Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb döntés egy ilyen bonyolult helyzetben? Én már tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Jelenleg 7 hónapos kismama vagyok, és eddig úgy néz ki, hogy egyedül fogom nevelni a kisfiamat, mert az apukája nem akar részt venni semmiben, viszont azt mondta, hogy vállalja a tettei következményét, azaz fel szeretné vállalni az apaságot, és fizetni szeretne gyerektartást. Már ebben a hónapban utalt át egy összeget, hogy meg tudjam venni a szükséges dolgokat a kicsinek. Viszont nekem a lelkiismeretem azt diktálja, hogy ne fogadjam el tőle ezt a pénzt. Mert nekem nem a pénzére van szükségem, hanem rá, hogy mellettem legyen. Kellemetlenül érzem magam amiért elfogadom így tőle ezt a pénzt. Az egész családom azt mondja illetve azt tanácsolja, hogy fogadjam el, hagy fizessen, de én ezt csak akkor akarom, ha mellettünk lesz. Szerintetek mit kellene tennem? Fogadjam el vagy inkább adjam neki vissza? Illetve, ha van ilyenben tapasztalatotok, szerintetek fogunk még neki kelleni, vagy sem? Köszönöm szépen a válaszaitokat.

2017. dec. 30. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sose lesz az életetek része, jobb ha reális maradsz.

A pénzt fogadd el. Addig örülj, amíg támogat, mert lehet még olyan, amikor szükség is lesz rá. 20 év sok idő, amíg felnő egy gyerek.

2017. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogadd el. Fogd fel úgy, hogy nem neked, hanem a gyermeketeknek adja. Még ha nem is költöd el, akkor is félreteheted egy külön bankszámlán a gyermeknek, bármikor jól jöhet.

Párkapcsolatodra sajnos nem tudok tanácsot adni. Ha az apa nem szeretné, akkor nem kényszerítheted.

2017. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
MEgteheted, hogy nyitsz egy külön számlát, oda fizet, és csak akkor nyúlsz hozzá, ha nagyon muszáj. Majd megkapja a gyerek.
2017. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nyiss egy bankszámlát a gyereknek és utalja oda. De hidd el, jól jön az, ha jön a gyerek. Szerintem is fogadd el, a gyerekrartást is a gyerek kapja elvileg, csak a szülô kezeli.
2017. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám, végülis az ő gyereke is. Későbbiekben gyerektartást is fog fizetni. Ha nem lenne rá szükségem akkor nyitnék egy számlát a babának és ott gyűjteném. 18 évesen majd jól fog jönni akár egy lakás alapnak is. (Akár be is fektetheted addig a pénzt, hogy picit kamatozzon)
2017. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el,tedd félre a büszkeséged.
2017. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ki adja hanem a gyerekének. Sajnos arra nem tudod kényszeríteni hogy veletek legyen, ha szeretne veled lenne. Örül hogy támogat, de mindegyik férfi ilyen. Az én exem is elhagyott minket a pici babával, a gyerektartási nekem kell könyörögni.
2017. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Baratnom nem fogadta el es ez mit sem valtoztatott a dolgon. Nem volt mellette es nem is lesz szerintem ezt jobb ha mielobb te is belatod. Nem elszomoritani szeretnelek de egy gyerek nem fog osszehozni ket embert ha a masik fel nem akarja. Hidd el szukseged lesz arra az osszegre ne legyen miatta rossz erzesed. Ha nem akarja a gyereket nevelni es nem akar veled lenni viszont az illuziot engedd el,szemelyesen lattam baratnom szenvedni es barmit tett ezen nem valtoztatott semmi. Nagyon sajnalom,hogy ebbe a helyetbe kerultel kitartast neked es sok sok oromet a gyermekeddel!
2018. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!