Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyerek mellett dolgozik,...

Aki gyerek mellett dolgozik, tanul otthon, leírná, hogy ezt mikor teszi?

Figyelt kérdés

Gyerek 2 év alatt, és nincs bölcsiben, nincs aki vigyázzon rá. És anyuka otthon dolgozik.

Érdekelne mikor főzöl. Játszol foglalkozol e a gyerekkel napközben eleget? Mikor mennyit alszik a gyerkőc? Ha este végre elaludt, nem vagy e fáradt, neki tudsz e állni a külön teendőknek? Nem jut e még egy kis házimunka arra az időre pl mosogatás, rendrakas, főzés? Éjjel a gyerek végig alszik e, ha nem, hogy bírod másnap a tanulást, munkát?


Köszönöm ha válaszolsz


2018. jan. 3. 22:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És mikor kelsz, fekszel?
2018. jan. 3. 22:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Már ugyan ovis, és visszamentem rendesen dolgozni, de leírom hogy volt:

5kor keltem, főztem kávét, csináltam egy gyors reggelit, míg a férjem reggelizett és ment munkába én dolgoztam, kb fél 6-tól fél 8-háromnegyed 8ig, attól függően, mennyit aludt a kicsi. Utána vele voltam, míg reggelizett bepakoltam a mosogatógépbe, felsöpörtem a konyhát.

Együtt töltöttük a délelőttöt, játszótér, séta, bevásárlás, mikor mi. Én mindig is több napra főztem, így azt csak két, három naponta kellett.

Fél1-től fél3-3ig aludt, addig eltüntettem a durvább koszfoltokat, majd visszaültem dolgozni.

Ha felébredt, uzsonna, közös játék. Fél5-5 között hazaért az apja, onnantól átvette, én mentem külön angolra, 6ig, majd együtt töltöttük az időt.

8kor rendszerint már aludt, így utána dolgoztam még kb 10ig majd kettesben voltunk a férjemmel.

Kicsi egyszer vagy egyszer sem ébredt éjszaka.


Nagytakarítani mindig szombaton takarítottam, olyankor a férjem vitte el nagyszülőkhöz, vagy programra, ha végeztem, csatlakoztam hozzájuk, és valahol megebédeltünk. Vasárnap meg a nagyszülőknél voltunk.


Körülbelül hetente kétszer főztem(vasárnap a nagyik felpakoltak másnapra, szombaton meg étterem)

2018. jan. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

20 hós. Nincs ki vigyázzon rá. Szüleim messze, babysitter csak nyári és téli szünetben lenne, anyósom nem ér rá erre napi szinten (de még hetin sem). Férjem este 8-9 körül jön haza.


5-8 között fáradtságtól függően felkelek. Reggel teszek-veszek, mosogatok, elpakolok. Felébred a fiam 8 után, reggeli, játék. 9:30-tól 1-1,5 óra munka, ő közben játszik, ilyenkor van, hogy videót is beteszek.

Vmit bekapunk.

Ezután gyors 1, néha 2 órás séta, motorozik általában mellettem, beugrom pár boltba.

Hazaérünk, ebéd, játszunk, elalszik.

1-3 órát alszik, kb. fél óránként hívogat (még szopik), van hogy el sem mozdulok mellőle. Ha ez van, akkor a mobilomon is tudok pár ügyet intézni...


Alvása alatt én vagy dolgozom vagy takarítok.


Délután megint fixen 1 órát dolgozom. Szokásos. Vagy játszik vagy videót néz (ez tudom, hogy nem normális, dolgozom rajta, de sajnos van, hogy másképp nem megy). Közben adok uzsit.


Utána játék, mi sokat olvasunk, amelletta formaillesztések és az autók a kedvenc. Ügyelek, hogy forgassam a majdnem 100 könyvét, bár épp tegnap este alig tudtam olyanokat kiválasztani, amiket rég olvastunk (nem túlzok). Ezt a videók miatt írom. Azok miatt bűntudatom van. Ez talán ellensúlyozza azokat.


Este jobban viseli, ha a jelenlétében takarítok. Főzni vagy késő este vagy reggel szoktam, de az az igazság, hogy számomra az itthoni állandó tisztaság fontosabb, mint minden nap más menüt felvonultatni. Így előfordulnak napok, mikor vagy férjem ugrik haza egy ételdobozos menüvel, vagy előző napit eszünk, vagy hideget. A gyerek nem egy nagy evő, számára mindig van megfelelő, változatos kínálat.


A nagybevásárlást férjem intézi.


Este vacsi után fürdés, játék kifulladásig. 9:30-10 között elalszik. Éjjel nyugtalan, én 20 hó alatt még nem aludtam egy jót.


Ez tehát napi 2-3, ritkán 4 óra munka.

2018. jan. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, az kimaradt, hogy fél évesen kezdtem heti 2 óra munkával és az lett 1 évesen heti 3-4, másfél évesen lett napi 1-2, ritkán 3-4 (ha jól alszik).
2018. jan. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Par honapos koraban kezdtem ujra dolgozni reszmunkaidoben otthonrol. Nem alszik nelkulem altalaban, igy sokszor magamra kotottem kendoben, csatosban, most mar neha ki tudok mellole jonni a delutani alvasnal egy kicsit, vagy reggel es este 1-1 orat. Foleg olyankor dolgozom, amikor a ferjem itthon van, 1,5 eves koraig ez a hetvegeket, es sokszor az esti orakat jelentette, illetve 6-10 honapos kora kozott nappal is tudtam reszben dolgozni. Nem alussza vegig az ejjeleket, 8-12, 18 es 20-21 honapos kora kozott rengeteget ebredt, nagyon nehezen birtam.
2018. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, hogy offolok, de érdekelne, hogy akik otthonról dolgoznak, azok milyen munkát végeznek? Ez mindig is érdekelt, mert én is szívesen dolgoznék otthonról.
2018. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik barátnőm otthonról dolgozik. A régi munkahelye engedélyezte, és nagyon ritkán kell csak bemennie.

Mivel a férje is nagyrészt otthon van - aki vállalkozó és nem igazán megy a szekér - ezért egymást váltják a gyerekvigyázásban.

Viszont heti 3 alkalommal megy sitter vagy egész délelőttre vagy egész délutánra (ahogy szükséges), és addig ők tudnak maguknak és a munkájuknak élni.

2018. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én magán nyelvtanár vagyok.
2018. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Már 2,5 éves a gyerekem, de nem jár bölcsibe, és pár hetes kora óta dolgozom, úgyhogy azért talán releváns lehet a válaszom.

Amikor ébren van/volt, közös játék, közben igyekeztem pakolászni, mióta nagyobb, játékosan bevonom sokszor a portörlésbe stb. Mikor úgy látom, hogy elkezd magában molyolni, és nem igényel, odateszek egy ebédet, gyorsan végigtolom a porszívót, bepakolom a mosogatógépet, amit sikerül. Én úgy érzem, hogy eleget foglalkozom vele, amikor ébren van, akkor ezek csak perceket vesznek el, max negyed órát egyszerre, többi az övé.

Délutáni alvásidőben dolgozom, és este, fektetés után. Ez sokáig nem volt egyszerű, mert borzalmas alvó volt a lányom, és ezerszer félbeszakított, de mostanra már azért jobban alszik, működik.

Nem, nem akudta végig az éjszakát, volt időszak, amikor óránként kelt, utána 5-6x. Kétéves kora óta már csak 1-2x, átjön közénk, és alszik tovább, max iszik még egyszer, ez már tök jó.

De, fáradt vagyok este, de muszáj nekiállni, sajnos senki nem csinálja meg helyettem. Fél 9 után alszik el, akkor én még vacsorázok, zuhanyzom, aztán hajrá, általában éjfélig. Plusz délután másfél éves kora óta stabilan alszik 2 órát, akkor is meló.

Ha marad estére házimunka, megcsinálja a férjem. Olyan szokott lenni, hogy elpakolni a konyhában, mosogatógépet elindítani, rendet rakni a lakásban stb., szóval nem nagy dolgok. Mivel ugye én is dolgozom, evidens, hogy a házimunka nem csak az enyém. Amikor szabadnapos a férjem, akkor szoktam a gyerek másfél éves kora óta hetente-kéthetente egy napot bemenni a munkahelyemre, illetve ilyenkor apa viszi a napot, én meg dolgozom, többet tudok haladni, két estét ki tudok váltani.

Úgy csináltam, ahogy egy korábbi válaszoló, nagyon kis mennyiséggel kezdtem, és fokozatosan emeltem, ahogy láttam, hogy mennyit bírok. Baromi nehéz, mert sokszor tényleg nagyon fáradt vagyok, és nincs pihenés, szóval ehhez azért kell akaraterő bőven. Meg egy normális férj, aki nem hiszi azt, hogy neki otthon semmi dolga.

Egy korábbi válaszoló kérdésére válaszolva, én online marketinggel foglalkozom, tipikusan olyan terület, ami ritkán igényel személyes jelenlétet, van, hogy abszolút nem.

2018. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az lemaradt, hogy éjfél-1 között fekszem (plusz-mínusz 1 óra, munka mennyiségétől függően), és fél 7-fél 8 között ébred a lányom, akkor kelünk. Most már csak 1-2 megszakítással alszom ennyit, régen elég rossz volt 6 részletben :D
2018. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!