Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekvállalás, nevelés...

A gyerekvállalás, nevelés tényleg olyan borzasztó?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék egy gyermeket.

De tisztára be vagyok már parázva azon, hogy milyen "rossz" lesz utána, hogy elegem lesz a gyerekből,hogy utána semmi magánélet, megváltozik az ember egész élete, semmi sem lesz olyan mint előtte.

Emiatt iszonyúan félek, mivel imádom az életem, olyannak amilyen most. De viszont nagyon vágyom már a gyerekre, közben meg félek, hogy rámegy a párkapcsolatom... Hogy nem lesz sz..x a párommal. Hogy nem tudunk eljárni sehova kettesben.

Olyan rosszakat olvasok... Hogy gyerek után vége az életednek stb.

Mennyiben változott meg az életetek utána? és ezt mennyire bántátok?


2017. szept. 6. 14:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Ha ettől ennyire félsz, várj még a gyerekkel.

A kérdésedre a válaszom NEM. Csupa nagybetűvel.

2017. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Marha gyorsan megy az ido, sokan elfelejtik ezt. A fiam mar 1,5 eves, nagy igenyu gyerek, segitsegunk nagyon ritkan van, megis ezerszer is megerte, hogy van, imadom. Az eletunk megvaltozott, uj szokasaink lettek, valtozott az eletvitelunk, de ez nem marad igy orokke, meg par ev, es o fogja magara zarni a szobaja ajtajat.
2017. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék tovább várni, 30 leszek nemsokára, és egészségügyi okokból is minél előbb kell szülnöm :)

De amúgy is parázós vagyok mindenben... :D

Csak érdekelne... miért mondják ennyien hogy rossz. Meg el nem tudom képzelni hogy lehet az, hogy "eleged van a gyerekedből"

2017. szept. 6. 14:13
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Majd akkor vállalj gyereket, ha már nem tekinted önfeláldozásnak, mártírságnak, lemondásnak a változásokat. Ha ennél korábban jön, akkor úgy is annak fogod megélni. Komolyan mondom, nem bántásból!


Egyébként igen, megváltozott teljesen az életünk. Normális párkapcsolat nem rámegy a gyerekre, hanem erősödik általa, ha ezen aggódsz, tényleg nagyon korai még az ötlet.

2017. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

De azt is mondják, hogy az ember 100%-ig soha nem fogja érezni, hogy készen áll a gyerekvállalásra...

Én már mondjuk 90-95 %-nál tartok... talán normális hogy az embernek az ismeretlennel kapcsolatban vannak félelmei.

2017. szept. 6. 14:15
 6/29 anonim ***** válasza:
71%

A legeslejobb érzés anyának lenni.

Az életed valóban megváltozik, de azért, mert anya vagy, maradhatsz nő is. Csak ehhez kell a párod is, hogy segítsen.

Én pl. nem tudtam lemondani a tornáról, és a körömlakkokról! :)

Azt kell, hogy érezd, hogy akár az életed is adnád a gyerekedért, akkor kell bele vágni a dologba.

2017. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én már egy éve olyan szinten vágyok gyerekre, hogy naponta gondolok rá, tervezek, nagyon várom. Úgy érzem ez az "életcélom" (persze nem csak ez). Párom miatt várunk még, de jövő januártól megbeszéltük, hogy kezdjük a próbálkozást.
2017. szept. 6. 14:18
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az életed miilyensége nagy részben rajtad múlik, szóval nem érdemes a „rémtörténetekből” kiindulnod, hiszen van, akinek gyerek nélkül is rémálom az élete – a tied pedig remek, nemdebár?

Mindemellett az tény, hogy a gyerekvállalás gyökeresen és véglegesen megváltoztatja az életet egyszerűen azáltal, hogy lesz valaki, akiért felelősséggel tartozol, és mindig ott lesz az agyadban.

Nyilván én is magamból indulok ki (no meg az általam ismert családokból), én is szerettem a gyerek előtti életemet, és tény, hogy sokkal több időm volt magamra, és az is, hogy néha nagyon tudom unni ezt a „papás-mamást”, no meg hogy a spontaneitás hiányzik leginkább (most mindent meg kell szervezni előre, nem löttyenhet az agyam egyet, és már megyek is, mint régen) de ezen kár volna keseregnem, mert nem visszafordítható a dolog.

Azt javaslom, ne olvass rémtörténeteket, és fogadd el, hogy igenis más lesz az életed – de hogy mennyire, azt azért te is tudod befolyásolni. Nem igaz, hogy nem lehet kettesben lenni (segítséget igényel, ez tény), hogy lesz-e szex, az is rajtatok áll… Az meg, hogy „rámegy a párkapcsolatod” elég rémesen hangzik, erre csak annyit tudok mondani, hogy ha ilyen félelmeid vannak, akkor lehet, hogy nem a megfelelő emberrel vagy együtt…

2017. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy fogalmaznék, örülök, hogy előre nem láttam a nehézségeket, mert így megismerhettem a gyerekeim, az akkori önmagamhoz képest meg sokkal erősebb és felnőttebb lettem, mert muszáj volt. Tehát nem csak az életem változott, én is. A páromra és a kapcsolatunkra ez dettó igaz.

Úgyhogy igen, nagy kaland a gyermekvállalás, nem lehet totál megtervezni és nem lehet visszacsinálni. Kérdés, hogy a félelmeid vagy a vágyaid az erősebbek. A most-ot szeretnéd tartósítani (hiszen egyáltalán nem kötelező gyereket vállalni!) vagy azt sajnálnád jobban, ha nem ismered meg ezt az utat. Mindent sajnos nem lehet egyszerre és nem élünk örökké.

2017. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

„Meg el nem tudom képzelni hogy lehet az, hogy eleged van a gyerekedből”


Hát, szerintem ilyet mindenki érez időnként (persze elképzelhető, hogy van, aki nem, de a legtöbben csak tagadják), mert a gyerekek nagy mesterei a szülők idegein táncolásnak. No meg egyszerűen azért is, mert nem robotok vagyunk, és a leggyerekcentrikusabb embereknek is lehetnek olyan napjai, amikor csöndre, nyugalomra vágyna, de a gyerekei viszont nem. :)

Nekem baromi lelkiismeret-furdalásom volt eleinte, mikor csak egy kis időre is „lepasszoltam” volna a gyerekemet szívem szerint. Akkor nyugodtam meg, mikor anyósom, aki három gyereket nevelt fel, és baromi gyerekcentrikus nőnek tartom, elmondta, hogy neki is voltak ilyen időszakai, és ez tök normális. Meg kell találni az egészséges egyensúlyt a gyerekkel és a magunkkal való foglalkozás között.

2017. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!