Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Programozott császár? Dönthete...

Programozott császár? Dönthetek így vagy csak indokolt esetben lehet?

Figyelt kérdés

Még egyelőre messze vagyunk a tényleges terhességtől, de sokat van róla szó.

Viszont én gyakorlatilag betegesen rettegek a szüléstől. Légyszi, emiatt ne ítéljetek el. Sok oka van, most nem szeretnék belemenni.

A kérdés az, hogy programozott császár mellett dönthetek én is, ha úgy akarom, vagy ilyet csak indokolt esetben csinálnak, ha pl. valami miatt túl kockázatos a természetes szülés?



2017. nov. 4. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Magánkórházba, esetleg háttérinformációk (körbekérdezel) biztos van a városba olyan doki aki elvállalja, de mind a 2 opció több százezer forint.
2017. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos van az a pénz amiért megcsinálják. Magándokival meg lehet beszélni. De érdekes, hogy a szüléstől félsz de attól hogy 3 rétegben felvágják a hasadat miközben te ébren vagy, attól nem?
2017. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Magánkórházban kérdés nélkül megcsinálják ha kifizeted az árat.
2017. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Simán tudsz olyan orvost találni, aki megcsinálja. Nem csak magánkórházban. Többet kell érte fizetni, ez igaz, viszont elég sokan így csinálják.
2017. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Császárnak lehet az oka szulestol való félelem, de ehhez szakvélemény kell pszichologustol.


Én is voltam pszichológusnal, mondjuk azért mert fel kellett dolgoznom azt, hogy császárral kell szulnom. Nekem szörnyű élmény volt, de sokan vannak úgy, hogy hálásak a csaszar miatt.

2017. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Mennyi vagy, 16-18? ÉS miért kérdezed meg hetente, unalmas.
2017. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: 29 vagyok, és nagyjából 3 napja nézegetem a gyerekvállalás témakört, eddig sosem jártam itt
2017. nov. 4. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

A termeszetes szules faj.faj 5-10 akarhany orat,az eleje meg siman nevetos,jo kedvu.csak a vege kemeny.

Aztan max a gatmetszes kellemetlen.

Ellenben a csaszarnal egy hatalmas tut szurnak a hatadba(igen,altalaban nem erzed,kiveve ha bena a anesztens mint nalam.3x probalta es nem sikerult,es ereztem ahogy mozgatja a tut bennen...waaaa)

Amikor megy ki az erzestelenito akkor kapod az oxyt(mehosszehuzo) amitol eszeveszettul faj a hasad,remegsz 1-2 oran keresztul.a gyereked nem tudod megfogni csak segitseggel.

Utana meg orakat fekszel kateterrel a labad kozott es altalaban csovel a sebedben.a gyereket detto nem tudod felvenni,nem tudod ellatni.csak ha melled rakjak akkor nezegetni es szoptatni segitseggel(mivel fejet sem nagyon lehet emelni)

Aztan az elso felkeles...jobban faj mint egy komplett szules.utana napokig faj a hasad,a tusszentes,nevetes,kohoges csillagos elmenyeket biztosit.nagyvecenel nem tudsz nyomni.csak szenvedsz a wc n ulve es varod a pillanatot mikor vegre magatol kicsusszan,de meg ugy is faj.es hat produkalni meg kell hazajovetel elott.

Utana lesz egy vagas a hasadon eleted vegeig.ha szerencsed van szep halvany.ha nincs szerencsed egy vastag hurka ami minden szinben kepes pompazni.

Ha nincs szerencsed minden idojaras valtozast megerez a heged eveken at,vagy meg tovabb.szur,feszul,hasogat...

Biztosan jobb ez,mint egy sima szules?

18 evesen szultem eloszor.4 ora alatt teljesen kitagultam.1 oraval elotte meg nevetve setalgattam a folyoson.csak szuszogni alltam meg fajasnal.

A csaszar is szemelyes tapasztalat.volt reszem konnyebb es nehezebb csaszarban es felepulesben is.

Es tobben is szultek a kornyezetemben siman,mind sokkal jobban volt utana,mint a csaszarosok.

Gondold meg..gyozd le a felelmed meg szules elott.hidd el,jobb siman szulni.

Persze,biztosan akad olyan aki a sima szulesrol tud remtorteneteket meselni.

De a csaszar csak igy elotte kimondva egyszerubb.ugyan ugy megszenvedsz mint sima szulesnel,csak kesobb es tovabb.

2017. nov. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Jah utolsó,mert természetes szülés után nem fáj már semmi igaz?

Neked tényleg megszépültek az élmények, nekem császárom volt, és mind igaz amit írtál,de azért ne úgy állítsd be a természetes szülést mint ha az leányálom lenne a császárhoz képest.

Nem csak 8-10 óráig fáj ideális esetben, utána is pl mai kérdés tessék:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..


Utána még jönnek a szoptatás közbe méhösszehúzódások, amik többedik gyereknél pl felérnek egy vajúdással,de nekem elsőnél is kegyetlen volt.

És nincs olyan hogy nem tudod császár után ellátni/felvenni a gyereket, ó dehogynem, akármid fáj a gátad vagy a hasad ellátod, mert el kell látnod. Első éjszaka császárnál meg el is viszik.

2017. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hat en is azt irtam,hogy elso nap nem tudja ellatni a picit csaszarnal.tekintve,hogy nem kelhet fel.

En 3.nap huztam haza csaszar utan,elobb jottem mint sok siman szult anyuka.de attol meg bazira fajt a csaszar napjan,es utana.csaszar utan meg durvabb a szoptatas...nem csak gorcsol,a seb is faj.

Es egy szoval nem mondtam,hogy a termeszetes szules nem faj utana,de nagyobb valoszinuseggel fog a csaszar seb jobban fajni es jobban akadalyozni az anyukat a mozgasban.

De mindenkinek szive joga ugy szulni ahogy akar.

2017. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!