Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi c vitamint egy alsós...

Mennyi c vitamint egy alsós iskolásnak? Ma leszidott a gyógyszerész, hogy sokat adok

Figyelt kérdés

500 mg adok , de már pár éve. Gyerekorvos is egyetértett. Nem is betegek, talán évi egy kis nátha és ennyi. Ma mentem venni , de nem volt 1000-es, mondtam gyerekeknek lesz, szóval 500-ast szerettem volna. Hát jól megrótt, hogy sokat adok, merthogy ez a felnőtt adag és max betegség közben lehetne és , hogy jó vesekövet okozok ezzel a gyerekeknek.

Igazából ez eszembe se jutott, hisz anyám sosem evett c vitamint,veseköve lett és akkor az orvos nagy dózist javasolt neki belőle.

Most akkor mi is van valójában-,


2017. nov. 13. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is nagyon sok az, amit adsz. Én 50 mg-ot szoktam adni a 4,5 évesemnek. Évente max 3-szor beteg.
2017. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Én is 500-ast adok a 8 évesemnek...
2017. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Én nem adnék ennyit, tél közepén esetleg 100-200 mili pótlás, de amúgy kajából kellene inkább bevinni.
2017. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
50 mg-ot adok, azt sem folyamatosan.
2017. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Tényleg sok főleg, hogy eszik rengeteg egy ekkora gyereknek
2017. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Hülyeséget mondott a gyógyszerész, ő még az elmaradott gyógyszeripari elveket vallja és ugye a gyógyszeriparnak az a célja, hogy minél több beteg ember legyen, hogy fogyjanak a mérgező szereik.


A lányomnak már 3 évesen is 500 mg körül adtam a C vitamint, most 5 éves, ha beteg, ettől is többet kap.

Én napi 2000-2500 mg között fogyasztok aszkorbint.

2017. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Sima limomade!!!

Heti 1x azt kapnak suliba a gyerekek.max kicsit folyik az orruk egyszer ketszer evente.meg a fosos hanyos is elkerul minket evek ota.

Minden nap esznek gyumolcsot.telen rengeteg narancsot,mandarint.banant egesz evben,epret nyaron tonnaszam,cserkot,meggyet,kiwit mindent.sokszor gyumolcssali az uzsi suli utan.

Es nem kell mindenfele "vitaminnal" tomni oket....

2017. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi biológus vagyok és itt egy hivatalos infó a részemről: az emberi szervezet 46-47 mg C vitamint képes feldolgozni NAPONTA.(!)

Tehát borzasztóan sok. Elég a multivitamin, abban megvan a szükséges mennyiség (általában 100-200 mg C vitamin).

Gyógyszerésznek van igaza. A napi 1000 mg C vitamin is egy Nobel díjas tévedések közé tartozik. De nem fogják szétkürtölni, pont a gyógyszerbiznisz miatt.

2017. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Még egy tudományos infó: rendszeres 1000 mg feletti C vitamin fogyasztás hatására statisztikailag szignifikáns mértékben nő a vesekő esélye. 2-2500 mg-ról inkább nem is nyilatkozok...
2017. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Engem meg a 100mg-os E vitamin miatt néztek hülyének a patikában,amikor a 6hós lányomnak írattam..csak neki a mája miatt muszáj hetente 2x..mégis úgy tettek,mintha túlgyógyszerezném a gyereket. Pedig fel van neki írva...

Én 10csepp Cebiont adtam eddig esténként,(doki írta) de kiderült,hogy veseköve van a lányomnak (20 hós),de nem biztos,mert még a SOTE-n se látják,mi van a veséjében(születéskor tágulat volt,majd vesehomok). Most viszem 20-án 4D uhra Miskolcra,hátha belelátnak...


Szerintem kérdező,ne kockáztasd a gyereked veséjét,csökkentsd az adagot.

2017. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!