Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan egyedülálló nő...

Van itt olyan egyedülálló nő aki bizonyos okok miatt egyedül vállalt gyereket?

Figyelt kérdés
Még csak most hoztam meg ezt a döntést szóval minden tapasztalat érdekel. Debreceni vagyok de ha tudtok emberileg normális és szakmailag jó budapesti orvost várom az infókat. Akár emailen is: konyvek.2012@freemail.hu

2017. szept. 5. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszem, hogy lesz itt ilyen. Önzőség tudatosan! apa nélkül vállalni gyereket, megfosztani az igazi családmodell megismerésétől. Mindenki kérdezgetni fogja, főleg ő fig idővel számon kérni. A saját önzőséged miatt, mert más nem tesz boldoggá, ne akarj kics*szni egy élettel.
2017. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem felesleges "igazi/egészséges" családmodellről beszélni 2017-ben Magyarországon.

A gyereknek az számít, hogy szeretetben és jó körülmények között, egészségesen nevelkedjen. Szerintem semmivel sem lesz boldogabb felnőtt egy olyan gyerek, akinek a szülei folyamatosan veszekedtek évekig akár előtte is, csak azért, hogy családban nevelkedhessen. Ha megvan hozzá az anyagi háttér, ha úgy érzed, elég erős vagy, és menni fog egyedül is, akkor szerintem nem probléma, ha valaki egyedül vállal gyereket.


(Én is egyedülálló anyuka vagyok, 2,5 éve nevelem egyedül a 4 éves gyermekemet. Mióta elment az apja sokkal nyugodtabbak és türelmesebbek vagyunk, én is, és a fiam is...)

2017. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első megértem az álláspontodat bár nem erre irányult a kérdésem. A második kommentelővel értek egyet. Ha szétnézek magam körül az " ideális" családban nevelt gyerekeknek sem mindig kellett volna megszületniük, az én gyerekem ennél békésebb életet fog kapni.
2017. szept. 5. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Egészséges családmpdell, amikor már az a furcsa az óvodában, ha valakinek együtt vannak a szülei, és "csak" egy helyen van karácsony/születésnap/stb?
2017. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező megértelek.

Ha tényleg bírnád egyedül lelkileg, fizikailag, anyagilag, akkor hajrá! És lehet boldogabb élete lesz, mintahol anyuka apuka együtt él, ahol álandó a megcsalás, veszekedés, kiabálás, pénz hiány.

Megkérdezhetem hány éves vagy? Nem sikerült normális párt találnod vagy nem is szeretnél?

Egyébként nekem is megfordult a fejemben.

2017. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
6 honapos koratol egyedul vagyok a fiammal, teljesen jol megvagyunk. Az osztalya fele elvalt.
2017. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
35 leszek pár hónap múlva. Tudom lenne még idő de negyven fölött már nem biztos hogy meglépném ezt mert mi van ha ezután sem találom meg akit keresek. A családom, testvérem segítene és nem csak anyagilag. Ismerem magamat és picit az is önzőség lenne ha nem szülnék mert tudom hogy jó anya lennék és normális erkölcsi értékeket kapna a gyerek.
2017. szept. 5. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem vagj bele, elozo vagyok.
2017. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Jóisten küldte neked, nem véletlenül.

Hármónkat nevelt egyedül az anyukám, igaz nekünk meghalt a papánk nagyon korán, nem is ismertük. Csodálatos gyerekkorunk volt, pedig nem vetett fel minket a pénz, de senkivel nem cseréltem volna! Jó egészséget kívánok és erőt!

2017. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!