Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért félek az...

Normális, hogy azért félek az anyaságtól, mert egy kisbaba túl nagy felelősség, és tartok tőle hogy nem lesz türelmem hozzá ha sír?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon szeretem a kisbabákat és a gyerekeket is, mindig is akartam szülni. Viszont az utóbbi időben elment a kedvem még az anyaság gondolatától is. Ennek az az oka, hogy szó szerint félek az anyaságtól... egy kicsi nagy felelősség, idegileg és anyagilag stabil lábakon kell hozzá állni. A családban nemrég született egy pici, és mikor babalátogatóba voltam, kb.5 perc után a fejem megfájdult attól, ahogy sírt. Természetesen tisztába vagyok vele hogy ez ezzel jár, minden kisbaba sír (ahogy én is sírtam ennyi idősen) de én tartok tőle hogy nem lesz hozzá türelmem. A szüléstől is tartok... és egyre jobban gondolkozom rajta, hogy csak 30 évesen akarok szülni... Elmúlt az a fellángolásom a babák felé, ami volt. Ez mennyire normális? Fog változni ez az érzésem?
2017. nov. 26. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Anyává válás az egy folyamat! Terhes leszel, hormonális változások jönnek, és a 9 hónap alatt felkészülsz az anyaságra, megszületik a kisbabád, a világ legnehezebb és egyben leggyönyörűbb pillanat. Megtanulod ápolni, és tisztába tenni, és kicsi idö elteltével, tudni fogod melyik sirás mit jelez, így minimalizálhatod a sírást. Benne van a vérünkbe a gyereknevelés és ápolás, ösztönösen tudjuk mit kell csinálni. 2 gyermekes anyuka vagyok :)
2017. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetes. Senki sem szereti más gyerekènek az üvöltését hallgatni, ez nem jelzi azt hogy milyen anya leszel.

(de szerintem ez teljesen evidens....)

2017. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, még annyi, hogy nekem 2 gyermekem van, imádom őket, más gyerek sírása viszont még mindig kikészít :)
2017. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!