Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elég jó családany...

Hogyan lehet elég jó családanyának lenni?

Figyelt kérdés

Számomra ez a következőt jelenti (gyerekek 4 éves, 1 év alattiak):

-gyerekekre jut idő, szépen el vannak rendezve, oviba én hozom-viszem

- minden második nap főzés

- bevásárlás

- takarítás, rendrakás

- férjemre is jusson időm, energiám

- és nem utolsó sorban magamra is.


Nekem sosem sikerül ezeket rendesen megoldani, vagy szalad a lakás és rumli van, vagy én nekem zsíros a hajam, vagy valami fontos dolgot elfelejtek, vagy hullafáradt vagyok (kicsi rosszul alszik).


Férjem rengeteget dolgozik (építőiparban vállalkozó) és ahhoz, hogy egyenesbe jöjjünk ezt még muszáj egy darabig..

Segítségem nincs


Azok az anyukák, akik ezeket meg tudják oldani megfelelően, azok mit csinálnak jól?

Annyira bénának érzem magam, pedig egész nap teszem a dolgom :(


(nemrég költöztünk, még nincs minden a helyén, de gondolom más is költözik nemcsak mi)


2017. nov. 16. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én a takarítást minimálisra csökkentettem, viszont (természetesen) minden nap főzök. Ha a családanyaság a kérdés, akkor ne a rendre figyelj, hanem a gyerekekre. Bőven elég heti 1x porszívózni, sokkal többet ér, ha játszol helyette a naggyal egy órát. A hajmosást ütemezd estére, a férjed addig lefektetheti a gyerekeket. Ő az apjuk, ugyanúgy vegye ki a részét belőlük. :)
2017. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ahhoz, hogy az életedben kicsit rendet tudj rakni, érdemes egy idöbeosztást csinálni. Jól megszervezni a napodat.


Pl hétfön-pénteken összepakolni és fölporszívozni, kedden fürdöt takarítani, csütörtökön szombaton mosni és vasalni, kedden bevásárolni... x napon hajat mosni, havi 1x fodrászhoz vagy kozmetikába menni...

2017. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

úgy lehet megoldani, ha összekötöd őket :)


3,5 évesem és 1 évesem van. Bevásárlás = séta, a főzés a hobbim, így amikor főzök azt az időt magamra fordítom. Meg hát a nappali alvás számomra ismeretlen fogalom, amikor alszik a gyerek, akkor csinálom a kertet. a férjem sokáig dolgozik, mikor hazaér, már csak lerakjuk a gyerekeket, filmet nézünk vagy beszélgetünk. Ő nem is nagyon érzékeli (sajnos) hogy gyerekeink vannak, mivel reggel 9kor elmegy a munkába és mire lefekszenek hazaér.

a hétvégére minden meg van csinálni, szinte egész hétvégén együtt a család, házimunkát nem végzek. programokra járunk vagy közösen kertészkedünk játszóterezünk stb

2017. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Nehéz!de igen egy rendszer kell!

Én este v hajnalba mosok hajat,este festem a körmöm,rakok fel arcpakolást.a gyerekkel takaritok(csatos hordozoval a hátamra és imádja).főzni nem főzök mert kapunk ennivalót.vásárlás séta közben hazafele játszótér.

Meg kell szervezni.

Az én Férjem is reggel 9kor megy este 8 után jön (amikor már nyugodalom van és rend).

2017. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,mindent nem tudsz 100%-ra megcsinàlni,legalàbbis nekem nem sikerült.Én próbàltam rendszert bevezetni,sajnos vagy nem,de az én jellememtől tàvol àll ez,túl gyarló vagyok.Ha nekem csavarogni van kedvem pl. a mosós napon ,akkor tuti nem fogok mosni.Én kb.65 %- osra értékelem magam.

Gyerekkel foglalkozàs: 90-100%

Főzés: 70 %

Mosàs:95%

Takarítás:60%

Férjjel foglalkozàs:70%

Van hova fejlődni,de nem stresszelem magam 😀.

2017. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod, akkor ne főzz, hanem rendelj. A bevásárlás már jöhet házhoz, a takarítás nem nagy bumm, az hamar megvan, de egy takarítónő ha hetente két órát besegít, az max 3ezer neki.

Ha magas az elvárás, akkor vegyél vissza. Nem kapsz semmiféle jutalmat, ha jól teljesítesz, csak belegebedsz.

2017. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyhogy nem görcsölsz minden marhaságon.nem akarsz tökéletes lenni.

Nincs mosonapom kijelölve de hétvégén egésznap megy mosogép ,ha fáradt vagyok akkor nem csinálok semmit azt jó napot.

2017. nov. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!