Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? Nem nagyon...

Rossz anya vagyok? Nem nagyon szeretek szoptatni, olyan néha mintha teher lenne a gondozása a kicsinek. És útálom magam ezek miatt a gondolatok miatt. Pl néha arra gondolok hogyha előről kezdhetném, akkor nem esnék teherbe, a régi életemet akarom

Figyelt kérdés
Olyan sokan akarnak a világba gyermeket és nem jön nekik össze,nekünk összejött, és mégse önt el az a huha de boldog vagyok érzés. Más sokkal jobban megérdemelte volna a gyermek áldást. Volt más is így? Ennyire romlott lel lennék? :( 3 hetes kisbaba anyukája
2017. dec. 25. 00:30
 1/8 Melody0529 ***** válasza:
85%

Nekem nem volt ilyen, de! Ez teljesen normális lehet, hiszen egyik pillanatról a másikra most magadat teljesen háttérbe kell szorítanod, mert egy kisbaba csak tőled függ, és neked minden nyikkanására haptákba kell állni.

Még kell szokni neked is ezt az állapotot, amin persze a kialvatlanság sem segít.. ehhez kitartást kívánok!


De ha úgy érzed, ezek az érzések teljesen elhatalmasodnak rajtad, és nem tudsz velük megküzdeni,javasolnám esetleg egy pszichológus meglátogatását :/ mert ez simán átcsaphat szülés utáni depresszióba, amiből egyedül elég nehéz kimászni..

2017. dec. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Ez az érzés teljesen normális, persze nem mindenkinél van, de sokaknál. Még javában dolgoznak benned a hormonok. Nekem egyébként épp az ellenkezője volt , újszülött korban én teljesen a felhők felett lebegtem, pedig nagyon kínlódtam a szoptatással , 6 hétbe telt mire lett elég tejem, és én mindent megtettem.

Viszont most két év utàn nagyon sokszor gondolok a régi életemre, persze rosszul érzem magam én is ez miatt, de közben meg arra gondolok, hogy én ugyanúgy ember maradtam, nekem is lehetnek gondolataim, vágyaim, szükségleteim.

Ettől még nem vagyunk rossz anyák!


Három hetes még nagyon pici, adj magatoknak időt. És hidd el , pár hónap múlva ha elolvasod ezt a kérdést szégyellni fogod magad miatta.

2017. dec. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős...

Sokan éreznek igy csak nem beszélnek róla. Az elejen én is visszacsinaltam volna az egeszet. Nem is igazan kotodtem az elso pár hétben a babahoz. Fura volt.. A szoptatast sem szerettem valoszinu ezert apadt el a tejrm 2 honap utan aztan tapszeres lett. DE eltelt kb 2 honap es megváltozott. Most 8 honapos a lanyom, es imadom, szeretem. Valtozni fog nyugi. Ido kerdese.

2017. dec. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Oooh nem vagy egyedül :)

Én is szar anyának tartottam magam :) el fog múlni!próbálj magadra is időt szakítani,olyan dolgokra amiket régen ia csináltál és kicsit feltölt.(nekem ilyen a körömfestes,sütemény készítés)nekem is nagyon hiányzott a régi életem,mostmeg nem is tudom mit csinálnék ha nem lenne és rengeteg szabadidőm lenne :D:D:D

2017. dec. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár hét és minden a helyére kerül!Türelem!
2017. dec. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis szülés utáni depresszió, elsősorban hormonális oka van.

Kb. 6 hét alatt alakul ki a mélyebb kötődés a picivel. Ha akkor is hasonló érzéseid vannak, érdemes segítséget kérni.

De még egyszer: nem vagy rossz anya, csak veled jobban kicsesztek a hormonok.

A szoptatás meg ugyanolyan, mint a peluscsere vagy az öltöztetés: nem kötelező szeretni, de jó ha csinálod. :) Most divatba jött, hogy mindenki "imád" szoptatni, és aki nem, az úgy érzi, hogy valamit rosszul csinál.

Figyelj: én sem szeretek szoptatni. De gyereknek ez a legjobb. Úgyhogy cicizünk egy éven túl is. :) A két dolog nem zárja ki egymást.


Bújj össze a babával, a sok testközelség oxitocint termel, ami erősíti a kötődést!

2017. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van és nekem is fordítva volt . Elején totál lebegés minden rendben. Aztán 2 éves koruk körül lettem depis és nagyon elegem lett. Aztán jött az ovi és visszakaptam valamennyire a felnőtt elmém. Nem vagy rossz anya!! Nyugi 😊
2017. dec. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez csak gyermekagyi depresszio, kb 6 het es elmulik. Ha nem, az szules utani depresszio. Fokent hormonalis valtozasok alakitjak. Uj minden, most mar egy kisbabara kell odafigyelni, gondoskodni rola, eletre szolo felelosseg van a nyakadon. Probalj keresni pozitiv gondolatokat pl nekem mindig eszembe jut az a debreceni ferfi, aki egyedul maradt 3 babajaval karacsonykor. Neki nincs ideje a depressziora. Probalj esetleg keresni olyan elfoglaltsagot, ami feltolt energiaval en pl olvasni szoktam vagy a kutyammal foglalkozom, ha alszik a gyerek. Nyugi, en is atestem ezen, mondjuk nekem sokaig az hianyzott, hogy nincs eleg idonk egymasra a parommal, de ma mar pl el se tudnam kepzelni, hogy nem egy csalad vagyunk. Meg esetleg azt tudom tanacsolni, hogy minden nap fogj egy A4-es lapot es ird le a negativ gondolataidat, egesd el. Naprol napra egyre kevesebb lesz..es ird fel egy papirra, miert vagy halas, ragaszd jol lathato helyre ahol mindennap olvasod. Egy ido utan javulast fogsz tapasztalni.
2017. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!