Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként szakmai karrier vagy...

Anyaként szakmai karrier vagy rugalmas munkaidő, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Anya vagyok, két gyerekkel. Cégem nem tud visszavenni, fél éve keresek állást. Rengeteg helyre adtam be a pályázatomat, sehonnan nem jeleztek vissza. 1 hónapja voltam állásbörzén, ott 5 önéletrajzot adtam le különböző cégeknek. Aztán teltek a hetek. Pár hete szembetalálkoztam egy hirdetéssel, egy egyesület keres asszisztenst. Rugalmas munkaidő, nagyjából képbe vagyok a dolgokkal. Vasárnap volt a jelentkezési határidő. Közben hétfőn késő délután felhívott az egyik állásbörzés cég, lenne egy ajánlatuk számomra. Időpontot egyeztettünk (szerdára) rá keddre jött az egyesülettől az interjú időpontja. Mindkettő egy napra esett, előbb az egyesületi utána a céges. Mindkettőre elmentem. Az utóbbi cég, ahonnan pozitív érzésekkel jöttem el, szakmai tudásom nem vész el, fejleszthetem, jó fizetésért, munkaidő 8 és fél óra, a város szélén fekszik, onnan fél-fél óra az autóút (dugó van ilyenkor). A cég 1-2 hetet mondott a válaszadásra. A másik az egyesületi az lazább munkakör, kevesebb bérért, nem az a "sz@rrá keresem magam fizetés", otthonról is lehet dolgozni, telefon, laptopot adnak. Itt viszont a szakmai karrierem nem fejlődik. A gyerekeket nézem, csak én tudom megoldani a gyerekeket, én szórom szét őket, én hozom őket haza. Rugalmasság mellett lesz időm másra is. Nem egy megerőltető munka. Még tegnap kiderült engem kértek fel az egyesület vezetéséhez. Dilemmában vagyok, mi van ha pozitív visszajelzést kapok onnan, mehetek a céghez? Pro és kontra. Itt időbe kell beérni, 8-délután fél 5-ig, onnan még haza, gyerekek összeszedése, bevásárlás, edzés, stb. Apum azt mondta, hogy válasszam az egyesületit, beteg lesz a gyerek, otthonról is tudok dolgozni. Mit tegyek? Ti kedves anyukák melyiket válasszam? Anyaként szakmai karrier fejlődés vagy a rugalmasság, és a gyerekekre is marad időm? Dilemma...
2017. nov. 16. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyesületit választanám, aztán ha nagyobbak lesznek a gyerekek(írtad, hogy most mentél vissza dolgozni, akkor gondolom 2-3 éves a kicsi)akkor keresnék "karrieres" állást. Ha GYED alatt nem veszett el a szakmai tudásod, ezután sem fog szerintem. Én akkor választanék ilyen állást, ha a gyerekeim már nagyobbak lennének (8-10 évesek)
2017. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyesületi munkát választanám ,főképp hogy nincs segitséged karrier várhat még minimum 3 évet .
2017. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor választanám a céget, ha lenne apuka, aki részben, vagy egészben megoldja a gyerekeket.

Te azt írod, csak te tudod megoldani. Így az egyesület a reális munkahely.

Elhiszem, hogy karriert szeretnél, de "egyedül" 2 gyerekkel nem lehet.

Ez a valóság.

2017. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan a rugalmasabb munkát választanám, sajnos nagyon ritka az ilyen, pedig nagy kincs egy ilyen állás.


Nyilván sok minden függ az anyagiaktól is, ha a kevesebb fizetést nyújtó állás mellett sem lennének problémáitok, akkor számomra tiszta sor lenne a döntés, főleg, hogy ahogy írod, a gyerekek transzportja is a te feladatod.

2017. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kötetlen munkaidőben dolgozom. Csak egy gyerekem van, de ne tudd meg, mekkora kincs ez! Jelenleg azt látom leginkább, hogy a 2,5 évesemnek nem kell bölcsibe járnia, így nem gond, hogy mi a francot csináljak, hogy már megint beteg, kirúgnak, ha megint benyögöm, hogy táppénz, mikorra érek oda érte stb. Jövő szeptembertől megy oviba, szintén nem lesz gond az esetleges betegség, simán nyugodtan be tudom vinni reggel, délután is korán tudok érte menni. Nincs stressz, hogy odaérjek érte időben, viszonylag sokat tudunk együtt lenni, nem munkaidő után kell még nekiállni vacsit főzni, meg rendet rakni, miközben a gyerek meg rajtam próbálna szegény csüngeni, mert ugye egész nap hiányoztam neki.


Szóval én a helyedben semmiképpen sem szalasztanám el ezt a lehetőséget. Ha amúgy élhető a fizetés itt is, akkor nekem egyértelmű lenne a választás. Értem, hogy karrier, de egy rakás stresszt veszel a nyakadba, semmire nem jut normálisan időd, rohansz magad után... gondolom olvastál már ilyen témájú kérdéseket itt. Persze a többség sajnos nem tud mit csinálni, ez van, de ha neked van lehetőséged nyugodtabban, stresszmentesebben élni, akkor élj vele!

2017. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 2 gyerek után visszamentem teljes munkaidőbe a régi munkahelyemre.Másfél évig bírtam, a végere teljesen kikészültem. A gyerekek is. Reggel mi voltunk az oviban az elsők, rohantam az irodába, du.5-kor pedig volt, hogy a 2 kislányom egy sötét teremben ült az oviban. A jötetlen munkaidő nagy kincs és kevés az ilyen lehetőség!
2017. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet átsiklottam felette, pénzügyileg mennyire vagytok rászorulva? Ha nagyon centizni kell, akkor inkább dolgoznék a cégnél, de meglegyen a pénz, amiből lehet akár fizetett segítséget is igénybe venni, de akkor lehet karácsony, nyaralás...

Ha nincs akkora szükség a pénzre, egyértelműen az egyesületit választanám. Imádnám, ha lenne ilyen lehetőség, most is elvállalnám, egy 14 hós mellett.

2017. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 érdekel0 ***** válasza:

Én is visszamentem a régi helyemre,1 évig bírtam,pedig nagyon szerettem.

Aztán be kellett látnom,hogy tönkre vágom magam,meg a párkapcsolatunkat is,meg a gyerekekhez se volt elég türelmem.

Azóta vállalkozgatok,több-kevesebb sikerrel.

Bántja az önérzetem,hogy csak csinálom,de soká fog megtérülni.

Szeretem ezt csinálni,de hiányzik a kihívás a "de elégedett vagyok" érzés.

A rugalmasabb munkát választanám én is a helyedben,de fájna a szívem a másikért.

2017. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!