Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Ti környezetetekben a...

A Ti környezetetekben a kisbabás/kisgyermekes anyukáknak van segítségük vagy nincs?

Figyelt kérdés
Úgy átlagban mi a jellemző? (Segítség=mindenki aki az apukán kívül segít valamiben az anyukának)
2017. dec. 8. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó. Nekem pl. nincs senkim de eleve nincs család, senki.

Erre szerintem nem lehet válaszolni, egyik barátnőmnek van, másiknak nincs.

2017. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban lakom, itt 90%-nak van segítsége. Anya, anyós, testvér, sógornő, unokatestvér... a fizetett segítség nem jellemző.

Azoknak nincs segítsége aki nagyvárosból költözött ki.

2017. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, legyen 70%. Egyre több olyan van, aki nem költözött ugyan, de a fél család kiment külföldre.

2# voltam

2017. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az é ismeretségi körömben szinte senkinek sincs segítsége,beleértve minket is.Mindenki máshonnan költözött ide,van olyan is,aki másik országból.
2017. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Az ismertségi körben nem, hogy segítség van, hanem inkább a nagyszülők nevelik az unokát,sőt a nagymama főz is rájuk. Nem mondom, hogy nekem nem lenne segítségem, nem messze élnek a szüleink. De vendégségbe megyünk meg ők is jönnek gyakran. Ilyenkor beszélgetünk és nem az van, hogy lelépek. Havonta 2-3 alkalom van mikor néhány órára ott hagyom valamelyik nagyszülőnél. Pl. nagy bevásárlás és mozi/vacsi
2017. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

A bölcsibe és az oviba még akad rajtunk kívül pár olyan család akiknél soha nem láttam a papát vagy a mamát.

1 olyan anyuka van akit az elmúlt 2,5 ovis évbe csak az év elején a szülőin láttam (apukát soha), mindig a mama vagy a papa viszi és hozza a gyereket.

Az én szüleim messze laknak, anyósom 8km-re,de nem az ő dolga,hogy hozzánk vagy a gyerekeinkhez igazodjon,meg oldjuk meg a problémánkat (nyugdíjas amúgy,de ez mind1),ebbe egyet is értek,de azért legalább a fene odaehetné az oviba amikor műsor van és a gyerek elhívja,hogy nézze meg a szereplését (3 gyerek van 10éves,5 éves és 3 éves).

Amúgy a szomszéd 2 gyereke annyi idős mint nekem a 2 kisebb, ha valami nagyon sos van akkor egymásnak szoktunk szólni mert ő se dúskál a segítségbe.

Viszont amikor a nagyobb volt ovis jellemzően a szülők hozták vitték a gyereket ,pár év alatt ez sokat változott és mint írtam jellemzően már a nagyszülők...az egészhez hozzá tartozik,hogy 100km az osztrák határ és elég sokan kint dolgoznak.

2017. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk nincs.
2017. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben az anyukáknak leginkább csak a gyerek apja nem segít, nagymamák, rokonok viszont szívesen.

Egyiknél csak végtelenül lusta a férj, másik meg teljesen kicsapongó, igazából papíron nem is az apja a gyereknek. De több olyat is ismerek ahol szétmentek még a szülés előtt vagy kicsivel utána.

2017. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Nekem rengeteget segít apukám ès a felesége ès keresztanyám (anyu más városban lakik, azèrt nem tud). Óvodás fiam van, nekem ruhaüzletem, így èn többnyire 6 előtt èrek csak haza, a fèrjem egy nagy cègnèl vezető beosztásban dolgozik, kèsőn jár haza általában. Így ők hozzák el az oviból ès vannak vele míg hazaèrünk. Barátnőmnek is sokat segítenek a nagyszülők.
2017. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem sok kisbabás, kisgyerekes ismerősöm van, de próbálom összeszedni a gondolataimat, hátha eszembe jut valaki :)

Azt tudom, hogy nekem nem nagyon van segítségem. A férjemmel közösen oldjuk meg a dolgainkat, anyukám szokott 2-3 havonta egyszer vigyázni a gyerekekre, ha néha kettesben szeretnénk kimozdulni, de ennyi. Anyu egyrészt elég elfoglalt, ezért ideje se lenne többre, vezető beosztásban dolgozik, sokszor otthon is, mellette tanfolyamokat, előadásokat tart, és kétnaponta jár a beteg nagymamámhoz, de a másik az, hogy ha rá is érne, az unokákhoz ugyan jönne gyakrabban, vagy sűrűbben vinné őket magához, de olyasmiben amúgy se segítene, hogy mondjuk ebédet főz, vagy segít takarítani, vagy játszik a gyerekekkel, hogy én addig tudjam a házimunkát csinálni, mert ő úgy van vele, hogy ezt mindenkinek magának kell megoldania, ehhez nem kell segítség.


Aki van még kisgyerekes ismerősöm, ott egy helyen az a segítség, hogy minden pénteken elviszik a kisgyereket a nagyszülők, és szombat délután viszik haza, náluk ez fix program minden hétvégén.

Egy másik ismerősnél a nagymama főz nekik hétköznapokra, és bármikor le lehet nála adni a gyereket, ha a szülőknek dolguk van.

Több ismerősöm nem igazán van, vagy aki van, azoknál nem tudom, mi a szokás.

2017. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!