnék kiegyensúlyozott? Minden jótanácsot elfogadok, mert attól félek megbolondulok.

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a gyerekemet, apuka eddig sem vitte túlzásban a gyereknevelést, most hogy új családja lett, már annyit sem. Nincs segítségem sem. Dolgozom, utána meg a gyerekkel vagyok, Ő az életem és nehezen viselem, hogy széthullott a család. Nem ilyen gyerekkort szerettem volna adni neki. Közben meg azon kattogok, hogy az apja éli világát, szerinte nem gond ha a szülők külön vannak, szinte ma már ez nagyon gyakori és a gyerek nem sérül. Félek a jövőtől, félek hogyan bírom egyedül lelkileg. Próbálok megadni neki mindent, de sokszor elszomorodom az adott helyzeten. Hogyan tudnék ebből kilábalni? A helyzetem miatt kerülöm is az embereket, tudom hogy lesajnálnak engem vagy a gyerekemet.
2017. aug. 25. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is kezdj el szedni Magnézium citricit, mert az idegrendszered eléggé kivan. Plusz d+-t, plusz multit, hogy támogasd az idegeid, ne légy feszültebb, mint muszáj.


Másodszor el kell engedned azt, hogy a volt pasid hogyan él! Már semmi közöd hozzá. Neked az a dolgod, hogy te légy kiegyensúlyozott, és a gyereked legyen boldog, egészséges.


Azon kattogni, hogy mi lehetett volna vagy mi nincs, teljesen értelmetlen energiapocsékolás, és csak arról szól, hogy azt az energiát és időt, ami erre fordítasz, a gyerekedtől veszed el. Meg magadtól. EZT nem engedheted meg magadnak.


Kettőtökért felelsz, nem más tetteiért. Fogd fel tanulópénznek, élettapasztalatnak, hogy majd másodszor ne hozz elhamarkodott/nem eléggé megfontolt döntéseket.

2017. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, nyugodj meg. Biztos hogy nem sajnálnak le, amiért egyedül maradtál, én is így jártam, és mindenkitől azt kapom hogy mennyire tisztelnek amiért ennyi mindent meg tudok adni a kicsimnek egyedül is.


Másodszor: legalább heti egy délutánt szánj magadra, menj el sétálni, futni, vásárolni vagy csak olvasni, bármi ami feltölt. Én hetente egyszer megyek szoliba, havonta egyszer körmöshöz és bulizni, kéthavonta fodrászhoz. Nálam ez az én idő, és hihetetlenül helyre tud rakni.


Harmadszor: Engedd el azt a gondolatot hogy te egyedül az élet minden területén maximálisan helyt tudsz állni, mert nem vagy se szupernő, se mártír, kompromisszumot kell kötnöd magaddal. Én például hetente kétszer hozok vacsorát az egyik kifőzdéből, így az egyik délutánon takarítok, a másikon meg csak a fiamé vagyok, teljes figyelmemmel. Ha meg nem engedheted meg az ételrendelést, főzz több napra, vagy adj hideg vacsorát. Mióta egyedül vagyok sosincsen patika rend, nem lehet a földről enni, de hetente porszívózok, kétnaponta feltörlök. Nem hagyom felhalmozódni a munkát.


És végül, ez a legfontosabb: ne szégyellj segítséget kérni, kár a szüleidtől, akár barátnőtől, akár egy bébiszittertő/takarítónőtől, mert csak egyszer élsz, semmi értelme hogy belerokkanj, a gyerekednek szüksége van rád.

2017. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg gyakori ez a helyzet (sajnos :( ). Próbálj úgy gondolni rá, hogy ez átmeneti állapot és változni fog. Párt találhatsz, akivel családot tudtok alkotni. Ne kerüld az embereket, próbálj inkább társaságot keresni, ne félj mások ítéletétől, mert bármilyen élethelyzetbe kerülsz is, sokaknak lesz egy véleménye, de aki elítélő vagy sajnálkozó, azzal nem csak ebben a helyzetben, másikban sem érdemes törődni. Jó lenne keresni egy jó pszichológust vagy kineziológust, hogy az önbizalmadat egy kicsit helyrebillentse, és lásd milyen szuper anyuka vagyok! És nőként is értékes!
2017. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!