Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szülés után mit...

Anyukák, szülés után mit használtok?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, és új fogamzásgátló módszert keresek a bogyó helyett, de sajnos a foggátlós kategóriában csak tinik vannak, nem kaptam megfelelő választ, így tőletek kérdezném.

Egyáltalán nem ástam még bele magam a témába, most döntöttem úgy, hogy abbahagyom a foggátlót, mert most nagyon úgy fest, amiatt nem tudok fogyni (pm alulműködés, gyógyszer... hosszú) Szóval idén már nem fogok semmi ilyesmit alkalmazni, addig védekezünk óvszerrel, de jövőre kell valami, most az injekción gondolkodom, ha jól tudom, 3 hónapig hat, s azzal is le van a gond. Mostanában (vagy lehet egyáltalán) nem szeretnénk tesót, így mindenképp nagyon megbízható módszer kell (tudom, nincs 100%, de akkor legyen 99% :) )

Szóval akinek van, mi a tapasztalat az injekcióról, vélemény, mennyibe kerül, hogy kell beszerezni, nekem kell kiváltani, vagy a dokinál kell kérni (magán) ? Hány fajta van, ki mit ajánl? Milyen negatív hatásai lehetnek?

Vagy más módszert ajánlotok?


2017. szept. 25. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált szülés óta a Nuvaring hüvelygyűrű. 3 hónapra 10.000 Ft.

Én is mérlegeltem, az injekció azért nem jó, mert ha pl 1. hónapban véletlenül teherbe esel (mert ugye semmi nem 100%), akkor azt nem tudod ki/levenni. AZ benned van még 2 hónapig.

A spirál volt a másik (a hormonális). De az 50.000 ft. Plusz 1 10-es, amikor a magándokim felteszi, és ha nem válik be, akkor szintén egy 10-es levetetni. Már 60-70 -nél járunk, és a spirál árának egy részét térítik vissza (úgy tudom, sőt olyat is oplvastam, hogy megszűnt a garancia). SZóval az túl költséges ahhoz, hogy vagy beválik, vagy nem. Tudom, sokaknál igen, de mi van, ha beleesek abba a kevésbe, akinél ne, így néhány hónap után le kell vetetni?


Így most már 4 éve használom a Nuvaringet, tökéletesen bevált.

2017. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az óvszer vált be, mert nincs mellékhatása, ha netán "nem müködik", azaz elszakad, azt azonnaleszre lehet venni (habár ilyen még egyetlen egyszer sem történt, pedig összességében több, mint 15 éve alkalmazzuk). Véletlen terhesség nem következett be ez idö alatt, csak akkor lettem terhes, amikor nem használtuk már - de akkor azonnal.


Az injekcióról csak rosszakat hallottam, az imeröSeim közül aki próbálta, azok folyamtosan vérezgettek és mindenféle mellékhatások (hízás, libidócsökkenés, mellfájás, labilis hangulat) sokkal fokozottabban jelentkeztek, mint a tablettánál, viszont három hónapig "hatott", nem tudták abbahagyni...


Vannak olyanok, akik az implantátumot próbálták, az meg még több mellékhatást produkált. Itt ugyan el lehetett távolítani, de mivel egy évre van tervezve, rengeteg pénzt vesztettek vele.


Eddig a legjobb hormonális módszer, amit hallottam, az a hüvelygyürü, és ennek alig van bármilyen mellékhatása.

2017. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a tabletta hormonális. Ha azt kerülni akarod a pm miatt, akkor az injekciót, hüvelygyűrűt, hormonális spirált... is kizárhatod.

Marad az óvszer, pesszárium, hormonmentes spirál.

2017. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok mostanában gyereket, akkor a spirál a legpraktikusabb. Persze ott sajna benne van a pakliban, hogy neked nem válik be, de az injekciónál is és azt nem tudod "hatástalanítani" ha mellékhatásai vannak. A pesszáriumot aktus közben abszolút nen zavaró, de nem javaslom ha nem akartok mostanában babát. Nem azért mert nem hatékony, nem lettem mellette terhes. De megöli a spontaneitást. Pár hónapra oké pl két terhesség közt kis korkülönbségnél, de évekig én nem tudtam volna használni.
2017. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyenged fogamzasgatlas / termekenysegtudat facebookcsoport, vagy hormonmentes.hu weboldal. 99% folotti a hatekonysaga, es nem kell gyogyszer, meg semmi, csak pontosan figyelt testho, es a mehnyaknyak figyelesenek kombinacioja.
2017. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5, én néha a tablettát is hajnali 3kor veszem be este 7 helyett, szóval amire így figyelni kell, az nálam nem játszik :) meg én nem is nagyon bízok ebben a "módszer"ben.


Környezetemben senki sem használ injekciót, így sajnos nincs kitől kérdezzem.

A spirálra nem is gondoltam, a mostaniak jobbak, mint a régiek? mert 3 barátnőm is van, vagy ők, vagy testvérük spirál mellett sikeredett, ezek mondjuk 20-30 éves történetek, gondolom azóta már jobbak, nem? Utána olvasok ennek is. A pénzzel nincs gondom, mondjuk az valóban elég sz@r, hogy nem lehet tudni, beválik-e... :/

Nem biztos, hogy nem jó a bogyó, de már csak erre tudok gondolni sajnos. Volt egy időszak, mikor nem szedtem, és akkor lefogytam elég sokat amit sokáig tartottam is, de pont akkor szedtem fogyibogyót is, nem tudom, melyik volt a 'tettes'. Most kipróbálom, hogy nem szedem. Mondjuk nekem a libidómat is eléggé lenyomta a bogyó... előtte napi 2-3 volt, most havi 2-3... szóval kicsit parkolópályára teszem, hátha az a baj.

2017. szept. 25. 12:48
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Óvszert utáljuk mindketten, fogamzásgátlót nem szedhetek, spirálról nagyon megoszlanak van aki hónapokig pecsétel tőle meg görcsei vannak, nuvaringet mondjuk nem ismerem..

Mi naptár módszert (olyan erős az ovulációm hogy mindig megérzem akkora fájdalommal jár, volt hogy késett akkor is tudtam mikor van), ilyenkor óvszerral védekezünk, többi napokon megszakítással.

Nem kell lepontozni nem lenne gond nálunk semmilyen téren ha becsúszna a tesó, csak nem tervezzük.

Lekopogom másfél éve tökéletesen bevált ez a módszer :)

2017. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Más miatt nálam majdnem az összes hormonális fog. gátló kizárva, ami nem, azzal sem szívesen kockáztatnék. Tökéletesen működik a naptár módszer, amikor temékeny vagyok, kiszáll, tehét nem is óvszer. 7 éve így védekezünk. Persze tudom, hogy nem 100%, nem is igazán védekezés. Eddig 2x lettem terhes, mindkettő tervezett volt és első alkalommal sikerült.
2017. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az injekciot nagyon nem ajanlom.

Haromhavi hormont kapsz egyben, gondolj bele...

Testveremnel egy hirtelen fogyas miatt (szalmonella) az egesz egyben felszivodott, es hiszterikus rohamai lettek, ongyilkos gondolatok, depresszio. Aztan egy honap utan semmi.

Ha mindenkepp holmonalisan szeretnel, akkor huvelygyuru. En azt hasznalom, kenyelmes, nem kell a beszedesre, hasmenesre ugyelni(nalam ez utobbi heti egyszer osszejon) szex elott kiveheted, de en nem szoktam.

2017. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi, asszem lebeszéltetek az injekcióról. A spirál is jó lenne, csak nem bízom benne annyira...
2017. szept. 26. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!