Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sértő lenne, ha megkérném...

Sértő lenne, ha megkérném őket, hogy ne erőltessék rá a gyerekre az akaratukat?

Figyelt kérdés

A lányom 6 éves, elég válogatós. Mi ehhez már hozzászoktunk és magamból kiindulva tudom, hogy amíg erőltetjük, úgysem kóstol meg semmit.

Pl. én 14 éves koromig nem voltam hajlandó sehogy megenni a karfiolt, ma a rakott karfiol az egyik kedvencem. Ugyanez volt a borsóval, már ha megláttam a levesben, nem ettem egy kanállal sem belőle.


Viszont az anyósomék erőltetik, hogy kóstolja meg, hiába sír néha már a gyerek, hogy nem szereti, nem kéri, akkor is tömnék a szájába... Tegnap is elvitték délután, hogy ott alszik náluk, stb. Ma hazahozták délelőtt és pont sütöttem sütit, rengetegett megevett belőle. Kérdeztem, hogy nem adtak neki reggelit?

Mire mondja, hogy nem evett ott semmit, mert hoztak pizzát, de nem vettek olyat neki, amilyet ő mondott (csak a sonkás-kukoricásat szereti). Kérdeztem, hogy miért nem? És mondta, hogy nem tudja, a nagynénje azt mondta, hogy mindenki a négy évszak pizzát szereti, ő is azt kap. A lányom meg egy falatot nem evett belőle... Nyilván nem halt éhen, de akkor sem értem, miért kell ezt csinálni.


Mindig ez van, ha ott vagyunk. Hogy én nem nevelem a gyereket, elkényeztetem. De nem értem, miért kell ráerőltetni, hogy olyat egyen, ami nem ízlik neki. Múltkor is megkóstolta a pörköltet, mondta, hogy nem kér belőle. Erre anyósom elkezdte erőltetni, hogy de, egye csak meg, ha már ki lett szedve, meg finom az. Elhiszem, hogy neki finom, de nem hiszem, hogy ezért tömni kéne vele valakit, akinek nem ízlik.

Más a halat eszi napi rendszerességgel, én rá sem bírok nézni.


2017. szept. 24. 20:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%

Igazából az a te hibád, ha egyből ráhagytad, vagy mást adtál neki ahelyett, amit nem eszik. Elkényeztetted, válogatósnak nevelted.

Ez alapján szinte semmit eszik meg. Se pizza, se pörkölt, semmi? Akkor mit eszik? Meg honnan tudja, hogy nem szereti, ha meg sem kóstolja?

2017. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%
Eröltetni nem kell, de miatta külön kaját főzni/cenni sem. Nem eszi akkor nem eszi és kész. Fiam is válogatós, de nincs a kedvéért más kaja. Ha nem eszi akkor maj eszik a következő étkezésnél.
2017. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
A felnőtteknek is vannak kedvenc és nem-kérek-köszönöm ételei, abból, amit leírtál, nekem még nem jön le teljesen az, hogy mennyire válogatós. Sok kisgyereket ismerek, és a legtöbbjük válogatós. Talán megkóstolják, de látszik egyik-másikon, hogy bisonyos étel nem esik jól. Óvodában/iskolában eszik? Esetleg nemcsak anyósodéknál, hanem ha pl. barátaitokhoz elmentek, s ott valami kedveskedéssel tukmálnak bele olyasmit, ami nem ismer?
2017. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Nekem óvodában volt olyan két élményem, amire a mai napig emlékszem. Egyszer a tojáslevest erőltették belém az egész tányérral, még a teremben ebéd után kihánytam. Ugyanez volt aztán hallal is, majd 30 évig egyiket sem ettem, még a szagától is rosszul voltam. Kb. 2-3 éve kóstoltam meg a tojáslevest is, meg halat is csak pár éve eszem, évi kb. 5-ször, de továbbra sem kedvencem.
2017. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
38%
Te meg inkább azt is hagyod, hogy a rengeteg süteményt egye... Nyugodtan lepontozhatod ezt is, itt a hibás te vagy. Senki nem mondta, hogy tömni kell a gyereket, de képzelem miket adhatsz neki ezek után. Sült krumpli, rántott hús. Sütik. Kakaóscsiga, kenyér, spagetti. Kb. ennyi lehet, amit megeszik. Persze, hogy a normális magyar étel nem kell neki.
2017. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%

"Se pizza, se pörkölt, semmi? Akkor mit eszik?"

Azért pizzán és pörköltön kívül van még mit enni :) Ha megkóstol valamit és nem ízlik neki, mi a gond? Nagyon sok gyerek válogatós, később majd sok ízt megszeretnek, nincs ezzel gond. Én sem ettem meg pár ételt gyerekkoromban, azokat otthon nem főztük, volt még bőven mit készíteni. Kényszerrel nem lehet rávenni egy gyereket arra, hogy megszeressen egy ételt (arra még néha igen, hogy megegye, de attól nem fogja megszeretni és a domináns személlyel való kapcsolatának sem tesz jót az ilyesmi). Ki kell várni, amíg magától elfogadja azokat az ízeket.

Más, ha egy gyerek finnyásságból vagy makacsságból nem eszik meg valamit, amit máskor meg szokott enni, akkor rá lehet szólni, vagy majd eszik a következő étkezésnél.

2017. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem túlreagálod. És te hagyod rá és neveled ilyenné.
2017. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

De, rengeteg mindent megeszik. Csak nem erőltetem, hanem hagyok neki választási lehetőséget. Mert annak nem látom értelmét, hogy én is tiszta ideg legyek, ő meg éhesen hisztizzen. Minden vasárnap megbeszéljük a következő heti menüt közösen, elmondja, miket szeretne enni, vagy keresek új recepteket, 1-2 nap meg éttermezünk. Szeret segíteni a konyhában is, mindig érdekli, mit csinálok, mit főzök éppen.


Viszont pizzából csak a kukoricásat szereti, így nyilván nem fogja megenni, amin tonhal, meg gomba van (főleg, hogy már csak a tonhal szagával ki lehet kergetni a világból). A pörköltet én sem eszem meg, a férjem sem szereti, sosincs az itthon.


Ma pl. carbonara spagetti volt az ebéd, minestrone levessel, holnap mézes-fűszeres csirkemell lesz salátával, málnakrém levessel, desszertnek epres cupcake. Mindent eszik, figyelek arra is, hogy naponta egyen zöldséget, gyümölcsöt. Próbálom kerülni a cukrot, felesleges szénhidrátokat, de kisgyerek, nem fogom tiltani a csokitól pl. Úgy vagyok vele, hogy mindent ehet, de mértékkel. Nem veszekszem vele addig, amíg sírni nem kezd, hogy "igenis megeszed, vagy nem kapsz enni". Nem 2-3 éves, képes elmondani, hogy mit szeretne enni.


Az iskolában nem annyira jön be neki a menza (bár ezzel az összes osztálytársa így van). Ezért csomagolok neki olyat is, amit ebédre is megehet.


Sehol máshol nem erőltetik rá az evést így, anyukámék is azt mondják, hogy felesleges erőltetni, én is ugyanilyen voltam. Volt, amikor nyaralni mentünk és én egy hétig főtt kukoricán, meg sült krumplin éltem. Mégis felnőttem, nem lettem túlsúlyos sem és már megkóstolom az idegen országok konyháit is. Ő is érdeklődő amúgy, ha olyat lát, ami külsőre tetszik neki, vagy jó az illata.

2017. szept. 24. 20:47
 9/32 anonim válasza:
42%

Manapság a szülők teszik ilyenné a gyerekeiket.

Több családot ismerek ahol szinte a gyerek a főnök, minden úgy van ahogy ő akarja.

Pl. van hogy egy este 3 vacsorát csinálnak a gyereknek amire egyet megeszik.

Értem ezt úgy hogy először megkérdezik tőle mit enne, megcsinálják neki. Amikor kész a gyerek azt mondja hogy mégsem inkább valami mást. És így tovább.

Ez mint kívülállót is felbosszantott de náluk ez megszokott dolog. Akivel ezt tudja csinálni a gyereke az meg is érdemli. Hogy nagyszülők ehhez nem idomulnak? Jól teszik. Tényleg nem hal éhen akkor sem ha nem eszik.

2017. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
43%
Te sem vagy különb. Ugyanaz vagy mint ők csak pepitában. Rengeteg sütit? Akkor inkább a rendes ételt erőltesse valaki mint a rengeteg sütit megengedje. És azért ne haragudj, ha valaki a négy évszak pizzából nem tud választani az akkor tényleg ne egyen. Kellett volna a gyerekednek aki jó esetben megeszik 1 szeletet külön pizzát rendelni mert csak sonkás kukoricásat eszik meg? Igazából nem is lehetett éhes mert akkor eszik. Sajnos igaza van az anyósodnak. A legjobban azt utálom ha valaki kiszedi az ételt, megtúrkálja majd ott hagyja. Basszus, akkor szedjen kevesebbet de egye meg. Itt nem két falatról beszélek ha meghagyja. Igenis tanítsd meg hogy nem pacskálunk, szedjen keveset és ha kell akkor szedjen még. De ha kiszedi a sokat és ott hagyja az gáz. Más lehet megette volna.
2017. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!