Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek emiatt csúfolhatják?

Szerintetek emiatt csúfolhatják?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek nemrég született meg a kisfia, és az Ariel nevet kapta. Nekem rögtön pozitív lett a név, mert a bibliai vonatkozás jutott eszembe. Ismerősöm mondta is, hogy bibliai nevet szerettek volna, és hangzásra ez tetszett a legjobban. És a jelentése (Isten oroszlánja) sem rossz.

Azért nekem az is megfordult a fejemben, hogy nem fogják-e egyesek ezt női névnek hinni a kis hableány miatt, vagy épp a mosóporból kifolyólag csúfolni. Persze ezt nyilván a tudatlanok, de a legtöbb rosszindulatú gyerek biztos nincs tisztában a név eredetével. Vagy szerintetek ilyen érelemből minden név csúfolható? Ti mit gondoltok erről? Ha tetszik nektek mernétek adni a gyereketeknek?



2017. nov. 20. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Nagy a valószínűsége hogy csúfolni fogják miatta.Tetszik a név, de kislánynak, fiúnak soha sem adtam volna, szerintem ez kitolás a gyerekkel szemben.Annyi férfias, szép bibliai név van.Biztosan nem az Ariel mellett döntöttem volna.Az ő gyermekük, ő dontésük.
2017. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Alapvetoen azon az allasponton vagyok, hogy a szuloknek kell, hogy tetszen elsosorban a nev, es szinte minden ne et lehet csufolni valahogy, de most az elso valaszoloval ertek egyet.
2017. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Én ismerek Arielt akinek már az apja is Ariel. Gondolom az apukát nem csúfolhatták sokan mert csak nem adta volna a fiának ezt a nevet. Nekem előszőr ugyan úgy fura volt mont a Jácint. Én azon a véleményen vagyok hogy ha valakit csúfolni akarnak akkor fogják, ha nem a nevével akkor mással, ha pedig nem akarják csúfolni akkor nem fogják a neve miatt sem. Én mindenképp adtam volna mellé egy második nevet. Persze majd a gyereknek is lehet furcsa lesz ha hallja a kishableány meséjét hogy ő lány ő pedig fiú ugyan azzal a névvel.
2017. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kis hableányos dolog elég újkeletű, én 40 éves Arielt ismerek, (98-as években volt a társaságomban ), senki eszébe se jutott, hogy nőies lenne. Andersennél a kis hableánynak nem is volt neve. .nekem speciel Shakespeare jut a névről az eszembe, az ismerősöm is onnan kapta.
2017. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Minden név csúfolható, de vannak csúfolhatóbb-fajták. Ez, különösen csúfolható. Nekem ez nagyon lánynév. Azt hiszem, a gyerek valamilyen szinten mindenképpen megszívta. Meg nemtom, az arkangyaloknak van-e nemük, náluk szokott lenni "EL" végződés, pl Gábriel, de egyébként nekem ez az "El", még ez is olyan "Izabel-es". Szóval nekem ez annyira lány név, hogy ezt fiúnak én semmiképpen nem adtam volna. Meg még most eszembe jutott, az "Elle" is női név -külföldi, Ell-nek ejtik. Ha fiú, akkor "Al". Szóval, én asszem, hogy tényleg ez a gyerek megszívta, elég, ha az elején, a megismerkedésükkor, amikor még új nekik, csak akkor szívatják miatta. Már az is be tud tenni neki egy életre, hazavágni az önbizalmát. Persze az tök jó tud lenni, hogyha van neki pl nem lehúzó, támogató családi háttére. De azért fájni fog neki, amikor gúnyolják, hogy ilyen nevet kapott, de ez is benne volt , hogy ezt is meg akarta tapasztalni születése előtt. Elvileg a gyerek rezgi át a nevet a szüleinek, van, hogy még a megszületése előtt; meg még annak a névnek is van egy rezgése, és akkor az életfeladattal -meg számmisztikával is van ez összefüggésben, mert a nevünkben is valamilyen szinten benne van a sorsunk. Hát így kódolva van, tehát őneki pont erre a rezgésre is van szüksége adott életében, hogy adott megtapasztalásokat gyűjtsön, és talán adott szituációkban segíti is őt a neve rezgése, tehát ezt nem feltétlenül csak a hátráltató részre értem. És ami most hátráltatónak tűnik, az később beépül az emberbe tudásként, az hozzáad az ember személyiségéhez, végeredményben még a negatív események is képesek adni, pl olyan tapasztalatot, fejlődést, ami később akár hasonló/ugyanolyan szituációba kerülve hasznára válhat; különböző szituációkat jöttünk le ide megélni, hogy kipróbáljuk magunkat; tapasztalatszerzés, fejlődés, élménygyűjtés.
2017. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Biztos.

Eleve hogy fogják majd neki megmagyarázni,amikor a kis hableányt nézik,hogy miért kapott lány nevet?

Szerintem egész gyerekkorát azzal tölti majg,hogy melegezik minimum..

2017. nov. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom hogy tudatlan és rosszundulatú az a gyerek vagy felnőtt aki nem tudja hogy az Ariel az bibliai eredetű férfinév.

Minden nevet lehet csúfolni, ha akarnak, de aki erre még alapot is ad az ne csodálkozzon. És nem hiszem hogy rosszindulat lenne az hogy a mai gyerekeknek az Arielről a kis hableány jut eszükbe.

2017. nov. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

4, annyi igaz, hogy csak 28 éves film, a 40 évesed előbb született, de azért újkeletűnek a Disney mesét se mondanám.

És bizony egy ovis előbb fog találkozni a mesével, mint a Bibliával ilyen mélységben.


Ahogy írták, minden név csúfolható, de van ami jobban. Ez ilyen.

2017. nov. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, csúfolni fogják, mivel hangzásra is lányos, én ismerek lányt Ariel névvel. Inkább Gábrielt adtam volna.Nekem még a Leander tetszik, nem tudom merni fogom-e adni, de az legalább egyértelműen fiú név.
2017. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen csúfolható. És hiába bibliai név, egyáltalán nem férfias. Biztos nem adtam volna.
2017. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!