Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Le szeretném venni a lányomat...

Le szeretném venni a lányomat az apja nevéről de hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves. 2015 óta nem élek az apjával. Nagyon rosszul bánt velem/velünk. (Ital, bántalmazás, nők) Most az apja Ausztriában él (Nigériai állampolgár) de 2016 decemberében látta utoljára a lányát.

Nem küldd pénzt, ritkán hív.

Szeretném a lányt az apja nevéről le venni.

Van egy élettársam egy éve, és az ő nevére szeretném íratni.

Mi ennek a procedúrája?

(Negatív,gúnyos kommentelők kíméljenek)

Előre is köszönöm 😊


2017. okt. 22. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat rossz temakörben adtam meg a kérdésem ... 😒😮
2017. okt. 22. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az apának le kell mondania a lányodról,utána az új párod örökbefogadhatja.
2017. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az apa beleegyezésével történhet meg, neki le kell mondani a gyerekröl, és a férjednek (mert csak élettárs nem elég ehhez) örökbe kell fogadnia.


De ez a kettö dolog csak együttesen mehet végbe, anélkül nem mondhat le az apa, hogy ne fogadná más örökbe.


Emellett azt is tudni kell, hogy ha örökbe fogadja más a gyereket, attól kezdve saját gyerekének számít, egy válás esetén ugyanúgy kell fizetnie utána, mintha tényleg az övé lenne.

2017. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak én vagyok az egyedüli törvényes képviselője. Ő nem is hozhatja el az óvodából az én aláírásom nélkül.
2017. okt. 22. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem a saját nevedre veszed? Ne így legyen, de ha a jelenlegi pároddal külön mentek akkor újra nevet változtatsz?
2017. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Butaság lenne az életársad nevére iratni.
2017. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen mindegy, hogy ki a törvényes képviselö, a gyerek nem maradhat jogilag "apa" nélkül, ezért csak akkor szünik meg ez a státusza, ha lesz helyette másik, aki örökbe fogadja.


De élettárs nem fogadhatja örökbe, csak házastárs. Emellett ha az apa nem mond le a gyerekröl, akkor sem fogadható örökbe.

2017. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!