Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyjából "mennyibe kerül"...

Nagyjából "mennyibe kerül" havonta egy baba?

Figyelt kérdés

Ha leszámítjuk azt, hogy meg kell venni a "kezdőcsomagot" babaútorok, kiságy, babakocsi, pelenkázó, mellszívó, ruhák stb.

Ha már megvan nagyjából minden, mennyibe kerül havonta a baba? És mennyibe pár év múlva, mondjuk óvodás korban?

Nem állunk rosszul anyagilag, de gazdagok sem vagyunk. Ezért kíváncsi lennék, mennyivel kerül többe az élet babával, mint baba nélkül.


2017. nov. 23. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon sok hasonló kérdést találhatsz erről itt és mindenhol az a válasz, hogy igénytől függ.

Ha mindenből Aventes és Pampers-ös dolgokat vásároltok majd, akkor drága lesz minden hónap. Ha nem te főzöl hanem rendeltek és mindig beültök valahova enni, akkor szintén.


Mi ha azt vesszük gazdagok vagyunk (mi számít annak?), de mivel albérletre elmegy egy jó nagy része, így átlagos fizetéssel rendelkezünk mi is. Így a GYED ideje alatt szenvedünk picit, de van étel, van pelenka, van tápszer és utazni is tudunk ha akarunk (rokonlátogató stb).

Viszont a szülés óta nem vásároltam magamnak ruhát, csak 1x mentem fodrászhoz stb..


A legkeményebb a GYED ideje, amíg minden jól kereső ember csak max 132e-t kaphat. Hiába keresek én is 260-at, 130 mínuszban vagyunk a GYED miatt. Az nem kevés..


A fiam első évében az átlag havi kiadásunk egy 20-as volt, de ebben van egy nagy pakk Tescos pelus csomag, 5 doboz tápszer (eleinte kevesebb is elég volt)

és minden olyan apróság ami kellhet. Új cumi, új itatópohár, harisnya, stb.

De mi simán megvesszük a DM-es, Mülleres sajátmárkás cuccokat is, illetve a ruhák 90%-át örököltük.


Később ha visszamegyek dolgozni, teljesen más lesz ez. Lesz lehetőség az óvodai étkezés befizetésre, minden féle gyűjtésre, ruhára, kellékre. Később tanszerekre. Szóval igen, a babával a GYED a húzós, utána meg fizetés függő, hogy mennyivel lesz több a háznál.

2017. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Bocsánat, javítanék.. :)

Az átlag havi kiadás a babára kb 30.. :) Nálunk.

Főleg ha már főzni kell neki, mert még nem eheti a mi kajánkat és neki külön kell hozzávalókat vásárolni. Plusz mindennapos gyümölcsök stb..

2017. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Sok mindentől függ.

Babaként lehet nagyon olcsó, amikor csak pelus meg popsitörlő kell, és lehet nagyon drága, ha tápszer, gyógyszerek, fejlesztés...stb kell.

Nekem ovis fiam van, nem költünk rá sokat. Oviban ingyen étkezik. Ruha kell leginkább. Gyógyszer sem kell sok, kb 3 havonta 1 köptető... A többi a mi igényünk. Eljárni ide-oda, programok, játékok, miegymás.

Egyenlőre nem látom, hogy hű de sokat kellene rá költeni, ahogy nő. Gondolom az iskola lesz majd költségesebb.


De vannak sokkal többe kerülő gyerekek is.

2017. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt egyéni igények függvénye (pl.: turi vagy új), másrészt attól is függ, mit dob a gép (pl.: tápszeres, refluxos, valamilyen fejlesztésre szoruló... stb., vagy makkegészséges és anyatej is bőven).


Kislányunkkal mi mindent kifogtunk. Anyatejet nem bírta, durván refluxos volt, mellette vesebeteg, megkésett mozgásfejlődésű, majd megkésett beszédfejlődésű...

Kezdetben havi 100 ezer volt csak a "muszáj" költsége (ruhák, játékok nélküli összeg).

Most már óvodás nagylány, cserfes, okos, ügyes. Gyógytorna és logopédus még kell, de már elég az államilag biztosított óraszám, így arra most nem költünk, de csak egy példának: szeptember óta összesen ~50 ezret költöttem csak a cipőire (szupinált gyógycipőt hord és még nagyon gyorsan nő a lába).

2017. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező!

1 éves nemsokára a kisfiam.

-pelenka 8000

-popsitörlő 1500/4 csomag,de rossmanban szokott akció lenni amikor csak 1000/4 csomag olyankor veszünk többet.De mondjuk az én kisfiam bőre nem érzékeny szóval bármilyet használhatok.

-tápszer receptre 4000-5000

-pépek,sinemil 3000

-espumisan 4000

-nurofen,panadol 3000

-gyógyszertári testápoló 600

-BABE tusfürdő,születésétől ezt használjuk ez gyógyszertárban 6000,de én minden ilyen gyógyszertári dolgot pingvin patika webshopból rendelek minden hónap elején.Sokkal olcsóbb minden.

-eskimó kid halolaj

-ruhák változó,csomót kaptunk,de börzén- turiba nagyon jókat ki lehet fogni.Múlt hónapban vettem,1 anorákot, kocsiba beköthető bundazsákot, karácsonyi mintás rugit ,pulcsit, bodykat,2 játékot,bélelt nadrágot,és egy polár pulcsis együttest bélelt nadrággal.Ezt összesen 6000-ért.Mind hibátlan.

2017. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy a többiek mondják, nem lehet előre megmondani, hogy milyen babát "dob a gép".

Mikor terhes lettem, azt gondoltam, hogy semmi gond nem lesz itt, anya tejes babám lesz stb.

Aztán szülés után nem indult be a tejem. Tápszer havi 20 ezer volt, mert speciális tápszert kellett kapnia.

A pelenka volt kb 10-15 ezer havonta, mert pampers-t vettem, ezt 1 éves koráig, utána dm saját márkásat, mert innentől már sokkal több fogyott, sokkal többet evett, ivott, tehát több pelus is fogyott. De van, aki egy nap 2x cseréli ki, mikor már teljesen megtelt...


Mi is kaptunk ruhát, de még így is rengeteget kellett venni (nem sokat kaptunk), mert nagyon gyorsan nőtt.

Aztán a hozzátáplálás, mikor még csak eszeget, a bébiétel, ha nem akarsz főzni stb.


Mi most ott tartunk, hogy már mindent eszik, másfél éves, nemsoká bölcsi, utána tudom meg hogy az milyen lesz. :D

2017. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Pelenka kb 10-12 ezer, Liberot, Pamperst, vagy Pufiest veszünk. Tápszer szintén ennyi, Beba Ha Start. Espumisant veszünk neki mert hasfajos ez 2000 Ft, 2 dobozzal biztosan veszünk egy hónapban. Most kellett neki Biogaia probiotikum ez 4000 Ft volt. Tisztálkodási szerekből mi a Hello Baby Cosmetics termékeket használjuk, nem olcsó, de 100% bio, fürdetőt és popsikrémet szoktam venni tőlük, 6000 Ft a kettő, 2 hónapig elég. Popsitörlőből a Pampers a kedvenc, a duplacsomagos 900 Ft. Külön mosószert használok neki, Persil Sensitive mosógélt, 3 literes és 2500 forint körül van, de ez is elég 2 hónapig, és Sanytol fertőtlenítő mosószer adalékot használok öblítő helyett, ez 1000 Ft és 500 ml, kb 10 mosásra elég. Chicco sterilizáló folyadékkal fertőtlenítem a cumisüvegeket, cumit, stb 1500 Ft. Külön mosogatószer is van, Frosch Baby, 1200 Ft ez már 2 hónapja meg van. Plusz a pelenkázón van mindig Bradolife higiénés kézfertőtlenitő gél, 800 Ft.

Ruhát minden hónapban kap, általában F&F ruhákat veszek neki, ez havonta 10-15 ezer körül van.

Persze ettől olcsóbban is ki tudod hozni, sterilizáló folyadék helyett kifőzöd a dolgait, a mosogatószert sem használja az ismeretségi körömben senki, tudsz venni gyógyszertári furdetot és popsikremet ami kb fillérekbe kerül.

3 hónapos a lanyom egyébként.

2017. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
15 hós a fiam, kb 40-50 ezer havonta amit csak rá költünk. Régen több volt, mert csak üveges baba kaját volt hajlandó megenni, ami plusz 30 ezer volt havonta, csak a kajája. Ebben benne van a pelenka, tápszer, törlőkendő, amit neki veszek pl joghurt, vagy külön hús, hal akármi, ruha, gyógyszerek (kivéve oltások)
2017. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Babaként kb 50 ezer vokt. Most 6 éves még ovis 100ezer körül van.
2017. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek növekedésével a költségek is nőnek.

A hozzátáplálásig az anyatejes gyerekem havi 20 ezerbe került.

Az oviig 35 ezer körül volt az átlag havi kiadás (sajnos mi még ruhát se kaptunk)

Aztán az ovis korszakban 50 ezer körül. Itt a ruha került a legtöbbe.

Most elsős, és eddig a havi átlag 60 ezer, a sulikezdés egy százas volt.

És bizony plusz költség, ha betegség esetén táppénzre megy a szülő, illetve a szünetekben, vagy fejlesztésre, logopédushoz hordásra bébiszitter fizetése.

És nem mindenkinek szükséges, de ha kell foglalkozásra, magánorvoshoz vinni, az is extra költség. Előbbi 3000 Ft/45 perc, utóbbi 10 ezer/alkalom.

2017. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!