Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vágyom nagyon a nagy családra,...

Vágyom nagyon a nagy családra, hogy legyek türelmesebb? 11 hónapos a kisfiam. Iszonyatosan vágyom még egy babára, sőt el tudnám képzelni, hogy akár 3-4 is legyen.

Figyelt kérdés
Az Uram a fő kereső a családban, Ő azt mondta, hogyha az anyagiak meg lesznek (már most meg van szerencsére) Tőle jöhetnek, de szerintem csak azért mondta, hogy megnyugodjak. Néhány hónap múlva újabb babaprojektbe kezdünk, de valamiért úgy érzem Ő nem akarja igazán. Attól is félek, hogy a 2.után azt mondja, hogy köszöni, Neki ennyi elég. Felhozni már nem is nagyon merem a témát, mert megőrjítem, hogy állandóan erről beszélek. Valaki volt hasonló helyzetben? Nem szeretnék nyilván semmit rá erőltetni, de óriási hiányt érzek az életemben, amit úgy gondolom még egy baba tud kitölteni. Imádom a Kisfiam, egy tündér, szeretnék még több ilyen csodát az életemben.

2017. szept. 22. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha az "Urad" lelép, mihez kezdesz?
2017. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Majd amikor augusztusban otthagysz a papírboltban 30 ezret iskolakezdésre, meg utána szeptemberben még 30-at mindenféle csip-csup hülyeségek révén és még semmi másra nem költöttél, se kajára se ruhára se semmire, akkor is így fogod gondolni?

Mikor az egyiket angolra kell vinni, a másikat úszásra, a harmadik a takonytól nem lát ki, a negyedik meg a legújabb ájfón 48-at akarja akkor is így fogod gondolni?

2017. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ő a FŐ kereső, nem a kizárolagos. Dolgozom gyerek mellett 2 hónapos kora óta napi 2 órát. Egy szóval nem ezen van a hangsúly.
2017. szept. 22. 10:59
 4/22 A kérdező kommentje:
Ez egy érzés, amit nem lehet ép ésszel elmagyarázni. Nyilván egyelőre (szerencsére) csak a pozitív oldalát látom a dolgoknak, tudom hogy ez nem jó.
2017. szept. 22. 11:01
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Most rajta van a lila köd az agyadon. Így ne dönts, gondold át. Sok gyerekhez háttér kell: nagyszülők, nagynénik és nagybácsik, unoktestvérek, akik ha kell, segíteni tudnak a logisztikában, az anyagiakról nem is beszélve.
2017. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos manapság rengeteg nőnek kilátástalan a jövője, nincs megfelelő szakmája, sem munkahelye, ezért a gyerekvállalásban látják a "kiutat", a fő tevékenységüket, több gyerek már felmentést ad a rendszeres munkába járás alól, persze ez is csak néhány évig. Nekem most fog születni a 3. gyerekem, de a két kisebb is járt már bölcsődébe, én pedig újra visszamentem dolgozni. A harmadikkal is maximum 2 évig leszek itthon, mert úgy érzem, a férjemmel szemben is így korrekt a dolog, nem nehezedik rá az a mérhetetlen súly, hogy ő az egyedüli családfenntartó, nem dőlhet ki, mert akkor végünk. Én is imádom a gyerekeimet, igyekszem minél több időt velük tölteni és mindent megadni nekik. De ésszerűen gondold végig: a gyerekekhez a férjed is kell, és ha pont a gyerekek számában nincs közös nevező, az később a kapcsolatotok rovására is mehet ám. 3-4 gyerek mellett azért már marhára le leszel strapálva, valamiből lejjebb fogsz adni, vagy a nőiességedből, vagy az odafigyelésedből, energiádból, de valamit a gyerekek vinni fognak belőled jócskán. Szerintem egy 11 hónapos kisfiú még annyi figyelmet, törődést igényel, hogyha netán veszélyeztetett terhes leszel, nem emelhetsz, pihenned kell, akkor hogy fogod megoldani az ő felügyeletét? A 3-4 év korkülönbség szerintem nagyon nagy könnyebbség a szülőknek minden téren. Egy átlagosan kereső család pedig ma sajnos nem teheti meg, hogy a nő ne dolgozzon évekig, vagy akkor nagyon össze kell húzni a nadrágszíjat, ami nyilván senkinek sem jó, aki megszokott egy színvonalat addig.
2017. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem úgy tudsz türelmesebb lenni, hogy belegondolsz a negatív oldalába a több gyereknek. Nem csak a vattacukros rózsaszín ködről álmodozol.

Jó példa szerintem az egyik korábbi válaszoló amiket írt, de ha most épp a kisbabád bűvöletében élsz, gondolj arra, hogy a kisfiad csak kis ideig élvezheti a kizárólagos figyelmed és erre nem is fog emlékezni később, hiszen még nagyon pici.

2017. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Ha az ember gyereket válal azért nagyjából tisztában van azzal,hogy ha nagyobb lesz nem lesz éppen a legegyszerűbb dologa. Anyák vagyunk, elfáradunk..de a gyerekeinknek élünk, értük teszünk mindent. Ha a kérdező 4 gyereket akar, és sikerül is majd az ő dolga lesz mind ezt megcsinálni. Nem kell el venni tőle a kedvét:) és ezzel most nem szeretnék vitát szítani!!

Kedves kérdező, én is ugyanígy vagyok NAGYJÁBÓL! Mármint lassan 1 éves lesz a kisfiam, a körülmények adottak ,szeretnék lassan kistesót. De párom még úgy gondolja rá érünk. Te mekkora korkülönbséget szeretnél a picik között?

A férjeddel meg beszéld csak meg,hogy akkor ő komolyan szeretne-e 2.gyereket vagy inkább még pihentessétek?! Az őszinte beszéd mindig jót tesz!

2017. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon szeretem a munkám, pontosan ezért kezdtem el már a kisfiam születése után dolgozni. Így ugyanannyit kapok gyeddel együtt, mint amikor dolgoztam. Egyetemre is járok, master képzésre, most fogok végezni. Nem a munkát akarom kerülni, sőt... arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, hogy elmúlik-e az érzés vagy lehet-e tenni ellene valamit?
2017. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%
Bocsánat, a testvérem oldaláról válaszoltam.
2017. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!