Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavarna ha...

Titeket mennyire zavarna ha valaki kifizetné a gyereked iskolai szinház bérletét, -amire neked amugy nem volna keret?

Figyelt kérdés
2017. nov. 23. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Kutyául fájna, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy a gyermeket színházba járassam, ha neki egyébként lenne rá igénye. És pontosan emiatt gy lennék vele, hogy ha úgy eljuthat, hogy valaki kifizeti helyettem, menjen.

Viszont ki akarná kifizetni? Pedagógus, legjobb barát szülője vagy kvázi idegen. Mindenkitől nem fogadnám el, rémeket látnék.

2017. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hálás lennék érte, hogy nem kell a gyerekemnek kimaradnia a színházból a rossz anyagi helyzetünk miatt.

A rossz anyagi helyzet persze zavarna de a büszkeségemet a gyermekem érdekében félretenném és nagyon megköszönném. Hidd el, aki segít neked nem néz le emiatt csak hálás a sorsnak, hogy az ő gyerekének nem kell nélkülöznie és mivel lehetősége van, igyekszik segíteni másokon.

Nálunk is az osztály sokszor összedobta a színház/kirándulás árát egy-egy gyereknek, nincs ebben semmi ciki. Csak jobb úgy rendezni, hogy a szülőin beszéljétek ezt meg és a gyerek ne tudja, mert neki esetleg ciki lehet.

2017. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, hogy a gyerekemnek lesz így lehetősége színházba járni (ha akar).
2017. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Örülnék, hogy aki teheti, segített egy szegényebb embernek. Az, hogy a gyereknek tette, és ezzel kulturálódhat a gyerekem, az különösen jól esne.


Mi tavaly egy ajándék erejéig fogadtunk örökbe egy kisfiút. A kért ajándékot megvettük neki (ovis fiammal adtuk át). Anyuka örült, hogy a fia kap ajándékot.


Nem vagyunk gazdagok, de jól élünk. Ha tehetem, segítek. Szívesen segítek, nem nézem le, aki nem engedhet meg magának dolgokat. Gyerekként nagyon szegények voltunk. Annak is örültem, ha adományként ruhát kaptam...

2017. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én az volnék aki segitene..

Csak azt sem szeretném ha a szülők rosszul érezzék magukat emiatt.

A napokban volt a gyerekeméknek szinház es a lányom mesélte hogy az egyik osztálytársa sirt hogy ő nem tarthat velük mert nincs bérlete. Ezért gondoltam hogy nekem anyagilag belefér,ha nem bántom meg ezzel.

Ezért voltam kiváncsi ki hogy reagálna

2017. nov. 23. 13:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kedves gesztus tőled. Ha nem ismered az anyukát, vagy szerinted nem fogadná el, akkor lehet azt is, hogy az osztályfőnöknek adod oda, és ő oda adja a gyereknek. Ha meg a gyerek hazaállít vele, akkor tuti nem fogja azt mondani az anyuka, hogy de márpedig te nem mész, mert más vette a bérletet.
2017. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülnék neki! Kedves Tőled, ritka manapság! De szerintem ne tudják, hogy Tőletek van, nehogy úgy érezzék a szülők, hogy tartoznak nektek.
2017. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az osztályfőnökkel mindenképpen beszélek és én is ugy gondoltam hogy nem szeretném hogy tudja kitől van,mert akkor azt hiheti hálálkodnia kell.

Remélem nem érzi kellemtelennek a dolgot es elfogadja..

2017. nov. 23. 20:48
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

Tanárként kerülhetek olyan helyzetbe,hogy nem minden gyerek jön el egy kirándulásra például,vagy nem ballag el,mert nincs pénze egy fehér ingre sem...tapasztalat sajnos. Ilyenkor az íratlan szabály,hogy nem szabad kifizetni. Nehéz megállni,de muszáj sajnos :(.

Ezt azért írtam le,mert ha az osztályfőnök adja át a szülőnek, jogosan hiheti az anyuka,hogy az iskolától kapta a lánya a bérletet. Márpedig azt nem lehet. Ha meg megmondja,hogy az egyik szülő vette meg,akkor megint megy a találgatás (rosszabb esetben). Jó esetben simán elfogadja a szülő mindenféle hátsó gondolat nélkül,és szépen megköszöni.

2017. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet, hogy ilyen esetben a tanító lerendezi az anyagiakat, a gyerek/szülője felé pedig úgy kommunikálják le, hogy valaki lemondta, beteg lett, felszabadult egy hely, mehet a gyerek?

Nekem rohadtul kellemetlen lenne, ha a gyerekem valami olyat "csak úgy" kapna, amit mi nem engedhetünk meg magunknak... és hát ha kicsiről van szó, lehet, hogy nem fogja megérteni azt, hogy ha most mégis lehet, akkor legközelebb miért nincs, aki kifizesse? Hát akkor majd legközelebb is a tanítónéni! vagy az x anyukája lerendezi... de ha nincs legközelebb?

2017. nov. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!