Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy éves kicsiknek milyen...

Egy éves kicsiknek milyen játékot éri meg megvenni?

Figyelt kérdés

9 hónapos a legkisebb, és azon rugóznak a rokonok, hogy mit vegyenek neki karácsonyra.

A két nagyobb 10 és 13, egyáltalán nem ismerem ezeket a mostani baba játékokat. Velük az volt a tapasztalat, hogy felesleges volt bármilyen drága játék, gyorsan megunták. Egy cipőfűzővel vagy két műanyag pohárral viszont órákat tudtak játszani.


Most még csak a csörgő dolgok érdeklik: kulcscsomó, nejlon zacskó (csomóra kötve, így nem tudja a fejére húzni), pezsgőtablettás tubus, stb.

Ami rendes játék: egy vastag lapos babakönyv és egy csörgő.

Ennyi.

Nincs kedvenc alvós rongyi se.


Megint csak az az érzésem, hogy felesleges bármit venni. Minden újdonság csak két napig érdekli, aztán megy felfedezni valami újat.


Szívem szerint mindenkitől nagy építőkockát kérnék (ugyanolyat), aztán 2 éves kor körül jó lesz. De az nem jó, mert a kedves rokon nézni akarja, ahogy játszik.


Lassan mindenki megsértődik (én is), mert nem mondok semmit, hogy mit vegyenek.


Tippek hasznos játékra? Amit egy év körüli baba is használ?



2017. dec. 17. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Pont építőkockát javasoltam volna. De a 9 hónapos hogy lesz 1 éves karácsonyra? :)
2017. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Minden csoda három napig tart! Mégis mit vár a rokonság?

Ilyen korban már hasznos lehet készségfejlesztő játék. Formák színek pároztatása. Esetleg fürdőkádba való játék. [link]

[link]

2017. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Mindenkeppen amit huzhat vagy tolhat pl csattogos szarnyu lepke, de inkabb huzhatos jatek. Pont ez a korszak az hogy a jarni tanulassal hatalmas orom nekik hogy ök vannak hatassal a targyakra.

Gyerekem kb nonstop huzgalta egy evesen a regios 1500 ft os pokot

2017. dec. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Montessori vonat, van a tescoban olcsóbb verziója. Az enyém duplo legot imád szétszedni ha összerakom, ezzel később tud majd játszani. Valami zenés, hangot kiadó játék, ezeket is szereti.
2017. dec. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk duplo nem vált be, még lassan 2 évesen is túl picik a kockák, ellenben mega bloksot már 10 hónaposan kapott elején csak pakolgattuk,szétszedtük, most már viszont kb 15 hónapos korától nagyon jól lehet vele építeni.

Meg pl van fisher price-nak tili-toli autó nem tudom a pontos nevét, de ez is egy olyan játék amit már 5 hónapos korától használ mert hason is lehet vele játszani, és amikor elkezd járni van hozzá egy rúd amit rá lehet szerelni és tudja tologatni, zenél is ,nagyon jópofa.

2017. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam 9 hós volt mikor kapta a PF zenélő csigát, szerintem nagyon megérte meg a tanuló kutyus is de azt 1 éves korban kapta. A csiga vagy fél évig a nagy kedvenc volt, a kutyust 2 évesen is előveszi. 1 éves kor után a bébitaxi volt nagy sztár, azt mindenhova húzta maga után, még jó, hogy nem lakik alattunk senki. :D
2017. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!