Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan mesét mondani,...

Tudnátok olyan mesét mondani, ami Jézusról szól, ill. a feltamadasrol?

Figyelt kérdés

Az egesz ugy jott, hogy megkért menjünk el a Bazilikaba ( arrafelé volt dolgunk). Teljesen elvarazsolta, rengeteg dolgot kérdezett.

Szeretnek a korához valo mesét mutatni neki, amiben lesz vizuális élménye de könnyen megérti.

Most 7 éves.

Koszi!


2017. nov. 6. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Nem pont az amit kértél, de szerintem ez jó neked/neki:


[link]


Én azért világossá tenném a gyerek számára, hogy ez mind csak kitaláció, mese..hogy egy szó sem igaz belőle. Persze nem akarom megmondania, hogy miben kellene, van épp nem kellene hinned.

2017. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A Könyvek könyve mese is Jézusról és a Bibliáról szól. Azt pedig, hogy csak mese-e, azt senki nem tudhatja. Majd mindenki maga dönti el. A gyereket sem kéne befolyásolni direkt.
2017. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

1es vagyok. Ezt is pontozzátok le nyugodtan, akkor sem tanítok hülyeségeket a lányomnak.

De azt tisztázni szeretném, hogy soha nem mondtam neki olyat, hogy nem legyen hívő.

Nem tiltottam, hogy higgyen.

Arra neveltem, és nevelem a mai napig, hogy gondolkozzon.

Tanulmányozhat bármilyen vallást ha akar. Azt a vallást választja amelyiket csak szeretné. Nem fogom arra kérni, hogy nem tegye. Tiltani meg pláne nem fogom neki.

Sokat beszélgettem vele ezekről a dolgokról, és szerintem már képes egyedül is dönteni.

.

A vallások oktatását korhoz kellene kötni..persze soha nem lesz így, de jó lenne.

Én nem vagyok hívő, de azt sem tartom jó dolognak, ha kicsi gyereknek azt tanítják, hogy pl "nem létezik Isten és kész ".

Tudom, és sajnálom, hogy az első válasznál rosszul fogalmaztam.

Most javítom;

A lehetőségre kell megtanítani a gyereket. Arra, hogy ő maga képes legyen választani. Egyik verziót sem szabad erőltetni.

Pl a javasolt könyvet én megvettem régen a lányomnak, hogy ismerje a vallást is.

Na de nem menjünk bele jobban, mert ez már nem ide tartozik.

2017. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mesét szeretnél a YouTube ot tudom ajánlani. Beírod, hogy bibliai rajzfilmek/ történetek gyerekeknek és kihoz egy csomót. Sok történet fel lett dolgozva gyerekeknek érthető módon. Remelem tudtam segíteni.
2017. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javaslom a Képes Bibliát, ami nagyon szép, de nem is olcsó. Vagy egyházi könyvesboltban van választék Gyermekbibliából. Itt lehet nézelődni, biztosan segítenek is: [link]
2017. nov. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Infrector válasza:
nézess vele Dragon Ball-t, erős gyerek lesz.
2017. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!