Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet összefüggés a babakorban...

Lehet összefüggés a babakorban kapott ételek és azok későbbi utálata között?

Figyelt kérdés

Előkerült a babanaplóm, amit anyám vezetett életem első évében, és részletesen le van írva, milyen ételeket kaptam.

Most, felnőtt fejjel kevés olyan étel van, amit annyira utálok, hogy inkább éhes maradnék, ha nem lenne más. Viszont amiket életem első évében kaptam, az 90%-ban olyat, amit most kimondottan utálok, és sosem enném meg. Lehet összefüggés? :)


2017. dec. 2. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán. A babáknak elég speciális ízlésük van, ami később változik. Csak azt fogadják el, amit szeretnek. 1 éves kora után az enyémnek is megváltozott az ízlése, amit korábban szeretett addigra elutasította.

Nagyobb korban lehet elrontani, kisgyerekeknél az "addig nem állsz fel, míg meg nem eszed" dologgal.

2017. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 2 dolgot sosem ennék meg a zöldborsó főzeléket és a májat. Nemrég beszégettünk Anyuval és mondta, hogy 5 éves koromig nem ettem semmit kb és egyszer belemnyomott zöldborsó főzeléket májjal, amit utána ki is hánytam. Én hiszek ebben az összefüggésbe:).
2017. dec. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!