Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adtok cukros, zsíros,...

Ti adtok cukros, zsíros, olajos dolgokat a gyermekeiteknek? Csak őszintén!

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem szeretném ha vitába torkollna a kérdés. Nem provokációnak szánom, csupán kíváncsi vagyok az ŐSZINTE válaszokra.


Azt látom, hogy manapság elvileg az emberek nem adnak a gyereknek "normális" csokit, kekszet, szalonnát, kolbászt meg kb semmi ilyesmit, csak ezeket a diabetikus meg cukormentes, null kalóriás cuccokat. Az imént néztem egy videót amiben kiderült, hogy az egyik híresebb magyar házaspár 4-5 év körüli gyermeke még nem evett tepertőt sőt, valószínűleg azt sem tudja mi az. Nekem ez egy kicsit furcsa főleg, hogy Magyarországon élő magyarokról van szó. Szerintem a tepertő az egyik legalapabb, leghagyományosabb étel az országban. És rajtuk kívül többen állítják, hogy a gyerekeik nem esznek ilyeneket.


Most nem az van, hogy mások dolgaival foglalkozom, csupán érdekel a dolog, hogy más "átlagos" emberek adnak-e ilyesmit a gyerekeknek.

Hangsúlyoznám, hogy nem mindennapi töménytelen mennyiségre gondolok. Hanem, hogy esznek-e a gyermekeitek időnként csokit, chipset, szalonnát, tepertőt és hasonlókat vagy sem?!


2017. dec. 21. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Utálom a tepertőt, szóval nem, a 2,5 évesemnek eddig esélye se volt találkozni vele. ;)

Szerintem azzal se veszít, ha soha nem eszik, de nyilván nem fogom tiltani, ha másnál megkóstolva megtetszik neki.

2017. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nincs gyerekem, de nálunk adnak. Keresztfiam lazán betolja ötévesen a szarvaspörit vagy a szalonnát. Édességet kevesebbet eszik, mert nem adnak neki túl sokat (ha rajta múlna, csokin élne), de tiltva sincs tőle.


Én rosszul bírom a zsíros kajákat és hízékony is vagyok, így a konyhámban azért nehezebb vagy cukrozott ételek nincsenek, de ha lesz gyerekem, nem tudom elképzelni, hogy ezentúl bármi megszorítást tegyek vagy a gyerekem ne tudja, mi az a tepertő, madártej, stb.

2017. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%

Mi zsiros, olajos dolgokat siman adunk, pl sajtok, zsiros husok, olajos magvak. Sot, ezekbol sokat kapnak a gyerekeink.

Olajban sult dolgokat, pl sult krumplit mar ovatosabban.

Hozzaadott finomitott cukrot tartalmazo eteleket pedig meg ritkabban adunk/engedunk. Jofajta csokolade rendben van, de a cukros peksutemenyeket, cukorkakat, uditoket megprobaljuk amennyire lehet elkerulni.

A toportyut mindannyian imadjuk es gyakran esszuk.

2017. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Az én gyerekeim, 5 és 3 évesek, imádják a kolbászt. Én az ízét igen,amúgy nekem túl nehéz, úgyhogy rakott krumpliból, paprikás krumpliból az én részem is megkapják.

Azért én külön választanám a szalonna, tepertő, hurka dolgokat, (bár ezeket pont nem szeretik) amik mértékkel normális kaják (az én szememben jobbak az ízfokozós, ki tudja miből álló felvágottnál) és az üres kalóriás édességeket.

De amúgy igen, több édességet esznek, mint szeretném, ami egyértelműen az én hibám, ha nem lenne itthon, nem ennének. Azért próbálkozom pl csoki helyett landliebe csoki puding azért jobb...

2017. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Időnként persze, bár tej és tojásallergiás így korlátozva vagyok, de így is eszik olykor-olykor pombar macit, vagy sós perecet, tegnap pl baconbe tekert csirkemájat csináltam neki, de ezek mellett változatosan étkezik, minden nap eszik zöldséget/gyümölcsöt, próbálok a kedvére főzni de nem számlálom a kalóriákat, szerintem mindennek 2 véglete van, az se jó ha minden nap eszik csokit meg mondjuk gumicukrot egy gyerek, de az se jó ha soha.

Nálam nagyszüleim igen elcseszték anno, nem ettem meg az ebédet? Se baj van chips meg tejszelet, 6.ba agyon szekáltak a súlyom miatt, nehéz volt fogyókúrázni gyerekként és lelki sebekbe ma is bennem van a coca elnevezés.

Szóval mértékkel mindent lehet, és persze korának megfelelően, pl ne csülkös bablevest egyen egy 10 hónapos.

2017. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

A szalonnát és a tepertőt hamarabb megeszi, mint a csokoládét. Magamtól nem kínáltam volna, de ő elég vékonyka(vérképe tökéletes), több orvos is ajánlotta, hogy nyugodtan adjak neki fehérszalonnát. Anyósomnál kóstolta a tokaszalonnát, azt is imádja. Kedvence a sült oldalas és a pörkölt nokedlivel.

Szivesen adnék neki főzeléket, de attól csak öklendezik, annyira nem szereti. A súlya pedig az alsó határon mozog így is.

2017. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
3 és fél éves és igen eszik szalonnát, is tepertőt is chipszet is, csokit is mértékkel... csipsz pl: ünnepnapokon van itthon, ha pl szülinapot ünneplünk amit én nem adok a gyerekemnek: kemény cukorka, gumicukor, nyalóka - ezektől rosszul vagyok.. hála az égnek ha kap is mástól pl nyalókát, párszor megnyalja és teszi is le, nem szereti :)
2017. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy gondolom, hogy kb. 2 éves kor után a gyerek egye azt, mint a család többi tagja. Mivel mi van, hogy kolbászt meg szalonnát eszünk, ezért olyankor a gyerekek is kapnak. Chipset meg szinte sosem eszünk, ezért a gyerekek sem kapnak, csak ha vendégségbe megyünk, és ott van. Ezért el tudom képzelni, hogy egy olyan családban, ahol a szülők is nagyon egészségesen esznek, a gyerek sem kap se csokit, se szalonnát.
2017. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

2,5 éves lányom van, igen, eszik ilyeneket. Én nem vagyok híve semmilyen étel totális megvonásának (nyilván nem az alkoholosra gondolok, hanem hétköznapi, alap kajákra), a mindent lehet, mértékkel elvet vallom. A tepertőt én se szeretem, tőlem biztos nem kapott volna, de az apja igen, vele szokott enni. Reggelire simán csinálok neki szalonnás tükörtojást, imádja, szokta kérni. Csokit is ehet, nyilván nem egy tábla naponta, de annyira nem is igényli egyébként 1-2 kockányi max. Ehet sült krumplit, halrudat, ilyesmit, mondjuk mi sütőben sütjük, mert az kevésbé büdös, tehát nem olyan olajos. Persze ezt is úgy, hogy nem ezeken él, néha belefér. Kekszeket is kap.

Kicsit túl van tolva ez mostanság szerintem, teljesen átesnek néhányan a ló túloldalára, mint sok minden mással. De nem az én dolgom, amíg nem kezd el a másik kioktatni, addig nem érdekel, mit ad más a gyerekének, és mit nem.

2017. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Kapnak. Édességet mértékkel, de esznek azt is. 1,5 és 4 évesek.
2017. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!