Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden szülőhöz szól a kérdése...

Minden szülőhöz szól a kérdésem, terhesség, baba után mennyire változott meg a kapcsolatotok a barátaitokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

Azokkal az ismerősökkel barátokkal, milyen irányba fordult a kapcsolat, ahol:

-nincs gyerek, de már tervezik.

-van gyerek.

-nincs gyerek, és nem is akarnak 5-10 éven belül.

-egyáltalán nem akarnak gyereket.

A korotokat, és nemeteket leírnátok kérlek írjátok meg.

Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2017. okt. 15. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektelenek fokozatosan elmaradtak. Lettek helyettük újak, hasonló korú gyerekkel. Játszóházból, oviból, munkahelyről.

33/n

2017. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon megváltozott. Az olyan barátnő, aki nem akar gyereket, teljesen szétsokkolodik, mert egy nagy kamu, hogy nem akar gyereket, csak ugye nincs kivel bevállalni. Más barátokra se nagyon lehet számítani, maradnak azok, akiknek van gyereke, akinek nincs, baromi elutasítóvá válik, de az is igaz, hogy én 30 fölötti vagyok, szóval ilyenkor már sürgeti az idő a barátokat is.
2017. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, 26 és 29 évesen szültem.

2 barátnőm van, az egyik nem akar gyereket, a másiknak meg valószínű egészségügyi okokból marha nehéz lenne teherbe esni, de közel sincs tervben neki egyébként sem.

Azon kívül, hogy ritkábban járunk el együtt vásárolni semmi sem változott

2017. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második!

Nekem volt olyan barátnőm, aki szó szerint féltékeny volt, mikor teherbe estem, gyorsan össze is jött az első szembejövő pasival, hátha lesz valami, aztán annyira görcsösen rá volt állva (egy friss kapcsolatban) a baba témára, hogy a pasi ott hagyta. Most nekem ad gyerek nevelési tanácsokat, gyerek nélkül. ÉS mikor megkérdezem, hogy hány gyereket nevel, mi a válasz? :Nem kell ahhoz gyerek, ezt anélkül is tudja az ember.. (hogy altassam a gyereket, hogy etessem, stb stb..szóval nem a "minden gyerekre igaz állítások")

2017. okt. 15. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Négyen voltunk nagy barátnők, még gimis korunból. Aztán különböző helyekre mentünk egyetemre, de az nem viselte meg annyira a kapcsolatunat, mint a házasság, gyerekvállalás.

Fokozatosan férjhez mentünk, gyerekek születtek hármónknál, a negyedik lánynak elég kaotikusan alakult az élete, sokáig nem volt párkapcsolata, aztán volt, de nem úgy alakult, hogy meg tudott állapodni. A gyerekek születése nem sokat javított ezen a helyzeten, mert így már más témák kerültek előtérbe, plusz nem tudtunk úgy ugrálni pici babákkal.

Szóval fokozatosan elhidegül ezzel a lánnyal a kapcsolat, pedig egy kisvárosban élünk.

Most pénteken volt az esküvője, minket már nem hívott meg.

34N

2017. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk nem valtozott, barati korben az elsok kozott vagyunk a gyerekvallalassal, pedig 28 illetve 29 evesek voltunk az elso gyerekunk szuletesenel. Ahol lett idokozben gyerek, ott talan valamivel tobbet beszelunk. Akik nem akarnak gyereket, azok is szeretik a gyerekeket, legalabbis a mienket igen:)
2017. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Èrdekes módon azok èpültek le, akik ugyanúgy gyereket vállaltak. Eggyel maradt meg a kapcsolat a gyerekesek közül. A gyerek nèlküli barátnőmmel meg ugyanúgy találkozuk, mintha mi sem történt volna.
2017. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy barátnőmet veszítettem el, akinek állandóan magyarázkodnom kellett, hogy miért nem érek rá kora délután... igazából én szakítottam meg Vele a kapcsolatot. Nekem a többiekkel (gimis, egyetemi barátok) ugyanolyan maradt! Sőt! Mivel itthon vagyok sokkal többet tudok Velük beszélgetni. És elég sokat is találkozunk, amihez kell egy nagyon jól alvó gyerek és egy Férj, aki még rám is parancsol, ha eltelik úgy egy hét, hogy miután letettük a gyereket aludni ne mentem volna el a "csajokkal". Mellette meg picit dolgozom is, amikor alszik. Szerintem szervezés kérdése is, de persze sok mindennek klappolnia kell. 2 barátnőmnek van gyereke. 30 éves, 11 hós Kislány Anyukája.
2017. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom, hogy mindig a gyerekes építi le a gyerektelen barátokat. Hogy ez tudatos, vagy sem, az egyénenként változik, ahogy az is, hogy maximálisan elégedett “csak” a családja társaságával, vagy alakulnak új barátságok más anyukákkal, akikkel van közös téma. Nem akarok ezzel senkit megbántani, de én nem tartom ezt teljesen egészségesnek, hogy megszabadulok olyan emberektől, akik fontosak nekem, akikre mindig számíthatok, csakmert szültem, és mostantol csak olyan emberek érdekelnek, akikkel lehet babás tapasztalatokat cserélni, összejárni a babákkal közösen. Jó dolog persze ez is, de egy nőnek szüksége van arra , hogy ne “csak” anyuka legyen, hogy meglegyenek azok a dolgok az életében, amik akkor is érdekelték, mielőtt anyuka lett. Valamint a barátság is egy érték , amire vigyázni kell mindkét félnek. Ha csak nem gyerekgyűlölő a gyermektelen barátnő, elég aljas dolog leépíteni szerintem, mert rossz lesz neki is, illetve az anyuka is bánni fogja később nagy eséllyel.

Magam is érintett vagyok a témában, pedig csak 25 vagyok. A barátnők sorban megházasodtak, gyereket szültek, nekem pedig ez még várat magára pár évig, de nem vagyok messze tőle. Mégis lekoccoltak mellőlem, és lecseréltek más anyukákra. Nem voltam pedig sem bunko, sem irigy, érdeklődő és befogadó vagyok babás témákkal kapcsolatban is, Elvagyok a pici gyerekekkel nagyon szívesen. őszintén érdekelnek ezek a dolgok, háztartást vezetek én is mint ők, párom van úgy, mint nekik, szóval azt se mondanám, hogy olyan messze vagyunk egymástól ilyen téren. Fiziai távolság sincs köztünk, egy városban lakunk.

És most, hogy itt olvasom a kommenteket, érzek némi nagyképűséget, nem csak itt, hanem más fórumokon is anyukák részéről. Hogy mostantól mintha egy gyermektelen ember kevesebbet érne számotokra. Senkit sem akarok megbántani ezekkel a sorokkal, csak próbálom megérteni innen a másik oldalról a ti álláspontotokat :)

2020. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!