Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiam lefeküdt egy "olyan"lánny...

Fiam lefeküdt egy "olyan"lánnyal, majd börtönbe került. A gyermek születése után, az anya úgy döntött, hogy maga neveli fel a gyermeket. Sem apasági nyilatkozat, sem élettársi kapcsolat nem volt.6 év után kérhet-e gyerektartást az anya?

Figyelt kérdés
Az anya a kapcsolattartásba sem egyezett bele. Lehetséges, hogy nem is a fiamé a gyerek. Fizetnie kell a fiamnak? Miből történhet meg a levonás, ha megítélik a gyerektartást? A lány kiöregedett a szakmából és úgy döntött, hogy a fiamat húzza le a gyerektartás összegével.

2017. dec. 15. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem megy az a gyerektartás ilyen helyzetben olyan gyorsan.

A "hölgynek" először is perre kell menni az apaság megállapításáért.

2017. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
A bíróság elrendelheti a dns vizsgálatot. Ha ő az apa akkor fizetnie kell. Akár visszamenőleg is. Behajtják. Fizetésből, ingatlanból, vagyonból.
2017. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Jól értem, hogy a fiad felcsinált egy csajt, 6 évig semmit sem fizetett, nem is pereskedett a láthatásért, most meg húzza a száját, mikor a nőnek megjött az esze?
2017. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Olyan nincs, hogy az anya nem egyezik bele a kapcsolattartásba, bíróságra kellett volna menni, hiszen a láthatás alapvetően egy jog, amivel élni lehet, hacsak nem tiltják meg hivatalos úton. Ha lehetséges, hogy nem a fiadé a gyerek, akkor apasági vizsgálatot kell kérni, és ha kiderül, hogy nem az övé, az anyának kell kifizetni a vizsgálat díját is.
2017. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Ugy döntött hogy egyedul neveli? Megis költözött volna be a börtönbe? Ez nem az ö döntese volt.


Amugy sittes amugy is csak ugyeszi engedellyel es jelenleteben lathatnà csak a gyereket, de gyerek nem is tartozkodhat a bortonben.


Nem az anyuka itt az "olyan"lany, aki.kihord es nevel egy gyereket...


Anyuka elég ha beirja apanak, indul is a gyamugy es intezi az apasagot. Anyuka perelhet is. A gyereknek joga van apai segitseghez még egy sittestol is.

2017. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Alapállásban az a helyzet, hogy az anya kérésére indítanak egy bírósági vizsgálatot, és ha ott kiderül a DNS tesztből, hogy a fiad az apa, akkor max. 3 évre visszamenőleg kell fizetnie a tartásdíjat plusz a bírósági eljárás költségeit. Ha nem ő az apa, akkor a nő fizetheti a perköltséget/vizsgálatot, tehát nem érdemes vaktában lődöznie. Ha a fiad az apa, szülői jogai lesznek. (Kivéve, ha a bíróság szerint pl. veszélyezteti a gyereket.)

Viszont 3 év elteltével, ha nem volt apa megnevezve, elvileg képzelt apát írtak be és azt nem tudom, ez megváltoztatható-e. (Az apasági vélelmet - azaz ha egy apának gyanúja támad, hogy az általa nevelt gyerek nem az övé - csak 3 éves korig lehet megindítani, de hogy miképp van ez "képzelt apa" esetén, arra nem találtam infót.)

Ha tuti választ akarsz, tán kérdezd meg a kormányablaknál, alant vannak elérhetőségek:

[link]

2017. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom büszke vagy a fiadra :D
2017. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A hölgyemény igazoltan örömlányként kereste a kenyerét abban az időben, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a fiamé. A hölgy elindította a pert a fiam ellen, mert a megélhetése veszélybe került. IGEN! Büszke vagyok a fiamra, akkor is, ha egy eltévelyedés miatt most éppen börtönben van! Kedves hozzászóló! Talán Ön kitagadná a fiát egy botlás miatt? valószínűleg, ha ilyen kommentet írt... Legyen erre Ön büszke!
2017. dec. 15. 19:57
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy kérhet, a fiad pedig fizessen, mivel ezzel a saját gyermekét támogatja, hanem az övé, akkor azt kimutatja a dns teszt.
2017. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

És a fiad 6 évig húzta, hogy kiderüljön, hogy az övé e a gyereke?


Én anya vagyok, elásnám magam, ha a fiam nem akarna részt venni a gyereke(és az én unokám) életeben.


Az se semmi, hogy prostihoz ment gumi nélkül, de az igazán durva az, hogy le se szarta a gyerekét évekig.

2017. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!