Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik tanultak kisgyer...

Anyukák, akik tanultak kisgyerek mellett, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Nincs szakmám, érettségi után dolgozni mentem, akartam tanulni, de mindig halogattam, aztán később jött a baba, most már nagyobb, másfél éves, tanulni szeretnék valamit.

Mindig az orvosi volt az álmom, de arra képtelen lennék ebben a helyzetben, szóval érdekelne, ki mit tanult, ami kisgyerek mellett is tanulható (egyedül nevelem, anyukám tud néha-néha besegíteni) és nem rosszul fizető szakma. Remélem értitek. Köszi, ha valaki tud segíteni.



2017. nov. 4. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mihez van eszed...
2017. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eszem van kézügyességem 0. Szóval nem festőre gondoltam..
2017. nov. 4. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre nehéz válaszolni. Én a nagyobbik mellett egyetemre jártam (őt egyedül neveltem évekig), szociális munkásnak tanultam, a kicsi mellett most OKJ-ra járok, pedagógiai asszisztens leszek. Egyik sem az a munkakör, ami arról lenne híres, hogy halálra keresed magad vele, viszont az előbbi nekem az álomhivatás volt, utóbbi meg kell, mert olyan munkahelyre sodort az élet, ahol ennek veszem hasznát, és az sem utolsó szempont, hogy sokkal több szabim lesz, ami két gyerek mellett hatalmas előny, főleg annak, akinél nincsenek nyugdíjas nagyszülők. De tény, nem az én fuzetesembol fogunk meggazdagodni.
2017. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg az óvónőképzőt, ha szereted gyerekeket. Én levelezőn csináltam, a 3. Felév után megszületett az első gyerekem. Nem halasztottam, csináltam tovább. De jól tettem! Nem volt pofonegyszerű, de olyan nagyon nehéz sem. Ha tehetném újra belevágnék. A fizetést meg tudod nézni a pedagógus bértáblában, hogy mennyi. Ok nem megyünk a falnak tőle, de reméljük fogják emelni a közeljövőben, mert hiányszakma a miénk. Én imádom a munkámat, szeretem csinálni. Pozitívok: szabad hétvégék, napi 6.5 óra munkaidő (jobb helyeken) sok szabadság, szünetekbe jó esellyel otthon maradhatsz a gyerekeddel. A héten itthon voltam szabin végig. :) olyan szemelyekkel vagy körülvéve, akik szeretnek téged. Őszinték a gyerekek nem fognak kibeszélni a hátad mögött.
2017. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem én, de szaktársam volt, aki érettségi után rögtön elment szülni, és a második gyerekével volt várandós amikor első évfolyamos volt mérnök informatika szakon.

Kemény szak, nagyon sok a matek, ami a legtöbb helyen szóró tárgy, de úgy tudom befejezte.

Keresni jól lehet vele ha rááll az eszed.

Viszont nagyon sokan nem 7 félév alatt fejezik be, hanem 2x ennyi...

Esetleg levelező de ott meg nem sokat tanítanak.

Nem egyszerű, nem gyerekbarát. Az első 4 félévben nem sokat aludtunk mi se a többiekkel akiknek nincs gyereke, annyi zh és projektbeadandó volt, de ez egyetem függő.

Nagyon sokat kell otthon rátanulni.

2017. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!