Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depressio?

Szülés utáni depressio?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Múlt héten kezdődött a dolog. 31 éves vagyok, van egy 5 éves kisfiam és egy 5 hónapos kislányom. Pajzsmirigy problémáim voltak 2 éve de terhesség alatt helyre állt. A környezetem unszolására elmentem múlt héten vérvételre. A tsh 0,001 lett a másik kettő eredményem normális. A sima vérképemben volt 4 adat kis eltérés de a nőgyógyász mondta, hogy ez egy szoptatott éjszaka után lehet ilyen vérkép. Tudni kell, hogy a fiammal minden nap ittunk frissen facsart narancslevet. A vérvétel napján folyamatosan híg volt a székletem. Na akkor már kezdődött, hogy biztos gyomorrákom van, mi lesz a gyerekeimmel ha meghalok stb. nem bírtam elaludni mert folyamatosan szorongtam félelem kapott el. Éjszaka folyamán is többször. Aztán másnap az eredménnyel elmentem a nőgyógyászomhoz aki azt mondta amit feljebb leírtam meg meg is vizsgált és teljesen jó minden. Itt kicsit megnyugodtam de este megint csak jött a szorongás, rendesen rettegek. Hétfőn endokrinológusnál voltam. Van egy kis gond a pajzsmirigyemmel, de egyelőre amit mondta hogy igyan az szelén+A C E vitamin+kalcium mert lehet a szüléstől bolondult csak be és most kezd helyre állni. Na a hétfő éjszakám brutális volt. Folyamatosan ébredtem. Egyedül vagyok itthon egész nap a két gyerekkel mivel a nagyobb beteg este jön csak a párom haza. Nem bírok enni, vagyis nincs étvágyam. Szó szerint tömöm magam. A hasmenés nincs egész nap. Kb 2-3x délelőtt. Tegnap már felkerestem az általános orvosom, hogy segítsen na akkor már elkapott a sírás is. Azt mondta fel kell keresnem egy pszichiátert mert úgy néz ki szülés utáni depresszióm van. Hétfőre bejelentkeztem egyhez. Tegnap még hasi ultrahangon is voltam az endokrinológusomnál. Mindent rendben talált. De én nem nyugszom. Az éjszaka sikerült aludnom mert ittam citromfű teát. Tegnap kétszer meg ma egyszer ittam. Folyton az figyelem fáj e a hasam. Ma reggel is az első széklet még normálisabb volt a másodiknál nem értem ki a wc-re. De délelőtt van ez. Délután már nem kell nagy wcznem. Én még ilyet nem éreztem.

2017. okt. 26. 11:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Akik voltak ilyen valamibe azoknál is volt ilyen?
2017. okt. 26. 11:49
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szervileg semmi bajod, csak idegileg...

Menj, sétálj, fuss, biciklizz.

2017. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom magam elengedni. Tegnap is a gyerekekkel mentünk sétálni, de idegbeteg vagyok. A hasmenés normális?
2017. okt. 26. 12:08
 4/20 anonim ***** válasza:
Most ősszel támadnak a vírusok. Tarts otthon Bolus adstrigens tablettát, már 1 tabletta is segíthet a hurutos bélproblémán, széntabletta sem árt. Lehetőleg ne legyél sokat egyedül ill. iktass be valamilyen társas programot, hogy ne érezd magad egyedül és elhagyatva. Az ilyen gyakori időjárási front-változás meg érzékeny egyéneknél okozhat hangulati ingadozást is az alvási panaszok mellett. Legjobb erre fogni mindent és rögtön megnyugszol.
2017. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
El sem tudjátok képzelni milyen jól esik, hogy írtok!
2017. okt. 26. 12:47
 6/20 anonim ***** válasza:

Hu nagyon keszekusza amit írtál

Szerintem első körben egy több napos pihenés kellene neked! Van segítséged?

2017. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a keszekuszaságért. Sajnos nincs segítségem. Tegnap délután el jöttek anyumék értünk most itt vagyunk. Így kicsit jobb mert nem kell gondolkodnom a főzésen meg a takarításon. A nagyobb gyerkőccel van aki foglalkozzon. De szombaton megyünk haza...
2017. okt. 26. 13:38
 8/20 anonim ***** válasza:
Először is, próbálj megnyugodni! Nagy valószínűséggel szülés utáni depressziód van. Nekem is a második babám születése után jött elő. Nem volt nagyon durva, de mindenféle betegségeket képzeltem be magamnak, aztán kezdtem ettől nagyon feszült lenni. Nekem nem fájt a hasam, de sokáig volt hasmenésem. Nem 10-szer egy nap, mondjuk 2x, de az híg volt (már bocsánat). Elmentem én is mindenféle vizsgálatokra, minden negatív volt. Én tudom, hogy ez nálam idegi alapon működik. Nem voltam pszichologusnál, mert úgy gondoltam, hogy egyedül is megoldom. És azt kell mondjam, ma már jól vagyok. Nekem ami segített: "beszélgetés" magammal. Mitől félek, reális-e, szép dolgokra gondoltam, relaxació egyedül. Tudom viccesen hangzik, de nekem bejött. Beszélgetés a férjemmel a félelmeimről. Ő is rengeteget segít. ÉS! Hobbi, amit EGYEDÜL csinálok. Nekem ez a sport, mivel gyerekkorom óta szerves része volt az életemnek, szóval elkezdtem megint futni, és hetente 2x ószóedzésre járok esténként. Tudnod kell, hogy amin keresztül mégy, az normális! Nyilván nem mindenkinek van, és ők a szerencsésebbek, de sok nőnek igen. Ne ijedj meg tőle. Ha te úgy érzed, kérj segítséget! Egy JÓ pszichologus sokat tud segíteni. Minden jót neked, és hidd el az első lépés a felismerés, hogy valami nincs teljesen rendben. Jó úton vagy!
2017. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak. Mint ha rólam írtál volna. Nagyon megnyigtatott. Köszönöm
2017. okt. 26. 14:26
 10/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nincs mit! Nálam ez egyébként egy elég hosszú folyamat volt. Belül már olyan feszült voltam sokszor, hogy fel tudtam volna robbanni. Sajnos a gyerekeimmel sem voltam mindig türelmes, és ettől meg iszonyú bűntudatom volt, ami csak rátett egy lapáttal. Aztán volt egy 3 órás beszélgetésem a sógornőmmel. És tőle kaptam tanácsokat. Ma elfogadom, hogy nem vagyok mindig a topon, hogy a legkisebb fejfásánál is a legrosszabbra gondolok, de akkor tudatosítom magamban, hogy semmi bajom, csak a depresszióm :) Tényleg a legjobbakat kívánom neked, mert tudom, hogy milyen nehéz, de csak pozitívan!!!
2017. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!