Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki tényleg...

Van itt olyan, aki tényleg nem hétköznapi nevet adott a gyerekének?

Figyelt kérdés
Mi volt az a név? Mi ihlette?
2017. dec. 13. 14:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%

Mi számít nem hétköznapinak?

Róza, Zsigmond, Sára? Mi ezeket választottuk

2017. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%

Elmira.

1. imádom, a jelentésével együtt

2. külföldön élünk, és hiába tetszett még a Filoména, le sem tudják írni, nemhogy kiejteni :D - így is eleget fog szívni a vezetéknévvel, szegény.

2017. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A Róza és Sára teljesen hétköznapi név számomra, a Zsigmond már kevésbé,nagyjából ilyesmikre gondoltam. :)
2017. dec. 13. 14:39
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még korábban az Elmira névről, de szép nagyon.
2017. dec. 13. 14:40
 5/27 anonim ***** válasza:
50%
Én a lányom első nevét nem hallottam még előtte, de a második így is ritkább: Filippa - a párom szerette volna ezt adni, az egyik kedvenc filmjében hívják így a főszereplő (aki pedig a kedvenc színésze) lányát, itt tetszett meg neki
2017. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%

A lányom Pálma Inez, a fiamim Gellért Áron és Henrik Sebestyén.

Apuka keresztnevei az Áron és Sebestyén az enyém Ágnes (Inez spanyolosan) szóval mindenki megkapta a nevünket is :)

2017. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%

Nekem már több, mint 8 éve kedvencem az Elmira :).


A kedvesem amúgy Mikoltot akarta adni, de belátta, hogy ezzel lehetnek problémái bemutatkozásnál, pl., hisz ő is állandóan fordítja németre a keresztnevét - még jó, hogy van megfelelője :D

2017. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Alen
2017. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%
Én különleges nevet kaptam és gyűlöltem, 18 évig szívtam vele. Én biztos nem szúrnék ki a gyerekemmel egy különleges névvel.
2017. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

50 éve hétköznapi név volt: Erzsébet, Piroska, Zsuzsanna, Mária, Katalin stb.


30 éve hétköznapi név volt: Zsuzsanna, Szilvia, Krisztina, Andrea stb.


5 éve hétköznapi név: Emma, Hanna, Csenge, Elmira, Norina stb.


Szóval a kérdés nem jó. Mert manapság a hétköznapi neveket nem a Zsuzsannák, Piroskák, Andreák, Juditok alatt érjük, hanem a manapság annyira különlegesnek tartott, mégis tucat neveket, amik a különlegességüket a gyakoriságuk miatt elvesztették, vagy még csak most fedezik fel, hogy van. 5 év múlva minden 10. kislányt Elmirának fogják hívni, ami még ritkának számít.


Szóval ha én manapság nem hétköznapi nevet akarnék adni a gyereknek, akkor Zsuzsát, Juditot, Edinát, Ildikót stb-t adnék, mert azok manapság nagyon is különlegesek, hiszen kisbabák az elmúlt években nem igen kapták ezeket a neveket.

2017. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!