Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves kismamák! Ti hogyan...

Kedves kismamák! Ti hogyan álltatok a sporthoz terhesség alatt/után? Engem a lovaglás érint, de más sportot űzőkre is kíváncsi vagyok. Kiváltképpen azokhoz szól a kérdésem, akik komoly rendszerességgel, netán versenyszerűen sportoltak.

Figyelt kérdés
Egyenlőre tervezzük, de többektől hallottam, hogy nem tiltotta az orvos -nyilván problémamentes terhesség esetében. Császár után mikor kezdtetek el újra sportolni illetve terhesen meddig?
2017. okt. 8. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lovaglas nem ajanlott. Legalabbis max séta vagy nemtudom h írjam de tudom h nagyon nem ajánlott...


En pilateseztem évek óta meg súlyt emeltem.

Sulyemelest elhagytam mert verzessel indult a dolog. Pilateseztem 13.héttől tovább. Súllyal és fitballal de csak heti 2x-3× mindig éreztem mi a sok.

Csaszarral szultem, ra 2,5 honapra ujra vissza allt a rendszeres pilates ra 4 honapra a sulyemeles.

Azert 2,5 honapra mert fontosabbnak tartottam az egeszsegem mivel lett egy gyerekem.. persze sokat setaltam. Meg 8 hettel szules utan mar mindenféle suly nelkul tornazgattam 10-15perceket.

De honnan tudod h csaszarod lesz? Terhes vagy már?

2017. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ja latom csak terv... akkor gondolom kifizeted h csaszar legyen.😂
2017. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó elég rossz ízű megjegyzés volt. Nem, anno csípőficam miatt javasolta szakorvos.
2017. okt. 8. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Hat akkor vegkepp nem ajanlott terhesen lovagolnk
2017. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd? Egyrészt: lovagolsz/ültél már lovon, hogy ezt feltétlenül ilyen jól? A természetes úton történő szülést a deformitásból adódóan nem javasolta, ám a lovaglástól nem tiltott el, sőtt, azt monda ami olyanformán mozgatja a csípő ízületét, hogy nem terheli pl. biciklizés, úszás, lovaglás az csak javítja az ízületi nedv termelődését, ezáltal az ízület kopását csökkenti. Szóval kérlek, mutass rá a "pláne" összefüggésre?
2017. okt. 8. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Én láttam már lovat közelről(lovardánk van, több szakágban versenyzek). Soha, semmilyen körülmények között nem engednék kismamát lóra ülni. Amilyen szép sport, annyira veszélyes, a legnyugodtabb és legmegbízhatóbb lóról is bármikor nagyot lehet esni, függetlenül attól, mennyire profi a lovas. Nem veszélyeztetném a gyerekem.
2017. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Én kerékpároztam. Tünetmentes, csodaszép várandósságom volt, álmodni nem lehet szebbről és könnyebbről. De terhesen nem ültem biciklikre. Miért? Mert teljesen váratlanul jöhet egy apró szédülés, egy nem jól felmert gödör és leesek. Egész terhességem alatt egyébként egyszer szédültem meg, de nem kockáztattam. Lovaglásnál viszont a te rosszulléted mellett ott van a ló kiszámíthatatlansága is. Lehet, hogy soha életében máskor nem gurul el a gyógyszere, de ha pont akkor, amikor terhesem rajt ülsz, akkor egy életre bánni fogod.

Csípő probléma miatt viszont pozitív teszt után első dolgod legyen egy kismamákra szakosodott gyógytornász felkeresése. Jobbat a testeddel nem tudsz tenni mintha vele konzultálsz. Mostani terhességemnél 7. héten már olyan derekfajdalmaim voltak, hogy a jobb lábamra ráállni nem tudtam. A gyógytornász felmérte a helyzetet és egy olyan feladatsort tanultunk, amivel 2 nap alatt elmúlt a fájdalom.

2017. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
5#igen kepzelt lattam lovat, lovagoltam is és még akkoris kellemetlen volt ügetni ha csak cisztám volt.. de te voltal mar terhes h az izgat lovagolhatsz e? Hallod inkább vegyél egy lovat ha ennyire ez izgat. Bsszus komolyan ennyire fontos? Szted lesz olyan orvs aki ezt támogatja majd? Akkor majd attól is megkérdezed h lovagolt-e vagy latott e mar lovat? Attol h te nagy lovas vagy ne nézz már másokat hülyének. Nem egy városi pitsa vagyok másik az h sztem túl felelőtlen vagy ..ha ennyire ez foglalkoztat akkor lovagolj ne szulj. Szia
2017. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy tapasztalatok érdekeltek sikerült egyből eldöntenetek, hogy felelőtlen vagyok, jobb ha ezt teszem vagy azt teszem. Egyrészt az ítélkezés, hogy miért császár, habár egy szóval nem mondtam, hogy miként/mennyit akarok vagy akarok-e lovagolni. Valójában meg sem lepődöm ezen a sok habzó szájú mamaszauruszon, akik minden érdemi információ nélkül a másik fejére olvassák a tutit. Kedves utolsó, köszönöm, van lovam 3 is, bár lehet a "tutianyuk-klubban" szégyennek számít ha van még identitása egy anyának, de ha jól emlékszem neked is volt annyi eszed, hogy terhesen súlyt emelgess, szóval kissé hiteltelen az ócsárolgatásod....Akik érdemben tudtak válaszolni is azoknak köszönöm
2017. okt. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!