Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem nem szereti, ha...

A gyerekem nem szereti, ha mesélek neki? Létezik?

Figyelt kérdés

2 éves fiam nagyon szereti a könyveket nézegetni. Még nem beszél, de mutogatva hümmög (kérdez), hogy mi az, amire rámutat.

Ellenben nem tudok neki mesét mondani. Ha olvasni akarok egy könyvből, akkor egyből kiveszi a kezemből, hogy ő lapozgassa. Ha egy újat veszek elő, hogy akkor azt olvasom neki, akkor rámszól, hogy ne, vagy közbemutogat.

Nem köti le, mint oly sok kicsit, akik szájtátva figyelik a szőnyegen, ahogy mesélnek nekik.


Nagyon szeretnék neki esti mesét mondani, de egyszerűen nem érdekli. Már kicsiként is próbáltam, akkor sem.

Ha kislámpánál olvasnék, akkor egyből kiveszi a kezemből, mutogat stb., majd felkel.

Ha félhomályban fejből akarok mesélni, akkor meg leállít.


Alapból rossz alvó, nehezen alszik el, mindig is nehezen aludt el, és ezen nem javít a mesélés sem.


Ez normális? Mit csináljak, hogy szeresse a mesélést? Nem feltétlen elalvásnál, csak látnám, hogy rákapott.



2017. okt. 22. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 évesem van és ő sem szereti. Mi most ott tartunk, hogy mutat valamire, arról kell beszéljek röviden 1-2 mondatban, hogy mi van a képen, mit csinál stb. Szerintem majd alakul. :)
2017. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 scsillag82 ***** válasza:
78%

Szia.


Ebben a korban még nem tudják elképtelni amit olvasol, és követni se...Erre kb 3 éves kor körül érnek meg, és akkor is csak nagyon rövid állat mesékre

Ha nézegeti, mutigatja, és Te mesélsz rróla az reljesen jó még. Nekem is ezt csinalja a 13 honapos lányom.

Ő mutogat én mondom. De amikor én kérem, hogy mutasson meg valamit azt sajnos bem teszi.

Néha a kutyát. Én meg ezt várom, hogy arra mutassom amit kérdezek:)

Mesét néha elolvasom de tudom higy még nem érti. A nem értés meg feszültséget okoz.

Amiket írtam azt tanultam, tapasztaltam...

2017. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi idősen a mi fiunk is ezt csinálta. Nem stresszeltem ra. Kerek 4 evesen hallgatott először végig egy mesét, onnantól minden este kéri.
2017. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor megnyugodtam. :)

Csak pár helyen olvastam, hogy az egészen kicsiknek is mesélnek, és azt hittem, hogy valamit elrontottam, de akkor okés.

2017. okt. 22. 21:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kicsik csak azt értik, amit megtapasztalnak. A fogalmakat nem. Ezért nem köti le őket még a mese. A könyv megfogható, lapozható, a képeket látják benne. De azt már nem értik, hogy pl. a madárka repül. 3 éves korban sem biztos, hogy megérti a mesét.
2017. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Ellenpélda is van: a lányom 19 hónapos,egymás után 3-4x is végighallgatja a Kiskakas gyémánt félkrajcárját,ha rövidítünk rajta,sír :).

Csak azért írtam le,hogy ilyen is van.


Kérdező: annak örülj,amit csinál, ne legyél elégedetlen!

2017. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom februárban lesz 4 éves talán mostantól lehet majd 😊
2017. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kisfiam csak a Boribont hallgatja végig de azt mindig. Mást ő sem pedig szereti a könyveket nézegetni. Próbáld ki azt vagy másik egyszerűbb, rövid meséket hátha ahhoz lesz türelme.
2017. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj de jo h nem vagyok egyedul. Enyem is ezt csinalja 2.5 eves. Kiveri a kezembol a konyvet meg befogja a szam... remelem idovel alakul.
2017. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én 2évesem befogja a szám is hogy anyaaaa nem , ha mesélni vagy énekelni próbálok 😀
2017. okt. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!