Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire akadnátok ki? Én...

Mennyire akadnátok ki? Én dühöngök egyelőre.

Figyelt kérdés

Dolgoztam, mama vigyázott a gyerekekre. Kiderült, míg a kicsi (mindjárt két éves) aludt, a nagyot aki 7 betette a tv elé és ő meg szépen elsétált a boltba. Olyan negyed óra -20 perc.

Soha életemben nem csináltam ilyet, pedig voltam már gondba ezerrel. De sose mentem el a háztól.


2017. okt. 21. 22:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Nem duhongenek. Nem szokásom.. de mérges lennék és ha nyugodt lennék.akkor elmondanám a véleményem.
2017. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Legközelebb ne vigyázzon rá senki és nem lesz abból probléma,hogy mama leugrik a boltba 15 percre...
2017. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nagyot nyeltem, véleményt nem mondtam. Ő erősködött, hogy vigyáz rájuk. Lett volna más opció is, de megsértődik, ha nem engedek.
2017. okt. 21. 22:52
 4/26 anonim ***** válasza:
65%
Elmondanám a véleményem. És ki lennék akadva.
2017. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Úgy féltem őket. Annyi rosszat olvasni, hallani. Szoktunk is róla beszélni, mert ugye sokszor van, hogy a mama vigyázott, vagy más vigyázott és akkor történt meg a baj. Mama is le van döbbenve mindig. Tény, mellettem is történhet bármi, nem vagyunk tökéletesek , hibátlanok. De nálam alap, hogy soha egy percre sem hagyom itthon őket. A kicsi felkelhet, kieshet az ágyból, a nagyobb mit kezd vele? Ha nem rácsosban altatja, akkor úgyszint bármi történhet ha nincs mellette felnőtt. Ezért is örülök jobban, ha bölcsiben van. Tudom mama milyen laza, de azt is tudom, hogy mennyire érzékeny és ha nemet mondok, teljesen a lelkére veszi.

Rettegek, hogy egy "baki" miatt bekerülünk a tv-be olyan történik. Annyira eleven a kicsi. De dolgoznom is kell.Persze ma a túlóra nagyon extrán jött, de erősködött, hogy úgyis lejött hozzánk, marad, nyugodtan dolgozzak.

Mondani semmit nem akartam dühből, de belül majd szétfeszített.

2017. okt. 21. 23:17
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

mikor 7 éves voltam, én már voltam otthon hagyva fél-egy órákra az 5 éves öcsémmel

szerintem csak szimplán megijedtél, aggódsz hogy mi lett volna, ha

szerintem csak mond el neki, hogy ez mennyire zavar téged hogy ezt csinálta, de lehet lassan a nagyobbal kell beszélni az egyedüllét esetéről (mit szabad, mit nem)

2017. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Ne dühöngj. Legközelebb előre beszéld meg vele a dolgokat. Mikor mi gyerekek voltunk így csináltak a szülők. 7 évest már simán otthon lehet hagyni ennyi időre egyébként. Nem árt ha ilyenkor van nála mobil, hogy telefonálhasson ha baj van.
2017. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon.

Szerintem egy ilyen dolgot nem lehet megtenni a szülő beleegyezése nélkül. Főleg, ha még amúgy sosem/alig voltak egyedül hagyva a gyerekek. És lehet azzal jönni, hogy "bezzeg a mi időnkben". Az nem most volt. Ma már becsengetnek a legtöbb házba, lakásba teljesen véletlenül, azt figyelve, hogy hol laknak idősek, akiket át lehet vágni. Szerintetek ha egy 7 éves gyerek nyit ajtót, mit csinálnának ezek az emberek?! Rengeteg rosszat lehet hallani.

Ha ennyire fontos a bolt, akkor nem kell vállalni a gyerekfelügyeletet. És én ezt meg is mondanám a mamának, bármekkora sértődés lenne belőle. Mert ha pont akkor történik valami, mit mond a szülőknek?

2017. okt. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%

Mennyi hasonló történt a rokonságommal. Már senki sem vigyázhat a lányomra, nem hagyom velük kettesben, mert az egyik a kérésem ellenére párhónaposan kólával itatta, a másik egyedülhagyta sírni, mert neki sürgősen főznie kellett, aminek biztos örül majd a kicsi(volt kaja de amúgy sem ehette volna meg), a nagyinál meg ott telt be a pohár, hogy hazaérkezésemkor azt hallom, hogyha mégegyszer megharapsz ráütök a kezedre.



Az életben nem bíznám rá arra a gyerekeimet, aki egyedülhagyja őket és az a minimum, hogy kiosztom, hogy fogja csak fel, mit csinált. Veszélyeztette őket, simán végignézném, ahogy börtönbe megy, mert az egyikkel valami történt és én bizony nem menteném be, hogy a hülyesége a hibás.


A lakásból kieső 4 éves is csak pár percre volt egyedül, most pedig halott.


Teljesem megbízhatatlan, ne hagyd többet vele a gyerekeket, ha nincs ott más. Ki tudja, miket csinál, mikor nem látod. Ha neki nem fért bele mégis megtette, mással is így van.

2017. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%
Az a baj, hogy amikor ő nevelt gyereket, ez teljesen természetes volt, ezért nem gondolta, hogy baj lesz belőle. Egy hét évesnek már tudnia kell egyedül kibírni negyed órát anélkül, hogy abból baj lenne. Akkor is, ha a kicsi felébred.
2017. okt. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!