Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit tennél?...

Ilyen helyzetben mit tennél? Cipőkötés.

Figyelt kérdés

7 éves gyerek, most tanult meg cipőfűzőt kötni, de még elég ügyetlen, és lazán köti. Fűzős a cipője, ő kérte, viszont mégsem akarja hordani/bekötni.


1. Eltennéd a cipőt, vennél másikat. (Bakancs, azért nem volt olyan olcsó.)

3. Rávennéd, hogy próbálja meg párszor, aztán bekötnéd te.

4. Neki kéne kötni, ha laza, akkor kösse újra ötpercenként, legalább gyakorol.


Én általában a-as vagyok, de ma reggel dühömben átmentem 4-be sajnos, és most nagyon vacakul érzem magam. Suliba menet nem kötöttem be neki, végig ő kínlódott vele, sírt is :( persze a végén kibékültünk, meg vidmán ment be, de azért :((((


2017. nov. 16. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Kösse újra 5 percenként. Másképp hogyan tanulná meg?
2017. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kösse újra ameddig meg nem tanulja de nem az iskolába menet hanem pl hétvégi bevásárlaskor.

Fiamnak harmadikon az osztályterme lógó cipőfűzővel nem engedem el

2017. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, a 2. pont kimaradt: mindig te kötnéd.
2017. nov. 16. 09:17
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

A 4-est választottam volna már ezelött 2-4 évvel.


Hacsak nem egészségügyi oka van - mozgáskoordinációs zavar -, hogy nem tudja bekötni, ezt egy 3-4 évesnek már tudnia kellene, ha hagyják a szülök, illetve idöben megtanítják neki.

2017. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En a 3-as es 4-es variaciot alkalmazom felvaltva. Donto tobbsegeben a fiamra hagyom, nem baj, ha gyakran kell kotnie, minel tobbet fyakorol, annal jobban raerez.

De ha pl kesesben vagyunk es rohanni kell a buszhoz, akkor inkabb megkotom en gyorsan, hogy ne essen hasra, ha sietea kozben kioldodik a fuzo es ne is amiatt kesszk le a buszt, hogy meg kell allni.

Ha nem sietunk, akkor ujra koti maganak, de mondjuk mielott bemegy a suliba, akkor le szoktam ellenorizni es meghuzom, ha kell.

Egyre jobb a helyzet, gyorsabban csinalja es tartosabb az eredmeny, szerintem nem sokaig kell mar beavatkoznom.

Ha nem hagynam, hogy o csinalja, akkor nem tanulna meg.

2017. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem, hogy ovis koromban tanultam meg cipőt kötni, és mikor mentünk reggel az oviba, én bizony szorgalmasan kötögettem kb 10 méterenként a cipőmet, mert nekem is folyton kibomlott. Egyszer csak sikerül :D
2017. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Mondanám, hogy kötögesse, de erre sajnos nincs mindig idő - főleg, ha nekiállnak a suliban fogócskázni az udvaron, vagy siet a buszhoz.... mi ezt úgy oljuk meg, hogy itthon szorgalmasan gyakorol kötögetni,a suliba meg húztam a cipőfűzőre egy 'pillenpattyot' (nem tudom, mi a neve, ilyen műanyag rugós izé,amivel a melegítők alját lehet behúzni, vagy a kapucni bőségét állítani). Tökéletesen tart, a célnak megfelel és a gyerek se bőgi végig a napot.
2017. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
7 éves tanulja meg bekötni. Nehogy már vegyél másikat? Mégis mikor tanulja meg akkor 10 évesen? Nagycsoportban már csodaszámba megy, ha valaki nem tudja bekötni a cipőjét, te meg képes lennél hagyni a tiednek, hogy még mindig ne tanulja meg, csak azért, mert hisztizik?
2017. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolja ő. Ne csak reggel induláskor, hanem akkor is amikor otthon vagytok. Kösse be egymás után 5x, aztán játék, majd megint.


Mielőtt jönnek a "már 2 évesen tudta a gyerekem" kommentek: óvónő vagyok lassan 20 éve, a nagycsoportban tanulunk cipőt kötni. Természetesen vannak ügyesebb gyerekek, de emiatt ne stresszelj; és főleg a gyereket ne stresszeld azzal, hogy "bezzeg a többiek".

2017. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%
1 választanám ha lehet kapni tépözárasat méretébe akkor venék neki azt.ha nem kapni akkor sajna meg kell tanulnia cipöt kötni.
2017. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!