Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakötveny! Egy ügyintéző...

Babakötveny! Egy ügyintéző azt mondta, hogy az állam bármikor elveheti a gyerekek pénzét is. Ti sem nyitjátok meg inkabb a számlát?

Figyelt kérdés

Lehet más befektetesi formát keresnék a babánknak.

Nektek miben van, milyen lehetőség van még?

Havi 35-40e forintot tennénk erre félre.


2017. nov. 28. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem veheti el az állam, butaságot mondott. Mi nyitottunk mindkét gyereknek kötöttünk, havi 5000-et teszünk rá, ennél többet nem akarunk, mert így "maximális" az állami támogatás (évi 6000 Ft, nem nagy összeg), de inflációhoz kötött kamatozású. Egynek szerintem jó, a többi erre szént pénzt meg teheted állampapírba, részvénybe, tbsz-re, bármibe, ami jónak tűnik, jobb ha többfélébe teszed.
2017. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Én nem kötöttem, ami a magánnyugdíjpénztárakkal történt, szerintem intő jel volt.


Még nem kezdtem el félrerakni a számára, de ha elkezdem, lakáskasszába fogom tenni. Ha lesz valamennyi, veszek egy kislakást neki, és majd élhet benne, vagy kiadhatja, és majd felügyelek rá, amíg ő külföldön építi a karrierét az albérleti díjból

2017. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ahogy az utolsó is írja, a magánnyugdíjt se gondolta volna senki, hogy elveszi a kormány és csak megléptek.... akkor most is megtörtenhet, a kettő között semmi különbség....

Illetve azt is mondta az ügyintéző, hogyha külföldre költözik a gyerek, akkor meg el is búcsúzhat a pénztől. Ez kb a röghözkötésre jó...

2017. nov. 28. 20:57
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a bankszámlánk mellett nyitottam egy megtakarítási számlát, beállítottam rá egy rendszeres utalást. Nem kifejezetten az volt a célunk hogy hatalmasat kamatozzon, hanem az, hogy ne nyúljunk hozzá. Ezen kívül tervezünk nyitni egy lakáskasszát is. Nem kifejezetten a gyerekek számára, hanem hogy a lakáshitelt minél hamarabb kifuttassuk.
2017. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Hatalmas a különbség egy a fizetésből vont nyugdíjjárulék külön számlára irányítása és az általad adózott pénzből gyűjtött babakötvény között. Utóbbi pont annyira biztonságos, mint bármely magyar állampapír. Félreértés ne essék, én is totál kibuktam a nyugdíjpénztár ügy miatt, de ne keverjük össze a babakötvénnyel, mert abszolút nem ugyanaz!
2017. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De azert abban te is egyetertesz szerintem, hogy simán benne van, hogy 18 évesen inkabb kimegy a gyermeked külföldre.
2017. nov. 28. 21:41
 7/18 lovasoktató ***** válasza:
Mi nem nyitottuk meg.Az állam nem veheti el viszont meg van szabva mire költheti.Mi egy jobban kamatozó hosszú lejárati idenjűt kötöttünk azt hiszem az alianz- nál.Nagyon jó feltételekjel és 3 év után ki is lehet venni aha muszáj.Nincs megkötés mire költöd.Évente kapsz kimutatást.
2017. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezek hosszu lejáratu állampapirok,kötvények,nem fogja elveni az állam .
2017. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Legyen úgy, hogy normál esetben nem veszi el, de ha gyerekem külföldön tervezi az életét, akkor az egeszet el is bukta. Nem csak az állami részt, hanem az önerőt is. Erre külön felhívta a figyelmemet az ügyintéző, hogy alaposan át kell ezt gondolni, mielőtt beleugrik az ember. Szeretném, ha itthon maradna, de korlátozni nem korlátozhatom.
2017. nov. 29. 19:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk nem mondtak ilyen marhaságokat 7 éve .nincs is bene szerzödésbe .
2017. nov. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!