Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti visszamennétek dolgozni?

Ti visszamennétek dolgozni?

Figyelt kérdés

Bonyolult a helyzet. Lányom 1,5 éves korában gondolkozom, hogy visszamennék. Csakhogy mióta eljöttem, teljesen lecserélődött a brigád, más a főnök is, sose voltunk egymás kedvencei, de kifejezetten haragban sem vagyunk. Ha visszamegyek, még GYED alatt, akkor 150e-el több lesz a bevételünk. Nincs hatalmas szükségünk a pénzre, de ugye minél több van, annál jobb. Elég viperafészkes a hangulat most ott, a többi kollega az új igazgató miatt mondott fel, és én sem vagyok az a mindent benyelek típus. Nem akarom, hogy az legyen, hogy ingerült leszek, mert olyankor nem tudok kizárni, biztos, hogy a gyerek is kapna belőle, nem lennék esetleg olyan türelmes vele, mint kéne. De ez ugye mind csak feltételezés.

A 1,5 évet annyira nem gondolom korainak, hogy bölcsis legyen.

Ti visszamennétek? Nem megy a gyerek rovására? kb 9 órát lenne ott, fél óra az út. Persze néha apa el tudná hozni előbb. Csak a légkör miatt aggódok


2017. nov. 29. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mint ahogy hasonló helyzetben nem is mentem vissza.
2017. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem mennék vissza, legalább 2 éves koráig várnék. Én a pici 2,5 éves korában fogok visszamenni, és ezt is korainak érzem a gyerek szempontjából. Eléggé viszolygok a bölcsitől, pedig egy elég jó magánbölcsibe megy, egyszerűen szerintem korai, de a gyeses időben már eléggé számolgatni kéne a pénzt.
2017. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ő is magánbölcsibe menne, államiba én sem vinném be 1,5 évesen

a 9 órás ottlét úttal együtt annyi, vagyis összesen 9 óra -ez félreérthető volt

2017. nov. 29. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
9 óra egy felnőttnek is sok, nemhogy egy 1.5 évesnek. Én nem mennék vissza, mint ahogy nem is megyek, enyém most 16 hónapos. A kisebb lányom járt bölcsibe 2 éves kora után, de akkor már nagyon kellett a pénz. Így, hogy nincs rá nagy szükség, gondold meg jól. Nem véletlenül mondják a szakértők, hogy a gyereknek 3 éves korig az anyjára van szüksége. Persze rengeteget fejlődnek a bölcsiben, de semmiről nem fog lemaradni ha vársz még ezzel.
2017. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen, csak én meg begolyózok itthon :( meg a szakmámban a folyamatos változások miatt ezt is nehéz lesz behozni :/
2017. nov. 29. 11:48
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Nem mennék így vissza.

Tapasztalatom:

2 éves múlt a lányom. 2 hónapot még itthon voltam miután elkezdte a bölcsit.

Nehezen szokott be nagyon.

Emiatt ingerült voltam a munkahelyemen.

Ott folyamatos támadások értek, h nekem már megint előbb elkell mennem,mert volt h ünnepség, szülői stb miatt csak délig volt bölcsi.

Lefalább 2 havonta beteg a gyerek, (ami még nem is számít soknak)de a főnököm tajtékzik h megint otthon maradok. Emiatt mindenki úgy néz rám mint a véresrongyra.

Este már olyan kimerült vagyok h a gyerekkel alig bírok játszani. És még itt a házrartás is.

Ha ezt előre tudom nem megyek vissza ilyen "hamar" mert mi sem voltunk anyagilag rászorulva.

2017. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én mindenképp úgy tervezem, hogy előbb beszoktatom, és csak utána kezdem el kivenni a szabikat (tényleg azt muszáj a felgyűltet egyszerre kivegyem, vagy jó az év folyamán szétszórva is? pl. mikor beteg)
2017. nov. 29. 12:16
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem vagytok ràszorulva,ne menj vissza.A kicsi menjen jàtszócsopiba pàrszor egy héten,addig te csinàlj valamit,ami pörgeti az agyadat.
2017. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Én visszamentem dolgozni amikor 20 hónapos volt. Imádja a bölcsit, szóval nem volt probléma. Szerencsére nem volt sokat beteg, de abszolút változó minden gyermeknél.

Hozzáteszem én is imádtam a bölcsit, oviból is mindig vissza akartam menni. Ezért nem is aggódtam a bölcsi miatt. Ott sokkal nagyobb figyelmet fordítanak a gyerekre mint oviban.

Én is kiegyensúlyozottabb vagyok azóta, mert szeretek dolgozni, felnőttek között lenni.

Bátyámék idősebb gyereke csak oviba járt a kicsi bölcsibe is. Ő lett a nyitottabb, szintén jól élte meg, oviba is ügyesebb volt, könnyebben alkalmazkodó.

A világon mindenhol kevesebb időt vannak otthon a gyerekkel mint itthon, szóval felnőtt már pár ember úgy, hogy nem csak anyával volt 3 évig.


De persze ez nagyon gyerek függő is illetve attól is függ te hogy bírod a munkát vagy az otthon létet.

2017. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
kislányom nagyon nyitott, mindenkivel eljátszik, barátkozós kicsi. Igazán a beszokás miatt egy cseppet sem aggódom (bár velem úgy is van, ami miatt nem aggódom azzal nem is lesz gond, amire ráparázom, na azzal aztán csőstül jön...) Ahh, fene se tudja... férjem átlag 500 vagy afelett keresek, fix kiadásunk 150e ft (ebből 60e a lakáshitel, még 2,5 évig). Csak azért írom, hogy tudjatok viszonyítani. Van 2 autónk is.
2017. nov. 29. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!