Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, hogyan...

Egyedülálló anyukák, hogyan telik majd a karácsonyotok?

Figyelt kérdés
Nem nyomasztó? mióta nevelitek egyedül a gyerekeket? mennyi idősek? én már előre félek hogyan vészelem át
2017. dec. 21. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez lesz a 3.karácsonyunk így.

Az első rossz volt nagyon. Megcsináltam egy halom kaját, de nem volt kivel megosztani.

A díszítést, az örömöt szintén nem.

November 2-án költözött el, es azt hiszem akkor karácsonykor éreztem legelőször úgy, hogy egyedül vagyok és csonka lett a mi kis családunk.

A másodikra már tudatosan készítettem magam, nagyon jól telt. Összebújva a gyerekkel, mindent a saját kényelmünkhöz igazítva, a kedvenc kajáink flancolás nélkül. A következő is.

Most nen tudom hogy lesz. Ilyenkor mindig előtörnek a régi érzések, az összetartozásra vágyás és szeretném, ha a fiamnak teljes, igazi családja lenne.

Nem egyszerű. De meg kell tanulni kihasználni a gyerekkel együtt tölthető időt. Kívánom, hogy sikerüljön neked.

2017. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs, 4.karácsonyunk. csak 3 éve vagyunk külön, plusz 2 hónap.

A gyerek 8 éves.

2017. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetektől egyedül nevelem, nem is tudom milyen "családdal a karácsony". Nyilván gyerekkoromban mi együtt ünnepeltük, de csak nagyon kicsi koromban volt jó. Eddig 1 karácsonyunk volt a lányommal, 6 hónapos volt. Jól telt. Anyukámékkal voltunk együtt. Idén is így lesz. :)
2017. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3. Karacsonyunk egyedul.

Az elso rossz volt.

Tavaly egy kedves barat meghivott minket.

Iden megint egyedul a picivel, de mar " gyakorlott " vagyok, elvezem a keszulodest mar egy honapja, majd nezzuk a karacsonyi filmeket, es jo hangulatunk lesz :)

Es a kedvenceinket fozom / veszem ( kedvenc suti a cukraszdabol, finom gyumik, uditok, ilyesmik )

2017. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Október óta nevelem őket egyedül.

Nekünk az első karácsonyunk lesz egyedül. Kérdeztem a nagyobbakat hogy itthon maradjunk-e vagy legyünk végig a mamáéknál. Azt mondták legyünk itthon. Majd huszonnegyedikén feldíszítjük a fát együtt, karácsonyi dalokat hallgatunk, éneklünk. Eszünk egy jót. Játszunk az ajándékaikkal, másnap meg megyünk a szüleimhez. A legkisebb 2 éves, a két középső 4, a legnagyobb pedig 7 éves.

Kitartást nektek!

2017. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Öt évig neveltem egyedül a nagyobbik fiamat, születésétől kezdve, azaz öt karácsonyunk volt "egyedül". De mi nem voltunk egyedül, szenteste szüleimnél voltunk, másnap egyik nagymamámnál és az ottani rokonsággal (nagynénik, nagybácsi, unokatesók), másnap a másik nagyszülőknél és az ottani rokonsággal. Nekem ebben semmi nyomasztó nem volt, hiszen az előtte lévő években is mindig ez volt a forgatókönyv, csak akkor még gyerek nélkül.

Nyilván más lett volna, ha előtte már évekig együtt éltünk volna és gyereket neveltünk volna az apukával, és már lettek volna kialakult hagyományaink, de mivel nem így volt, nekem ez nem okozott gondot.

2017. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!