Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neveznétek el valamilyen...

Neveznétek el valamilyen össze függés alapján a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Például ismerőséknél abc sorrendben nevezik el a gyerekeket, van ahol egy könyvből vagy filmből választanak nevet. Van aki csak bibliai nevet meg hasonlók. Vagy ugyanolyan kezdőbetűk

Ha mondjuk a párotok valami összefüggés alapján szeretné elnevezni a gyerekeiteket akkor benne lennél?



2017. dec. 13. 16:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kicsit bonyolult, hiszen rengeteg lehetőség alapján lehetne kategorizálni a neveket. Az abc-set még nem hallottam, de az nem annyira feltűnő szerintem. A bibliai nevekkel sincs nagy gond végülis, több ilyen ismerősöm is van és olyan is akik azonos kezdőbetűt választanak. Viszont vannak ezek a gyümölcs nevek... szerintem eléggé kiszúrás ha egy lány testvérpár neve Alma és Málna.. :D
2017. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem vannak virág neves ismerőseim, Ibolya, Hajnalka, Nárczis, a fiú Jácint. Az abc sorrendnél van András, Bernát, Cecília, Dénes, Emese és most születik majd Flórián
2017. dec. 13. 17:10
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Én csak akkor engednék az ilyen hóbortnak, ha nekem is tetszik a név. Vagyis én azt a nevet adom/adtam, ami tetszik, aztán hogy azok pont abc sorrendben vannak, vagy pont virág nevek, vagy pont bibliai nevek, az már csak véletlen max.
2017. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Lányaim Emese és Eliza.

Úgy indultunk neki, hogy mi lenne, ha ugyanazzal kezdődne a nevük.

Nézegettük, az Eliza tetszett, így ez lett a 2. leányzó neve.

(Meg mennyivel egyszerűbb, hogy ha beleírom vmibe, hogy Kovács E., akkor az jó lesz a kicsinek is. :))


Ha az ember nem ragaszkodik görcsösen dolgokhoz, akkor miért ne lehetne névsor szerint elnevezni a gyerekeket? Vannak gyönyörű nevek a-val, b-cel, c-vel, stb.

A brazil/török szappanoperás nevek sokkal gázosabbak.

2017. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Alliteracio gyakori (ugyanazon kezdobetu vezetek es keresztnevnek) Szép dallamos nevek.
2017. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnél Zs-F néven jöttek a gyerekek. Zsuzsanna-Ferenc-Zsófia-Franciska-Zsigmond-Fülöp.

Én pl. nem csinálnék ilyet, de ezen jót derültem. :)

2017. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem, hülyeség. Olyan neveket adtunk, amilyen tetszik, megy a vezetéknévhez és felnőttként is vállalható
2017. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki monogrammja A.A.

A családunkban sok testvérnek van azonos kezdőbetűs neve. Pl Zita, Zoli, Zoé vagy Zsófi, Zsuzsi, Zsolt. De van példa az ABCre is, Annabella, Botond, Cecilía és Csongor.

Egy ismerősnél 8 gyerekből 7 a Hét Vezér neveit kapta, a nyolcadik kislány lett, Emese :)

2017. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiam Milán, gondoltunk ra, hogy legyen a második is M betűs, de nem találtam olyat, ami tetszett volna. Így nem lesz semmi összefüggés, Ármin lesz a másodoik :)
2017. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A két lányom Flóra és Blanka. Ha lett volna fiúnévben olyan, ami kevésbé vállalhatatlan, mint a Placid meg a Kleofás, szívesen adtam volna ilyet az öcsinek. De így lemondtam a sormintáról. :)
2017. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!