Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt valaki, akinek -nem...

Volt valaki, akinek -nem tévesen- jelzett a légzésfigyelő? Elég volt a figyelmeztető csipogás, hogy felébredjen a baba vagy egyéb közbelépésre is szükség volt?

Figyelt kérdés

2017. szept. 12. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő alkalommal jelzett be, egyszer tévesen, mert lemászott az érzékelőről, egyszer pedig élesbe, mert túl mélyre bealudt - nagyon jol beevett- es nem vett levegőt, gyorsan felébresztettem és ìgy semmi gond nem lett belőle. Áldom hogy megvettem..
2017. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most 3 hónapos, és kétszer jelzett eddig nem tévesen.

Mindkétszer riasztott is, tehát a figyelmeztető jelzésre sem vett levegőt... Szerencsére újraéleszteni nem kellett, de volt olyan, hogy 4-5 mp-ig mozgattam, szólongattam, mire levegőt vett. Már szinte emeltem volna ki a kiságyból... A gyerekorvos szerint éretlen még az agytörzse, és refluxos babáknál -a tapasztalat azt mutatja- ilyen gyakrabban fordulhat elő. Mindezek miatt 1 éves korig javasolták is a légzésfigyelő használatát. Nagyon megijedtünk mindkétszer, de jó volt, hogy szülés előtt megtanultam, hogy mit kell ilyen helyzetben tenni, és akkor, amikor riasztott, nem pánikoltam.

2017. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A légzés figyelő is akkor ér igazán valamit, ha tudsz helyesen cselekedni.

Amúgy hasznos dolog. NÁlunk első gyereknél beriasztott párszor, de szerencsére tévesen.

2017. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk unokahúgom életét mentette meg.

Kicsivel korábban született a vártnál (bár nem volt koraszülött), de a méhlepénnyel gondok voltak és kicsi súllyal született (2310 g). 2200 grammal engedték haza a kórházból 3 naposan (mint utóbb kiderült, nem lett volna szabad, de hát vasárnapi nap volt, ügyelet). Aztán 5 vagy 6 napos volt, amikor egyik délután anyukája megetette, apuka elment fogászatra és anyuka a nagyival beszélgetett a nappaliban. Egyszer csak hallották a sípolást (30-40 másodperc után jelzett a légzésfigyelő). Azonnal berohantak, hát a pici anyukája az kb. sokkot kapott és nem tudott semmit csinálni, rossz belegondolni is, hogy mit lett volna, ha egyedül van otthon. A mama lélekjelenlétének köszönhető, hogy a kiscsaj még ma is köztünk lehet. :) Kikapta és rögtön elkezdte újraéleszteni, aztán rohantak be vele a kórházba (közben apa is riasztva lett és pikk-pakk hazaért, közel van a fogászat). A kórházban meg tök lekezelőek voltak velük, hogy jaj, riasztott a légzésfigyelő és ezért beviszik... Aztán el lett magyarázva, hogy a gyerek konkrétan újra lett élesztve és hogy a családban volt már ilyen haláleset (még nagyon régen a nagymama testvérének a kisfia így halt meg 4 hónapos korában). Akkor már komolyan vették az ügyet és alaposan kivizsgálták, bent voltak kb. 1 hétig a kórházban. Kiderült, hogy besűrűsödött a vére a picinek és ez okozta a bajt. Aztán szerencsére a kórházi kezelés után már nem volt baj, de a biztonság kedvéért 2 éves koráig használták a légzésfigyelőt és utána ott aludt a baba közvetlenül az ágyuk mellett. Azóta is makkegészséges, okos, cserfes, ma már 5,5 éves csajszi :D

Szóval mindenképp legyen, bár gondolom ez nem is kérdés, hogy vesztek-e. Az egyik legjobb dolog!:)

2017. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!