Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Elmesélnétek nekem,...

Anyukák! Elmesélnétek nekem, hogy milyen érzés lett mikor anyukák lettetek?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szeretném megkérdezni Tőletek kedves Anyukák, hogy milyen érzés volt mikor anyukák lettetek? Mikor előszor fogtátok, szoptattátok a kisbabátokat, mit éreztetek?! Hogyan teltek az első napok, hetek, hónapok a picivel?

Előre is köszönöm azoknak, akik szánnak rá kis időt, és röviden/hosszasan válaszolnak nekem és elmesélik:))


2017. szept. 26. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
"Ki ez a kis Alien?" Kb. Ez volt az első gondolatom, mint az anyák 90%-ának. Aztán megismerkedtünk, összehangolódtunk és telnek a napok. Ennyi.
2017. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Születés utáni nap reggel 6kor betoltàk kis kocsin..Mindenkinek kiosztották a kis baba csomagot.Az volt életem egyik legjelentosebb momentuma.

A második meg amikor végre kicsusszant belőlem. Alig tudtam tartani és nagyon sokat kellett visszatartani.

De minden este mikor fektetem őket vagy mikor megyek értük oviba suliba olyan erősen érzem a szívem tájékán azt az érzést..semmihez sem fogható.

És reggel mikor felkelnek, a kis szagukat imadom.

Milliószor újra csinálnék mindent ami nehéz is volt, mert egyedül vagyok. Ők az életem értelme.Nagyon akartam mindkettőt,nics semmi más ami értékesebb náluk.

2017. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem elég szürreális volt. Megszületett az csodás elmeny volt, aztán megfoghattam fel ora mulva es ugy erztem egy annyira tökéletes kisember van a kezemben, annyira gyönyörű es nem tudok betelni vele. Aztam elvitték és míg pihentem az ágyban olyan gondolataim lettek hogy Úristem nem hiszem el hogy tényleg szültem, most mi lesz, nem kellett volna.. bepánikoltam. Még este is ezt éreztem, nem tudom normális-e, mintha csak kívülről látnám magam, látókat nem fogadtam aznap. Aztán 1-2 nap múlva már jól lettem és kötödni kezdtem hozzá mert éreztem hogy az én fiam, az én vérem. De akkor még csak aludt egész nap és evett, nem igazán voltak cuki dolgai ugye amikbe bele lehet szeretni. Aztán késöbb ahogy nyúlt a dolgok felé ahogy rám nevetett ahogy hagyta magát megszeretgetni egyre jobban szerettem és most 2.5 éves és annyira szeretem hogy nem tudom elmondani.. na most sírva is fakadtam én hülye ahogy ezt írom. De öt szeretem a legjobban a világon!
2017. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
*látogatókat
2017. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Miután megszületett és rám tették, kb sokkot kaptam, nem igazán fogtam fel.Kb 2-3 órával később fogtam fel hogy igen, megszületett, megészséges, minden oké. Na onnantól fogva aggódok érte folyamatosan (meg persze imádom)

Az első időszak nagyon nehéz volt, nem volt segítségem, a babám folyton sírt, én meg stresszeltem. Amúgy jó volt, hogy pici, hogy rá lehet csodálkozni, hogy lehet elalolvadni a Moro reflexén(nagyon vicces dolgokat csinált)

Összessgében nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz fizikálisan, és ennyire jó és csodás lelkileg. Ez eléggé ellentmondásos.

2017. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ellentmondasos. Baratnom par hettel elottem szult, es aradozott, hogy hogy imadja marcsak nezni is. Mikor ramtettek, en hitetlenkedest es megkonnyebbulest ereztem, hogy vegre kint van, illetve megallapitottam, hogy jo nehez (aztan kiderult, hogy 4,3 kg). Nem volt rozsaszin kod, csak faradtsag, es mivel sajnos nem voltam eleg tajekozott, hagytam, hogy beadjanak oxitocibt, es hogy gatmetszest vegeztenek, amit ossze kellett varrni, es az elso hetekben a rosszul osszevarras miatt szenvedtem, nem kelhettem fel, mert nem ulhettem ra (odemas lett).


A szoptatas es a kotodes (reszben koszonhetoen a kivulrol kapott oxitocinnak) nehezen indult. Az elso hetek is nagyon nehezek voltak, jottek csaladtagok, es nehezen tudtam a babamra figyelni. Amikor elmentek (kulfoldon elunk), szep lassan javulni kezdett sok minden. Rajottem, hogy a fiamnal nem fog menni a kivulrol altalam kigondolt napirend es az idore etetes. Atalltunk a nagyon gyakori (akar felorankenti), de cserebe rovidebb ideig tarto szopira, es o alakitotta ki a napirendjet. Rengeteget hordoztam, elhagytam a tejtermeket, tojast, igy megszunt a hasfajos siras is.


Eltelt olyan 8-9 honap, mikor elkezdodott nalam az a bizonyos rozsaszin kod, amit baratnom mar a szules utan megelhetett (rohamos szules, nala nem volt ideje az orvosnak beavatkozni). Most 19 honapos a gyermekem, csodalattal, es igazi, semmihez sem hasonlithato rozsaszin koddel a fejem korul nezek ra.


Az elso 1 ev alvas miatt sem volt egyszeru. 13 honapos kora ota vegre ujra azt erzem, hogy elek, es tobbnyire nem vagyok zombi. A szoptatas az elso hetekben a rossz technika miatt fajdalmas volt, nem ertettem, hogyan lehet szeretni szoptatni, de kitartottam. Hordozni kezdettol imadtam, egyutt is alszunk azota is, ez az, ami nekem igazan bensoseges erzest ad. A szopinak orulok (meg mindig aktivan szopizik), de nekem a hordozas, testkontaktus tobbet jelent.


Inadok anya lenni, es inadom a gyermekem. Nemgondoltam volna, hogy ekkora oromet, szereteterzest jelent. Regen azt gondoltam, hogy a gyerek nem lehet eletcel, es hogy egy igazi kartier potolhatja, ez teljesen megvaltozott bennem, pedig nagy celjaim voltak/vannak. Most ugy erzem, hogy szamomra az eletemben ez az egyik legnagyobb dolog a ferjem mellett.

2017. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikor megszuletett a kislanyom, a hasamra raktak, es azota sem voltunk kulon (max fel orara). 6 honapos. Az az erzes leirhatatlan!! En nem gondoltam, hogy lehet ennyire szeretni!!Az elso 2 honap nalunk is razos volt, de osszeszoktunk. Nalam azonnal jott ez a leirhatatlan szeretet. Valakinel kesobb alakul ki. Nalunk biztos az is kozre jatszott, hogy az elso perctol egyutt voltunk. Kulfoldon szultem. Nem vittek el megfurdetni, mellettem megmertek es adtak is vissza, es utana egy szobaban lehettunk a ferjemmel es a babammal :)
2017. szept. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!