Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiába próbálok következetes...

Hiába próbálok következetes lenni, nem érek el semmit?

Figyelt kérdés

Van olyan gyerek akinél ez nem működik? Annyira makacs a fiam, hogy úgy érzem csődöt mondtam.

Mai példa. Oviba vittem neki egy dörmit. Kifelé menet nem engedtem meg neki valamit, amire elkezdett hisztizni és rámütött. Mondtam neki, hogy nagyon csúnyán viselkedett, sajnos nem kaphatja meg a dörmit, eltesszük, holnap ha nem csinál ilyet megkapja. Innentől következett minimum egy óra tömény hiszti, sikított, sírt, megütött, belémcsípett, aztán néha bocsánatot kért, de egy pillanatra sem adta fel, kérdezgette, hogy, megeheti a dörmit? Én ismételgettem, hogy sajnos nem, ezzel a viselkedéssel nem is fogja elérni. Annyi ideig balhézott, hogy komolyamw marha nehéz volt kitartanom. Nem értem miért nem érti, hogy a tetteinek következménye van. Verekedett, nincs dörmi. Ha holnap jól viselkedik, lesz dörmi. A végén inkább fáradtságból adta fel, de nem éreztem úgy, hogy elértem volna bármit is. Hasonló már kismilliószor előfordult. Nem adja fel, nem érti meg. Mindenki azt mondja, hogy a következetesség a lényeg, de én teljesen úgy érzem, hogy az ég világon semmit nem érek el hogy ílyenkor ragaszkodom a megbeszélt dologhoz.


2017. nov. 22. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban :S
2017. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D
2017. nov. 22. 17:40
 3/13 anonim ***** válasza:
1%
Tehát neked a következetesség ennyiben merül ki hogy van dörmi meg nincs dörmi. Inkább add gyermekotthonba a gyerek érdekében.
2017. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as bocs, de te hülye vagy? Ez egy példa volt. Elmagyarázom. Az benne a következetesség, hogy tett valamit, annak lett egy következménye (verekedett, nem kapta meg a dörmit). Hiába hisztizik, ez ezen nem változtat. Érthető? Tök mindegy, más példát is írhattam volna.
2017. nov. 22. 18:12
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Engem az döbbent le hogy ez ma a 3. "hisztisgyerek" kérdés....tudom én mázlista vagyok hogy nálunk kimaradt a "dackorszak" (7 éves már), de én nem hiszem hogy egy gyerek magától ilyen zsebnapóleonná válik, mint amiket olvasok
2017. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

#5

Elég megnézni a szuperanyuka reakcióját fentebb. Komolyan pszichológiai meg iq teszthez kötném a gyerekvállalást hogy az ilyenek egy emberpalánta életét se tehessék tönkre. És mennyi ilyen van :(

2017. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha szuperanyukának tartanám magam nem tettem volna fel a kérdést.

Nem tehetek róla, hogy nem tudsz értelmezni egy példát, ez nem engem minősít.

A pszichológiai teszttel dobálózással meg vigyázz, mert a reakcióid alapján elsők között buknál el rajta.

#5 lehet hogy nem magától lett ilyen, hidd el ha tudnám mitől akkor azt másképp csinálnám, pont erre irányulna a kérdésem. Azt mondják nem szabad hagyni, hogy elérjen valamit a gyerek a hisztivel. Sosem hagytam, sosem ért el vele semmit. Mégis csinálja. Ötlet?

2017. nov. 22. 18:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A Nanny 911 műsorban nagyon jó tippek vannak.

Azt hiszem ez hazánkban Segítség, gyerekeim vannak címmel megy. Ajánlom nektek! :)

2017. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon jól teszed, ha ragaszkodsz a kimondott szavadhoz, a szabályokhoz. jól csinálod!

persze, hogy meg kell értetni vele, hogy minden tettének van következménye!

igenis kellenek a szabályok, a határok, különben mi lenne, anarchia??

nyilván ésszerű, emberi módon. nem térdeltetem kukoricán a sarokban, de szerintem egy dörmi megvonása teljesen ok.


tök hasonló szituációkat produkálunk mi is, bár az én fiam még csak 2,5 éves.

de úgy érzem, jól csinálom, kitartok én is! nálunk kb. 20 perc volt eddig a max. időtartam, amíg nyomta..... :)) de ritka szerencsére.


egyszóval ne add fel, ezen az időszakon túl kell esni, hidd el, egyszercsak el fogja hagyni ezt... bár most hihetetlennek tűnik nekem is... :)


engem az motivál egyébént ilyenkor, hogy tudom, hogy HOSSZÚTÁVON neki teszek ezzel jót.


a trollal meg ne foglalkozz, ne etesd, ignoráld! aki érteni akart, megértett! :))

2017. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont celt ersz vele, csak ugy tunik nem.


Mi nem mentunk jatszohazba hetvegen, mert millioszor kertuk pakolja el a jatekokat.

Csapkodott,hisztizett nem nem mentunk.


Ugy tunt nem is erdekli,de azert ma magatol elpakolt hatha megyunk hetvegen.


Szoval szerintem minden ilyennel celtversz, megha nem is egyertelmu azonnal.

2017. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!