Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy most már konkrétan hülyét csinál magából/magunkból?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, hogy szeretem őt, és azért kérek tanácsot. mert tényleg nem akarom megbántani és kifogytam az ötletekből....

Sose voltunk nagy facebook függők, mind a ketten pár poszt/év, maximum a nyaralásról vagy ilyesmi.

Amióta megszületett a lányunk (6 hónapos) teljesen kifordutl magából ezen a téren, először napont-kétnapont posztolt 1-2 képet, ez még rendben volt az elején, de már ott tartunk hogy szó szerint minden pillanatukat posztolja.. Felébredt, eszik, evett, büfizett, játszanak, sétálnak, alszik, eszik, stb... mindenről több képet is. Tegnap megszámoltam, és nem viccelek, 23 képet rakott fel egy nap alatt...

Értelmiségi, felelős beosztású nő, szerintem már a kollégái is hülyének nézik,nem akarom szépíteni, eleinte sokan lájkoltak, érkeztek a kommentek, hogy aranyos, szép, stb.. mostanában egyre kevesebben(szerintem sokan le is tiltották őt..) és erre még furcsábban kezdett viselkedni, lájkolja saját magának, meg kommentként szívecskés matricákat rak.. mint egy kamaszlány.... komolyan... Engem is megjelöl minden egyes képen, már nagyon kezd idegesíteni, nekem már volt is hogy beszólt kollégám amikor kissé kialvatlanul mentem dolgozni, hogy tudják, nem aludtunk, mert fogzik a kicsi...

Nagyon sok már, tényleg.

Már próbáltam hogy viccesen mondtam hogy hú, már tényleg naprakész lesz az összes ismerősünk... erre csak nevetett... próbáltam hogy inkább küldje el nekem, meg a mamáknak a képet, vagy csináljunk egy olyan csoportot ahová feltölthetjük és közeli rokonokat, barátokat teszünk bele (bár ebben a mennyiségben szerintem már őket sem érdekelné...), de erre azt mondta, hogy ő büszke a lányunkra, és mindenkinek meg akarja mutatni...

Szerintem már kezd vállalhatatlanul viselkedni, és én nem akarom, hogy az összes kollégám, ismerősöm, szomszédom, stb.. a lányom összes pillanatát lássa...

Keményebben nem akarom megmondani neki, elég érzékeny a szülés óta...

Mit javasoltok?

Igazam van egyébként szerintetek?....


2017. szept. 28. 14:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%

Otthon van, egyedül, semmi társasága csak a gyerek.


Persze, hogy belehülyül idővel. Te is megőrülnél, ha álló nap az összes reakciót egy gagyogó flévestől kapnád, értelmes beszélgetést senkitől.

Plusz le sem tudnád adni a gyereket, hogy legalább fél napot elmászkálj vagy beülj egy kávézóba.

2017. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez tényleg elég sok(k). Nincs esetleg társaság-hiánya? Valami baba-mama klub lehet, jó lenne, ahol aztán bátran elmondhat minden ilyen hírt, ha cserébe meghallgatja másokét. Illetve valami más elfoglaltság is, ami meg pont kizökkenti a mókuskerékből (torna, tanulás, régi barátok). Másik ötletem, ha felveted, hogy csináljon inkább egy blogot - azt akkor csak az látja, aki akarja követni, viszont napló helyett mindent megőrizhet.
2017. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Amikor nagynéném csinálta ezt, nagymamámag is nagyin idegesítette ez, ezért azzal szekálta, hogy majd el fogják lopni a gyerekét, mert mindent lehet mar tudni róluk, jól kifigyelik majd és elviszik. :D Le is szokott róla.
2017. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
*nagymamámat
2017. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként tényleg veszélyes is lehet, mert így tudják, mikor nem vagytok otthon.
2017. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Itt már baj van. Egyetértek, szerintem is társaság hiánya van. Ez egy nagyon szép, de egyben rettentően nehéz és idegileg igenis megterhelő időszak.és még csak fél évnél tartotok, mi lesz még 1,5 évig? vagy esetleg tovább.

Annyit tudok tanácsolni én is, h járjon társaságba. Babás szomszédok, babás barátnők, klubbok, foglalkozások stb. Ez is sokunknak kevés, de jobb legalább sorstársakkal beszélgetni, mint egyedül lenni a babával.

2017. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Én is voltam otthon a három gyerekkel, rengeteg ideig. Ez kicsit sem normális dolog, hogy valaki ennyire FB-függő legyen.

Itt a szép és finom beszéd nem segít. Én nyomatékosan kérném, hogy fejezze be, mert ez már ciki.

2017. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Hát az ötleteimet már leírták mások, de jó a megérzésed, valószínûleg a legtöbben letiltották. Amúgy egyáltalân nem törvényszerû, h bekkattanjon az ember, de a közlési ingerenciát tényleg jobb más csatornákon levezetni. Szerintem a blog lenne a legjobb, azt az nézi meg, akit érdekel. Durva leszek, de én pont az ilyen anyák miatt nem járok baba-mama klubba se. Felnôtt társaságra van szüksége, beszélgess vele minél többet, esetleg szólj a barátnôinek, h látogassák meg. De mindenképpen határozottan mondd el neki, h te hogy látod. Mert igazad van, ez már nagyon sok.
2017. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
8-as vagyok. Csak költôi kérdés, de vajon ezeknek a babáknak, akikrôl kismillió képet felraknak a netre, nincsenek személyiségi jogaik? Lehet h ha tudná, ô maga kérné meg az anyját g ugyan ne pakolja már tele az internetet az fotóival.
2017. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem normalis dolog, amit csinal.

Kerek- perec mondd meg neki, ezen nem lehet finomkodni, meg kell, hogy ertse.

Egyebkent sem erdekel mindenkit ilyen szinten meg a csaladon belul szuletett gyerekek fejlodese sem.

Bizonyara bocsi, de kicsit begolyozott az otthonlettol, gyereknevelestol. Valami hobbi kellene neki, amibe menekulhet gyerek mellett is. A FB- tol meg eltiltanam, ez mar FUGGOSEG, amit csinal.

2017. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!