Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor legyen a nagymama az...

Mikor legyen a nagymama az unokával, amikor ő szeretné, vagy a szülő?

Figyelt kérdés

Nyugdíjas nagymamáról beszélünk, aki úgy akarja beállítani a dolgokat, hogy ő segít mikor a gyerekre vigyáz.

Nekem nem segítség az, hogy a nagyot elviszi (5 éves), ezt már többször kifejeztem számára. Őszintén nem is szívesen nélkülözöm, mert örülök ha nincs oviban és együtt lehetünk.

Viszont a kicsit (1 éves) nem kéri, nem vigyáz rá, nem igénye. Pedig ha a kicsit vinné el egy pár órára, akkor én is jobban érezném magam egy picit. (férjem rengeteget dolgozik, más segítségem nincs)


Szóval Nálatok mi a szokás? Akkor van a mamával, ha Nektek lenne az éppen nagyon segítség, vagy amikor éppen a mamának jó? Vagy tud ez a két dolog találkozni szerencsésen.


2017. dec. 8. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Amikor mindenkinek jó. Illetve mivel dolgoznak, pénteken szokták elvinni, szombat este megyünk érte. Mivel kölcsönösen imádják, amikor együtt vannak, igyekszem úgy intézni, h el tudjon.mindig menni. Akkor is ha nagyon hiányzik.

Olyan eleve nincs, hogy vmelyik unokát nem akarnák látni.

2017. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is-is. Nem szeretem amikor egy anyuka csak pesztonkának akarja a nagyit de ha a nagyi akarja a gyereket akkor beint, viszont nyilván ha a nagyi latja hogy gondban vagy akkor segíthetne és nem csak a számára élvezetesebb részét kéne hogy megfogja a dolgoknak. Bár tény, minden anya magának szül, sose alapozz segítségre.
2017. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagymama és nem fizetett bébiszitter, így nyilván akkor, amikor ő szeretné. Ettől még persze kell, hogy a látogatások a programjaitokhoz, napirendetekhez igazodjanak és megkérheted konkrét segítségre is, ez utóbbi esetben egyértelmű, hogy akkor menne, amikor kéred. Ez szívesség mindig, nem kötelesség, így rendszeresen erre kérni szerintem nem jó ötlet, az együtt töltött idő mindig legyen öröm és ne bosszúság forrása. Ha úgy érzed segítségre szorulsz, kérd meg rá konkrétan, vagy vigye haza néha ő az oviból a nagyot, akkor addig is együtt lehetnek és utána nektek is marad közös idő. Minden a viszonyotok és megbeszélés kérdése. Nálunk a nagymamák akkor vigyáztak/vigyáznak a gyerkekre, ha erre konkrétan megkérem őket alkalmanként, az egyéb unokákkal töltött idő beosztásába,gyakoriságába nem szólok bele, persze egyeztetünk előre. Általánosságban elmondható azért és gyakori jelenség, hogy a nagyobbakkal több érdemi időt tudnak és akarnak is tölteni, pláne ha idősebbek és fizikai korlátaik vannak, nem mindenki tud és bír szusszal követni egy 1 évest. Ne legyen ez elvárás, amennyiben pedig tényleges segítség kell, légy egyértelmű, a kommunikáció mindennek az alapja. Jómagam nem szólnék azért, hogy ugyan már ne a nagyot vigye, örülj neki, hogy foglalkozik vele, ha a kicsivel még nem mer annyira időt tölteni és te privát időre vágysz a nagyobbal is, fizessél segítséget, tőle minden idő ajándék.
2017. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is-is.

AMikor nyáron oviszünet, akkor "természetes", hogy osztozkodunk, és egy hét a mamáé.

De idén pl a tavaszi szünetre ő "kérte", fiam mondta, hogy szeretne menni.


130 km-re lakik, így nem napi szintű a dolog, de amikor mi kérjük, akkor is nagyon szívesen vállalja a mama, de volt, hogy ő kérte, akkor én engedtem szívesen.

Természetesen mindig megkérdezem a fiam, szeretne-e menni, de mindig igen a válasz. Imádja a mamát-papát szerencsére.

2017. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon ritkán tud velük lenni, ezért úgy hozzuk össze, hogy akkor vigye el őket, ha nekünk is dolgunk lenne. Talán 5-6 alkalom volt (10 év alatt), hogy anyukám mondta, hogy most ő vinné valamelyiket (sokáig csak a nagy volt egyedül), legutóbb őszi szünetben fordult elő, hogy mondta, hogy most egy kicsit elviszi a nagyot, mert szeretné moziba vinni, oda ugye a kicsit nem tudja, ő nincs még két éves se. De általában akkor viszi őket, ha mi szeretnénk, és rá is ér, és olyankor mindkettőt egyszerre.
2017. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ha úgy adódik akkor rögtön megyek vigyázni az unokákra.Mára egy szülő sem engedheti meg magának a munkából való kiesést! Nem teszek különbséget a gyerekek között!Van olyan,hogy én szólók,hogy unokahiányom van.Van lakáskulcsom hozzájuk és akkor mehetek amikor akarok vagy tudok.
2017. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóba sem jöhet, hogy kommunikálnátok?

Nálam bevált a módszer, a lányaim és a menyem elmondja, mikor kellene a segítség, én is elmondom, mikor érek rá. Mindhárom gyermekem családjánál vannak fix napjaim unokázásra, kivéve,ha valamelyik beteg. Ekkor a betegnél vagyok, hogy az anyuka ne hiányozzon a munkából.

A nálam alvásnál egy "alomból" minden gyerek jön, így a felnőttek is kikapcsolódhatnak kicsit.

2017. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem kell a segítség és amikor neki is jo.

Az én édesanyám nem dolgozik ráadásul most Gyesen van az egyik unokával Úgyhogy neki szinte barmikor jó.hatalmas szerencsénk van vele,mert én is sűrűn megyek orvoshoz meg sok ügyet kell intéznem és akinek gyereke van az tudja h nélküle kicsit könnyebb ezek megoldása.

Az meg h az egy évessel nem akar lenni szerintem annyi h a kicsivel jobban kell foglalkozni nem tudja úgy"magára hagyni".

2017. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Természetes, hogy az 5 évest viszi, akihez már jobban kötődik és akivel nincs annyi probléma (többek között az, hogy téged jobban igényel) és persze, hogy

ez neked nem praktikus, főleg ha a nagy a kicsinek a szórakoztatócenter :) Nálunk is így van. De örülni kell neki, hogy akar kapcsolatot az unokájával és jóban vannak. Hogy kinek mikor jó, azt meg beszéljétek meg.

2017. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!