Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyenteljes...

Szerintetek szégyenteljes dolog, ha megengedem anyósómnak vagy édesanyámnak, h elvigyék 1órára sétálni a 2,5hetes babámat, h tudjak pihenni?

Figyelt kérdés
Olyan lelkiismeret furdalásom van, mert mellettem lenne a helye a nap 24órájában. Viszont energiám nincs, h elvigyem ilyen szép időbe sétálni a friss levegőre, mert eléggé lefáraszt az esti hascsikarásos órák, mire tudok neki segíteni. A férjem sokat dolgozik sajnos 24órázni szokott.

2017. okt. 4. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Pont ilyenkor volt úgy velünk, hogy jött mama és amíg aludt, apa én elmentünk a közelbe cukrászdába.


Ha sétáról lett volna szó, hogy addig én otthon pihenek, arra is igent mondok. Kell neked is a pihenés. A séta közben meg úgyis csak alszik majd a baba.. Ha gond van akkor meg hazamennek. Gondolom nem mennének messze.

2017. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ááá dehogyis szégyenteljes, szükséged van a pihenésre hogy helyt tudj állni a csecsemő gondozásában és hogy legyen tejed a szoptatáshoz. Én kicsit később hagytam rájuk kb pár hónapos volt, de egy egész napra, kaptak előre lefejt tejet.
2017. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy szégyen!!!!

Nem az a jó anya, aki napi 24 órában csak a gyerekkel foglalkozik és közben összeesik, hanem aki ésszel él továbbra is, nem igaz, hoyg melletted van a helye folyamatosan!


Ha megbízol a nagymamákban - márpedig a kérdésed alapján igen -, akkor nagyon jól teszed, ha naponta egy-egy órát kikapcsolsz és a picit rájuk bízod.

Neked is szükséged van pihenésre - márcsak azért is, mert egy túlfáradt anya nem biztos, hogy alkalmas a gyerek felügyeletére -, emellett ha ennyit idöt gyerekmentesen töltesz, utána sokkal jobb hangulatban tudsz a picivel is foglalkozni.


Semmi esetre se legyen lelkiismeretfurdalásod, a baba jó helyen van, neki is jót tesz a séta, te meg közben feltöltödsz és sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, ami a babának is megnyugtató és sok esetben éppen azért, mert te nyugodt vagy, kevésbé lesz hasfájós, nyügös.

2017. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy szégyen! Ne legyen lelkiismeret furdalásod
2017. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne legyen lelkifurdalásod, nincs ebben semmi rossz. A mamák tapasztalataim szerint rém büszkén tolják ilyenkor a babakocsit a kicsi unokájukkal, ne foszd meg őket az élménytől :) Ha meg te tudsz addig pihenni egy kicsit, még jobb :)
2017. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne viccelj már, hogy lenne szégyenteljes! 1 óráról van szó amíg a nagymama fogja fogni a babakocsi tolókarját helyetted, nem pedig a lelencbe készülsz beadni!
2017. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Aki mindenkit lepontoz az szólaljon már meg, szerinted szégyen?

Ugyan már 1 óra pihenés csak jár már az anyukának, ne legyünk már álszentek, nem magára hagyja hogy bulizzon vagy egyéb szörnyüség, hanem 1 órára elviszi a nagymama és addig pihen, hűha! Borzasztó!

2017. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, kicsit megnyugodtam. :) szerencsére a sors egy nagyon jó anyóst adott, egy rossz szavam nem lehet. :) Mindenkinek ment a zöldkéz.
2017. okt. 4. 11:13
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

A babának rossz volt, hogy elvitte a mama sétálni?

Neked rossz volt, hogy tudtál pihenni?

A mamának rossz volt, hogy elvitte a babát sétálni?


Ha mindhárom kérdésre nemleges a válaszod, akkor hol a probléma? Ki mást érint még a dolog hármótokon kívül?

2017. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem szégyen, ez teljesen normális. Nem kell azokkal foglalkozni, akik némelyik kérdésnél megjelennek és azzal dicsekednek, hogy a 4-6 éves gyerekük se töltött még nélkülük szinte egy percet se, és megmagyarázzák, hogy akié meg igen, az egy szar. Velük van a baj, nem veled.
2017. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!