Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pánikbetegséggel gyereket...

Pánikbetegséggel gyereket vállalni mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezzük elkezdeni a próbálkozást, de nagyon aggódom, mert 6 éve pánikbeteg vagyok (igaz voltak ezalatt tünetmentesebb időszakok, de pont mostanában erősödött fel megint).

Az érintetteket kérdezném, hogy milyen a terhesség és a szülés egy pánikbeteg szemével? Voltak rohamaitok? Jobb döntés lenne a császár, vagy pont nem? Orvosnak szóltatok róla vagy nem foglalkoznak ezzel?

Előre is köszönöm.



2017. nov. 4. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Isten őrizz, hogy a pánikbetegség tudatában vállaljak babát!!!

Én pont a terhességem alatt lettem pánikbeteg. Senkinek nem kívánom azt az érzést. Borzasztó rohamaim voltak. Ugyanis minden normális rosszullétnél elkezdtem pánikolni, egyfolytában az járt a fejemben, hogy de nem csak rólam van szó, hanem a kisfiamról is, ami miatt még rosszabbul voltam. Minden héten jött a roham, azt hittem meghalok. Szó szerint ezt éreztem. Magánál a szülésnél csak úgy történtek a dolgok, igazából toxémiám volt, nehezen tágultam, szóval kellőképpen megszenvedtem, aztán nem ment a természetes szülés, már a tolófájások jöttek, amikor megállapította az orvos, hogy nem tudok természetesen szülni, így császároztak. De akkor elég nagy pánik volt maga a szülés, pláne, hogy első baba volt. Akkor nem a pánikbetegségem volt a szemem előtt.

Hónapokkal utána már annyira rosszul voltam, hogy a háziorvosom küldött el pszichiátriára, onnan meg tovább irányítottak pszichológushoz, akihez közel 1 évig jártam, illetve jógáztam. Már 5 éve nem volt egyetlen rohamom sem.

Javaslom neked azt, hogy keress egy nagyon jó pszichológust, jógázz és ha kigyógyultál belőle, akkor vállalj babát.

2017. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!