Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baratnomnek van igaza szerinte...

Baratnomnek van igaza szerintetek?

Figyelt kérdés
Elofordul a 1,5 eves gyerekem mellett, hogy bar nagyon torekszem a turelemre, 1-1 kiakadasakor van, hogy kisse emelt hangon kiszalad nemi karomkodas, es ugy beszelek szegeny gyerekkel, ahogy velem egyaltalan nem szeretnem, hogy beszeljenek, nagyon banom is utana, es tanulom egyelore, hofy mit tehetnek helyette. Baratnom szerint ha ennyire zavar, amikor sir a gyerek, lehet, erdemes lenne pszichologussal beszelnem. Fontos nekem a velemenye, ezert elgondolkodtam a tanacsan, ugyanakkor nem erzem feltetlenul hitelesnek, mivel neki meg nincs sajat gyereke, es nem szunet nelkul ordibalok, hanem mondjuk 2-3 naponta 1x beszelek emelt hangon csunyan. Vajon tenyleg i dokolt lenne a pszichologus?
2017. nov. 20. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nincs ideges. Attól mert olykor olykor kihoz a gyerek a sodrodból, és hangosabb vagy, még nem vagy pszichopata. Mellesleg neki gyereke sincs, olyen értelembe azt se tudja mire osztogat tanácsot.


Nem lehet mindenki halál nyugodt, mindenkinek más és más az ingerküszöbe kiakadás terén is. Ha csak ennyi hogy néha idegesség miatt emeled a hangod, akkor nincs min aggódni. Szerintem.

2017. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Oldd meg pszichológus nélkül akkor!


Ahhoz nem kell gyerek, hogy tudja, hogy nem helyes káromkodva ordítani egy védtelen gyerekkel. Teljesen mindegy, hogy naponta, hetente vagy havobta teszed.

Egyébként majd akkor fogsz meglepődni, ha a gyereked visszamondja, mert bizony olyanok, mint egy kis szivacs.

(van gyerekem)

2017. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy kell pszichológus, vagyis de, csak a barátnődnek.

Majd, ha lesz gyereke és napi 24 órából 10-et üvült, 5-öt csak simán sír, és a maradékban pedig az alvó gyerek felett imádkozik, hogy ne ébredjen fel, hogy legyen egy kis ideje szusszanni, akkor majd megérti.


Nyugi, sokan elvesztik a türelmüket, van, aki még jobban. Oké, hogy nem jó dolog kiabálni, de basz, emberek vagyunk, másfél év alatt belefásulhatunk a monotonitásba és az állandó készenlétbe. (És az, hogy néha kapsz 1-2 óra kimenőt, az nem elég arra, hogy feltöltődj.)


Kívülről mindenki qva okos tud lenni.

2017. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi idegbeteg nő van itt, hogy azt pontozzátok le, aki szerint gáz? :)


Gáz.

Rossz példát mutatsz. Agresszióra neveled. Számolj tízig inkább.

Még a dackorszakossal se ordítozok, pedig naponta kismilliószor kiborít. Van más módja is a feszültséglevezetésnek.

2017. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ritkan latjuk egymast, hat napot volt nalunk ketszer fordult elo, hogy a gyermekem a foldon toporzekolt meg feszitette ki magat a vallamon, mikor felvettem es sirt meg rangatozott mar hosszabb ideje, alig birtam vinni, akkor gurult el a gyogyszerem, es karomkodtam el magam, denem kiabalva.
2017. nov. 20. 11:22
 6/19 A kérdező kommentje:
Johetnek az otletek, hogy ti ilyen helyzetben mit csinaltok helyette. Oke, elszamolok 10-ig, es utana?
2017. nov. 20. 11:23
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Elszámolsz 10-ig és utána ordítasz 😁

Sajnos én iszonyatosan türelmetlen vagyok, a lányom meg nagyon szófogadatlan, szép beszéd, büntetés nem használ...

Nekem is jó lenne valami hasznos tanács

2017. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

20 honapos,irto hisztis,akaratos fiu.

Ha ilyen van amit irtal(eleg gyakran) akkor lerakom a foldre es otthagyom.par percig torka szakadtabol uvolt,es ijeszto modon vagdalja magat,es voros a feje is,de aztan szepen lassan abbahagyja es elindul jatszani.

Mostanaban az oltoztetese is kesz remalom.sokszor alig birom megtartani,ugy vagdalja magat.hat ilyenkor is felbehagyom a dolgokat par percre legalabb.

Nalam is elszakad a cerna,eleg gyakran mert ezeken felul ejjel sem alszik epp jol.alt.3-4 ora alvassal kell kibirnom.

Mikor otthagyom a foldon akkor elvonulok es ugy karomkodok parat,hogy ne hallja.

Neha konkretan onveszelyes amit muvel.ugy hanyatt vagja magat csak azert mert ra akarom adni a pulovert,hogy orom elkapni mielott lefejel valamit,vagy a jarolapba veri a fejet lenduletbol....

Kesz vagyok tole.

Pedig 3.gyerek,de vele van gondom boven.

Mult ejjel 1,5 oran keresztul sirt.bomboot,orditott,nem lehetett hozzaszolni,sem hozza erni mert egybol vagdalozott.egyedul voltam vele,es jobbnak lattam betenni a jarokaba,es kijonni a konyhaba.az ablakban elszivtam 2 szal cigit,es probaltam lehiggadni.

Persze o vegig orditott a szobaban.

Neha mar elofordult,hogy a fenekere csaptam,attol megilletodik.de nem vagyok nagyon veres parti,igy ez tenyleg nagyon rittka.

Ahogy no jobb lesz.persze lesznek mas gondok,de legalabb ezt az allando orditast mindenen abbahagyjak elobb vagy utobb.

Kitartas ;)

2017. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
4-es , 18 éves koromig éltem idegbeteg emberrel egyutt.. hidd el ez meg sem közeliti. Minden embernek van egy határ, amikor robban! Teljesen normalis,ha elszakad a húr, nem kell pálcát törni. De te lehet h egy gép vagy. Mi nem.😉
2017. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azert valamit tisztazzunk, egyszer sem irtam, hogy nem gaz, szerintem ezt senki nem azert csinalja, mert ezt tartja celravezetonek. A kerdesem arra vonatkozott, hogy ez annyira nem normalis, hogy erdemes lenne ezzel pszichologushoz fordulnom, vagy sem, illetve lentebb kerdeztem, hogy milyen egyeb modszert javasoltok? Most tanulom a Pozitiv fegyelmezes modszereit, ebben van az, hogyha kiakadok, vonulhak el, de ezt pl. a peldaban, amit irtam, mikor az utcan vagyunk nem tudom megtenni.
2017. nov. 20. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!