Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan szülőket akik...

Ismertek olyan szülőket akik megtartották vagy épp elvetették Down szindrómás babájukat?

Figyelt kérdés
Hogy derült ki hogy a baba beteg? Mennyire volt ez nekik nehéz döntés? Megbánták azt ahogy döntöttek? Ha megtartották akkor mekkora most a gyermek? Mennyire súlyos a betegsége?

2017. dec. 9. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek. Férjem nővére, 12.heti kombinált tesztem derült ki, elvetette.
2017. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan családot ismerek, ahol a gyerek már felnőtt.

Nem tudom, hogy derült ki, akkor még nem ismertem őket.

Nem bánták meg, több egészséges testvér is van, mindenbe bevonták, amibe lehetett stb.

DE! amikor a szülők meghaltak, egyik testvér sem tudta elvállalni a gondozását, mert 0-24-es felügyeletre volt szüksége, ezért végül otthonba került:S Látogatják, de az már mégsem az, mintha családban élhetne:(

2017. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Theressita ***** válasza:
79%
Igen, egy kedves barátnőm. Volt már két nagyobb,egészséges fiuk. Ha jól tudom, a 12-14.hét körül lett biztos a Down-szindróma. Mindenképp meghagyták az életét - bár szegényeknek sokat kellett harcolniuk az orvosokkal, mert a legtöbbjük szinte erőszakosan az abortuszra igyekezett rábeszélni őket. Egyébként gyönyörű és okos, ügyes kislány a szindróma ellenére. Azóta örökbe is fogadták egy downos kisfiút. Ha ilyen példás, összetartó és szeretetteljes családban nőhetne fel mindenki, nem lenne annyi baj a világban...
2017. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek a valakit akinek így született babája.Nem vették észre csak születéskor.Ezt nem is értettük mert minden eredménye jó volt.Nyolc hónapot élt, sajnos a szindróma mellett többféle komoly szívrendellenessége volt.
2017. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kisbabája az lett volna. Elvetették. Náluk úgy vették észre, hogy húsvét előtt nagyon beteg lett és mivel terhes volt elment egy UH-ra, hogy minden rendben van-e, mert aztán jöttek az ünnepek. Akkor volt 11 hetes. Aztán brutáis vastag tarkóredőt mértek és a szíve is nagyon beteg volt. 6 évet vártak a babára, ha nem lett volna ennyire beteg a baba szíve megtartottál volna. Aztán 3 évre rá megszületett az egészséges kislányuk, aki már 6 hónapos:)
2017. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a barátnőmnek semmilyen vizsgálaton se derült ki, a szülésnel vették észre. Imadják a gyermeküket, semmiért nem adnák! 😊
2017. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon szép dolog, mikor írják hogy ugyanolyan, meg mennyi szeretet tud adni, de én biztos nem tartanám meg ha kiderülne, hogy down szindrómás. Meg lehet kövezni, de pont attól félek amit a 2. válaszoló írt.
2017. dec. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagynéném Down szindrómás, születése után derült ki. Nem tudom, megtartották volna vagy sem, ha még előtte világossá válik. Ugyancsak otthonban él, mert nincs ki felügyelje 0-24ben, mióta a nagyszüleim (egyben az ő szülei) nem képesek már rá. Én sem tartanám meg, már csak a közvetlen tapasztalat okán mondhatom 100%-ra. Ő egyébként 50 éves, írni olvasni (hellyel-közzel) tud, házimunkát végez, ilyesmik, de abszolút nem hagyható magára, mert zugevő, lop, telefonálgat, elmászkál, stb.
2017. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem tartanám meg, pont amiatt, mert mi lesz vele, ha meghalunk. Cukik, aranyosak, a maguk módján okosak is, de nem akarom, hogy halálom után egy otthonba végezze.
2017. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megtartotta.


Apuka anno öt év múlva lelépett, anya meg szenved a "gyerekkel", aki már 25 éves.

Állandó felügyeletet igényel, amit hol az anya old meg hol ápolót vesz igénybe, de az alig-kerestéből alig élnek meg.

És a nagyobb testvér kb. egész életében le sincs szarva, mert a Lillát kell gondozni.


Anyuka sokszor sír nekem, hogy legszívesebben visszacsinálná, mert a családját tette tönkre a döntésével. 20 éve egyedülálló és a nagyobb lánya gyakorlatilag szülők nélkül nőtt fel, mert ő minden percét a betegnek szentelte.

2017. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!