Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy ha...

Mi a véleményed arról hogy ha valaki nevelőszülő, és azt főállásban fogja tenni, nem ki fog lépni az eddigi munkahelyerol?

Figyelt kérdés
Van egy sajat baba nincs meg 1 eves. Eddigi munkahekyre ahol7 evig dolgozott nem ajart egyebkent sem visszamenni mert olyan a beosztas(ejszakai muszak, 14 oras nappali), es ugy dont h akkor a neveloszuloseget fogja csinalni egyenlore csak. Plusz kisegyere nevelkedik naluk. Ferj dolgozik ugyanugy mint a fent emlitett muszak. Elitelned, rosz velemenyel lennel rola h egesz nap, "csak otthon van"?
2017. dec. 6. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Hát ha nem passzolja le a gyerekeket bölcsődébe és óvodába, hanem ténylegesen otthon van velük, akkor nem. Ha viszont mint közösségben, ő meg otthon vakargatja, akkor lustának tartanám. (igen, lehet felmentést kérni óvoda alól, mielőtt betámadnátok)
2017. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A ket kisgyerek kozul egyik ovodaskoru pl. A sajatjaval es a masikkal otthon van. Ha majd ovis lesz a masik 2 gyerek is, akkor ugy tervezik h delelott foz takarit stb, delutan meg tanuknak, jatszanak a gyerekekkel. Az is kehet h delbe elhozza oket az ovibol majd.
2017. dec. 6. 07:00
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Az egy dolog hogy óvodáskorú, de kérvényezheted hogy ne kelljen mennie. Szerintem minden más esetben csak lusta vagy dolgozni. Annak a kisgyereknek most az lenne a legjobb ha megszokhatna téged, titeket, nem passzolgatnád naponta óvodába, mikor így fel van borulva az érzelmi stabilitása.
2017. dec. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A neveloszulo nem "egész nap csak otthon van ", hanem különböző korú, sok esetben speciális ellátást igénylő gyerekeket nevel. Tiszteletre méltó, aki ezt a mű kategória képes vállalni. Van egy ismerősöm, aki szintén nevelő szülő. Ő maga is gyermek otthonban nőtt fel anno, így tudja milyen nehéz a gyereknek. 4 saját gyereke van, ebből 3 már nagykorú, csak a legkisebb el vele, ehhez "kapott" három testvért. 6,8, és 10 évesek, viselkedés zavarosak, a két nagyobbnak vizelettartasi problémáik vannak, mindhármát súlyosan bántalmazták anno fizikailag és mentálisan is. Arra készülj, hogy a legtöbb gyerek hasonló problémás
2017. dec. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha ez nem okoz anyagi hátrányt és nem csak azért csinálod hogy 'ne kelljen dolgozni' hanem szeretetből akkor semmi baj sincs vele, sőt tiszteletre méltó hogy segíteni próbálsz.
2017. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szomszéd "otthon van", ő hivatásos nevelőszülő,szóval fizetést kap érte. De nem lesz csak úgy pikk pakk mindenki hivatásos nevelőszülő. Amúgy őt nem ítélem el és rossz véleménnyel se vagyok róla,emelem kalapom,hogy ilyen jól bírja annyi gyerekkel stb
2017. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Januarba fogunk kapbi ket kisgyereket. En nem fogok 3 ev mulva visszamenni az eddigi munkahelyemre. Egxik ovodas koru lesz. Termeszetesen nem egyik nap jonnek masnap ovodaba kerulnek, de nem lehet fel-1 evet itthon utanakerdeztem a tanacsadotol. Szüleim is neveloszulok tudom mit vallalok. Azert jerdeztem csak meg h kb mikyen beszologatasokra szamithatok ha majd valaki ugy gobdolja h csak otthon ulok es nem dolgozom(egyebkent ez is munkaviszonynak szamit). Kivulallok velemebye eloitelete erdekelt akik nem latnak bele h mennyi hekyre kell majd őket vinni, segiteni feldolgozni nekik a traumat stb, akik csak azt latjak h otthi van es ennyi.
2017. dec. 6. 07:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel a kívülállók véleménye? Azt csináld, amk nektek jó.
2017. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sok múlik azon, hogy hogy foglalkozol a gyerekekkel. Rajtuk látszik, hogy valaki csak otthon van, vagy főállásban gyereket nevel.


Az oviról és iskoláról annyit, hogy reggel 8, mire elviszed és hazaérsz. Délben indulhatsz értük vissza. A kettő között van 4 órád bevásárolni, csekkeket feladni, mosni, takarítani, összepakolni és természetesen főzni. A gyerekek pedig igénylik a többiek társaságát.

Nem úgy kell elképzelni, hogy amíg a gyerek nincs otthon, addig a htb körmöt lakkoz. Nem azért mennek oviba, mert útban vannak otthon.

2017. dec. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Ne érdekeljen kívülállók véleménye!!! Hatalmas tisztelet a nevelőszülőknek, azoknak akik szívvel lélekkel teszik! Én is gondolkoznék rajta, ha nagyobb házban laknánk! Én most a 3 sajátommal vagyok itthon, egyelőre eszembe sincs visszamenni dolgozni. Férjem kamionos, el lehet képzelni, mi dolgom van nekem itthon. Mégis kapok időnként hideget rendesen, főleg olyanoktól akik napi 12 órát melóznak. Én is csináltam 12 évig. Mi megbeszéltük, itthon maradok, amíg tehetjük. A kicsi speciális gyerek, szóval vele van dolog és munka bőven, hogy jól tudjon szocializálódni. ebben legfőképpen csak mi, a csalédja tudjuk segíteni! A középső diszlexiás, a nagy pedig versenyszerűen sportol. Ha én most visszamennék dolgozni, nem tudnám hordani edzésre, se reggel, se este. A középsővel nem tudnék annyit foglalkozni, hogy a suli menjen neki, mint most, a kicsi pedig egész napos "munka" csúnya szóval. Nekem itthon még kertem állataim vannak és háztartást vezetek. Heti egyszer tudok leülni a gép elé, ez általában szerda délelőtt, az az én utalós, hírolvasós egy óra hosszám.

Erősen gondolkozok anevelőszülőségen, a szakszolgálatnál rengeteteg másabb gyereket látok, imádom őket, és a szakemberek szerint is jól teszem a dolgom. Persze én sokszor sz@ranayának érzem magam, de sztem ezzel sokunk így van, aki a maximumra törekszik.

Elég sok rosszalló tekintetet , beszólást kapok, a jajdejóneked-től kezdve a "nemtudnékotthonülni"-ig. De aki ismer szinte mind azt mondja, nem bírná azt erővel, amit én. Mert ők tudják , hogy nem a hátsómat vakargatom. Ezért nem szabad a kívülállókkal foglalkozni. Olyan véleményt formálnak, amilyet akarnak a tények ismerete nélkül! Mondjuk értelmes ember nem mások életével foglalkozik, már csak ezért is kerülni kell a vélemények érdeklését. Tedd amit a szíved diktál!

2017. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!